Jump to content



προσφορα..!


amorfis

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/PowerColor-Pcs-Plus-Hd5850-1Gb-AX5850-1GBD5-PPDHG.htm να την παρω? ειναι καλη εταιρια η θα εχω προβληματα? η να βαλω αλλη μια 5770?
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα είναι.τρέχα να προλάβεις.αλλά σε περίπτωση που θελήσεις να την φλασάρεις την συγκεκριμένη δεν ξέρω αν γίνεται.Σε αυτή την τιμή όμως μην σε νοιάζει

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσεις τα όρια που έχει ο catalyst control center για το οverclock και για άμα θες να δώσεις παραπάνω ρεύμα.Μπορείς βέβαια να το κάνεις με software λύσεις χωρίς να μπλέκεις με όλα αυτά αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει γινει χαμος σε αρκετα φορα για τις δηθεν προσφορες.......

μην ψαρωνετε, ειναι κομματια που εχουν χρησιμοποιηθει για τα δικα τους pc... απλα ειναι κατι σαν κραχτης για να σε προσελκυσουν για μια νεα αγορα...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να υπάρχει ένα κομμάτι σε τιμή τουλάχιστον 120 ευρώ φθηνότερα από τις υπόλοιπες? Και αν είναι όπως τα λέει ο Eegw παραπάνω, πώς στο καλό τις σφραγίζουν πάλι? Γιατί αν πουλούν μεταχειρισμένο κομμάτι σαν καινούργιο, αυτό θεωρείται απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ισχυει για ολα τα hardware αλλα οταν βλεπεις τετοιες προσφορες πρεπει να το σκεφτεις λιγο περισσοτερο......εκτος απο την 5850 εχει σε προσφορα και μια 5870......παρε ενα τηλ. και ρωτα τους, υπαρχει διαθεσιμη?(δεν νομιζω).......τελος δεν γραφει καπου αν ειναι μεταχειρισμενο η καινουριο......αρα ο ορος απατη ειναι λιγο τσιμπιμενος..:happy2:

Link to comment
Share on other sites

τελος δεν γραφει καπου αν ειναι μεταχειρισμενο η καινουριο......αρα ο ορος απατη ειναι λιγο τσιμπιμενος..:happy2:

Τα μεταχειρισμένα τα έχει στο Stock House το ΠΛΑΙΣΙΟ. Εκτός αυτού, αν πουλάει κάτι μεταχειρισμένο θα πρέπει να το αναφέρει ως τέτοιο κατηγορηματικά στην περιγραφή του. Ας μας διαφωτίσει ο μαστρο-Τσάκωνας επί τούτου. Αν ισχύει αυτό που λέω, τότε ο όρος δεν είναι τσιμπιμένος αλλά ακριβής.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει γινει χαμος σε αρκετα φορα για τις δηθεν προσφορες.......

μην ψαρωνετε, ειναι κομματια που εχουν χρησιμοποιηθει για τα δικα τους pc... απλα ειναι κατι σαν κραχτης για να σε προσελκυσουν για μια νεα αγορα...:blink:

Το χειρότερο είναι ότι με αυτές τις "προσφορές" καλύπτονται όταν ο άλλος θα τους φέρει μια κάρτα πίσω, λέγοντας ότι η τελευταία τιμή του προϊόντος ήταν όσο και της "προσφοράς",με συνέπεια να σου προσφέρουν ανάλογο πιστωτικό..:TD:

@amorfis ,πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι και να ρωτήσεις.Αν έχεις ήδη όμως μια HD5770, δεν νομίζω να αξίζει να πας σε HD5850.

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι ότι με αυτές τις "προσφορές" καλύπτονται όταν ο άλλος θα τους φέρει μια κάρτα πίσω, λέγοντας ότι η τελευταία τιμή του προϊόντος ήταν όσο και της "προσφοράς",με συνέπεια να σου προσφέρουν ανάλογο πιστωτικό..:TD:

Ετσι ακριβώς...Απο 119€ η κάρτα της υπογραφής μου μου κόπηκε πιστωτικό 60€ (9 μήνες από την ημερομηνία αγοράς)....bye bye Πλαίσιο :TD:

(4 χρόνια πριν είχα πάρει από το "συχωρεμένο" 'ram shop' στη Στουρνάρη μία xfx 7900gt η οποία 1 χρόνο μετά βγήκε off.....πήρα πίσω μία xfx 8800gts μεταχειρισμένη που είχα μέχρι πριν ένα μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς...Απο 119€ η κάρτα της υπογραφής μου μου κόπηκε πιστωτικό 60€ (9 μήνες από την ημερομηνία αγοράς)....bye bye Πλαίσιο :TD:

Μπορούσες να ζητήσεις αντικατάσταση με ίδια ή αντίστοιχων δυνατοτήτων. Το ότι σας προτείνουν πιστωτικό μικρής αξίας δεν σημαίνει ότι είστε υποχρεωμένοι να το δεχτείτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ποιος ασχολειται ακομα με τις προσφορες απο Πλαισιο? Το μαθαμε πλεον το παραμυθι ... βαρεθηκα να μου δειχνει το πλαισιο σε τι τιμες αγοραζουν το hardware του οι υπαλληλοι του! :p Παραγγελια απο εξωτερικο και αγιος ο θεος!

Link to comment
Share on other sites

C2D 8500-Gigabyte GA-EP45 DS5-3GB Crucial Ballistix 1066-GIGABYTE 5770 UD δε αξιζει ε? υπομονη για επομενα η πεσιμο τιμων... ?

Η HD5850, όχι, πιστεύω ότι δεν αξίζει,μιας και δεν κάνεις αναβάθμιση από πολύ κατώτερη κάρτα.Τώρα αν πας για δεύτερη HD5770, θα έχεις περίπου επιδόσεις μιας HD5870.

Καλό θα ήταν όμως να ανέβαζες λίγο τον επεξεργαστή σου, σε ενδεχόμενο bottleneck.Επίσης αν πας σε 2xHD5770, να κοιτάξεις και το τροφοδοτικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.