Jump to content



Arcania - Gothic 4


filthy_dwarf

Recommended Posts

Περίεργο που δεν υπήρχε θέμα μέχρι τώρα....

κυκλοφόρησε προχτές... όσο έχω παίξει είναι ωραίο.... αλλά δεν μοιάζει με τα προγενέστερα του.

Το χαώδες ατελείωτο περιβάλλον κτλ. Διάβασα αργότερα πως αλλάζει δεν έχω παίξει πολύ (lvl3) οπώτε δεν μπορώ να πω τελικό συμπέρασμα. Αν ισχύουν αυτά απλά στην αρχή σε στρώνει πριν σε ρίξει αμέσως στα παλούκια .

Τα γραφικά δεν είναι τα κορυφαία αλλά πολύ όμορφα.. δεν με χάλασαν καθόλου.

Το gameplay ευκολότερο απο τα προγενέστερα.

Screenies:

uyjro.jpgtvdoh.jpg

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα κανένα bug

η 4850 κρατάει σαν τον Mel Gibson στο Breaveheart με ρυθμίσεις στο full (οχι ultra) και με καλά fps (δεν έβαλα fraps με το μάτι τα μέτρησα χαχαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα κανένα bug

η 4850 κρατάει σαν τον Mel Gibson στο Breaveheart με ρυθμίσεις στο full (οχι ultra) και με καλά fps (δεν έβαλα fraps με το μάτι τα μέτρησα χαχαχαχαχα)

πρεπει να βαλεις το fraps ,γιατι σε κοβω να παιζεις με 15-20fps .

To παιχνιδι συνεχιζει την παραδοση του gothic3 :ανετοιμο.Δεν παιζει καλα ουτε με ι7@4000 και 5870.

Link to comment
Share on other sites

γαμωτο...προβληματα ουτε εδω παιζει καλα ι7 3900 HT on, 5850 crossfire...παιζω με καλα φπς, παρα πολλα...αλλα πεφτουν στο ακυρο ακομα και 35...

1 πυρηνα απο τους 8 χρησιμοποιει παιχνιδαρα......ασχετα που δε λειτουργει το AA, μολις το βαλω απο CCC, pane ta grafika...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι φανερα κακογραμμενο..Μπορει να μην εχω το Super συστημα(Ε6400@3,2 , 3giga ram,ATI5770)

και το παιχνιδι crasarei ακομη και στο low ,τα fps αναιβοκαταιβενουν συνεχεια..

Οσο για τους cores απο τους 2 ο ενας κανει load 100% και ο αλλος 10%.

Δεν ξερω τι παιζει αλλα εμενα το παιχνιδι ειναι unplayble ..Λενε κατι για ενα hotfix αλλα δεν το εχω δοκιμασει..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βαλεις το fraps ,γιατι σε κοβω να παιζεις με 15-20fps .

To παιχνιδι συνεχιζει την παραδοση του gothic3 :ανετοιμο.Δεν παιζει καλα ουτε με ι7@4000 και 5870.

γαμωτο...προβληματα ουτε εδω παιζει καλα ι7 3900 HT on, 5850 crossfire...παιζω με καλα φπς, παρα πολλα...αλλα πεφτουν στο ακυρο ακομα και 35...

1 πυρηνα απο τους 8 χρησιμοποιει παιχνιδαρα......ασχετα που δε λειτουργει το AA, μολις το βαλω απο CCC, pane ta grafika...:clap:

δοκιμαστε μια τους cat10.10 beta + profiles, βοηθανε

Link to comment
Share on other sites

Καλό το παιχνιδάκι οσο εχω προλάβει να το παίξω. Η 5850(850/1200) τα πάει μια χαρα 40-60fps σε 1920*1080 με εναν E8500 και ολα τα settings στο high . Εχουν βγάλει και hotfix παρεπιπτοντως που λέγεται οτι βελτιώνει κατα πολυ την απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

κανενας οδηγος δεν το σωζει...πεφτει στο ακυρο η αποδοση...δεν εχει cpu utilization...

επισης υπαρχει σοβαρο προβλημα με το ΑΑ σε ατι...δεν λειτουργει, χαλαει τα γραφικα...

Link to comment
Share on other sites

ουτε το hotfix κανει κατι,μειωνει λιγο το shuttering και φερνει online ελεγχο γνησιοτητας.

Το παιχνιδι δεν παιζεται ανθρωπινα με καμια ρυθμιση,ειτε low ειτε mid high το ιδιο σερνεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατι δεν παει και τοσο καλά με το πααιχνιδάκι..

Με το σύστημα της υπογραφής σε win 7 64bit είναι unplayable (max settings)

Μπορεί στα max settings να είναι uplayable (δεν τα έχω δοκιμάσει) αλλά στα default του παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.