Jump to content



Ψάχνω κάτι περίεργα . . .


sotiris

Recommended Posts

1) Είχα δει στην TV μια εκπομπή που είχε βγει μια μπογιά τύπου "αυτοκόλλητο" που το καις με αναπτήρα και μπορείς να επιδιορθώσεις μικρογρατζουνιές στον προφυλακτήρα του αυτοκινήτου και γενικά στο χρώμα. Το έχει δουλέψει κανείς? Υπάρχει ποικιλία χρωμάτων ή είναι μόνο τα βασικά?

2) Ψάχνω να αγοράσω πόμολα για πόρτες εσωτερικού χώρου, τύπου ροζέτα και κάποια με πλάκα από πίσω, γιατί τα πόμολά μου είναι 100 χρονώνενε. Υπάρχει τίποτα φτηνό του στυλ 5 ευρώ οι ροζέτες 10 τα πλάκα? Γιατί όσα βρίσκω ξεκινάνε από 10 ευρώ τα τύπου ροζέτα και 15-20 τα πλάκα, και δε λέει να δώσω 200 ευρώ για πόμολα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη γενικα απο τα προιντα telemarketing τις πιο πολλες φορες τα μισα που περιγραφουν απλα δεν ισχυουν

ή γινονται υπο πολυ ειδικες συνθηκες.

Το συγκεκριμενο προιον που λες δεν το εχω δοκιμασει

αλλα κατι αντιστοιχο που δοκιμασα για επιπλα (κερι-στοκος που μαλακωνει με φλογα και καλυπτει αμυχες)

δεν με ικανοποιησε καθολου.

στο αμαξι ειδικα που πλενεται ,εκτιθεται σε θερμοκρασιες νερα κτλ δεν πιστευω οτι θα κανει καμια σοβαρη δουλεια.

αλλα και παλι διατηρω μια επιφυλαξη γιατι δεν εχω δουλεψει κατι αντιστοιχο σε αυτοκινητο

εκτος της γνωστης πλαστελινης για καθαρισμα απο επιφανειακες μικρογρατζουνιες κ επιμονους λεκεδες.

Οσο αφορα τα πομολα με κατω απο 10€ μαλλον σε πλαστικα θα πρεπει να καταληξεις

τα οποια προσωπικα δεν με ικανοποιουν.

τα ψιλοφοβαμαι στο ζορισμα και δεν θα ηθελα να μου μεινει κανενα στο χερι.

Prakiker εχει αρκετη ποικιλια σε οικονομικα παντως, σιγουρα οχι τα πιο φτηνα στην αγορα

αλλα αρκετα low budget

και για καλυτερες τιμες και ποικιλια θα κοιτουσα κεντρο, Αθηνάς μερια στο υψος της οδου Βυσση

εχει πολλα μαγαζια ειδικευμενα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την εταιρία που είχα δει στην TV, είναι αυτή:

www.magicstick.gr

Τώρα αν δουλεύει, θα δείξει!!

Άλλωστε το θέλω για κάτι μικρό στον προφυλακτήρα. Στη χειρότερη το ξύνω και το βάφω :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση τέτοιου είδους πριοντα με αυτοκόλητο κυκλοφορούν πολύ καιρό και μπορείς να το βρεις σε χρωματοπωλείο. Επειδή έχω δει από κοντά μπορώ να σου πω ότι καλύπτουν μεν την γρατσουνιά αλλά από την άλλη φαίνεται λίγο αστείο καθώς το αυτοκόλητο ξεχωρίζει εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την εταιρία που είχα δει στην TV, είναι αυτή:

www.magicstick.gr

Τώρα αν δουλεύει, θα δείξει!!

Άλλωστε το θέλω για κάτι μικρό στον προφυλακτήρα. Στη χειρότερη το ξύνω και το βάφω :p

αν και μάλλον δεν θα κάνει σοβαρή δουλειά όπως λέει και ο Κοπρίτης, ξέρουμε μήπως σε τιμή παίζει; να δω αν αξίζει έστω η δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν ειναι μικρη η γρατσουνια δοκιμασε να παρεις μια κρεμα για γρατσουνιες να την περασεις απο πανω να δεις αν θα φυγει, εκτος κ αν εχει βγει το ασταρει απο κατω τοτε θελει βαψιμο!πας σε ενα χρωματοπωλειο κ του λες να σου φτιαξει λιγο χρωμα (για το αμαξη που εχεις) 250 γρ. κανα 15-20 ευρω θα σου βγει και την περνας με ενα μικρο πηνελο η με μπατονετα πανω απο την γρατσουνια κ θα φαινεται ελαχιστα!κ η κρεμα που σου ανεφερα ποιο πανω καλα ειναι να παρεις μια βολευει πολυ για ψηλα πραγματα κ γενικα για να το φρεσκαρεις που κ που!

οσο για αυτο που ρωτησεις μουφα θα ειιναι και θα σου βγει και ποιο πολλα σε χρηματα!

Link to comment
Share on other sites

εχουν στα χρωματοπωλεια κ στα πρακτικερ απο οτι εχω δει!!!πολυ καλη ειναι αυτη της 3m με τον παπαγαλο απο εξω. βεβαια υπαρχουν κ αλλες εταιριες!εμενα αυτην με προτεινε ο λαμαρινας οταν ειχα φτιαξει το αμαξη μετα απο ενα ατυχημα που ειχα...και επανεφερα το υπολοιπο χρωμα του αυτοκινητου οπως ηταν το φρεσκοβαμμενο κ οτι ψηλογρατσουνιες ειχε της εξαφανισε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.