Jump to content



καινούρια οθόνη - προτάσεις...


koshal

Recommended Posts

Πήρα μετάχειρο σε καταπληκτική τιμή ένα desktop από γνωστό και μου λείπει η οθόνη.

Έχω βρει μία-δύο που να με καλύπτουν αλλά επειδή εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί σοφότεροι θα ήθελα και τη δική σας γνώμη

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ:

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ:________μέχρι 51,5 cm πλάτος (το έπιπλο που θα μπει έχει ωφέλιμο πλάτος 52,5) - όσο το δυνατόν περισσότερες ίντσες

ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ:___ Minimum DVI και ευπρόσδεκτο το HDMI (Αν κοστίζει πάνω από 180-200 τότε οπωσδήποτε και HDMI)

ΤΙΜΗ:______________Μέχρι 200 (αν αξίζει υπερβολικά κάνα 50άρικο παραπάνω τότε το δίνω)

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ:________ Όχι PC1

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ:_______ευπρόσδεκτα αλλά όχι απαραίτητα ηχεία ή USB hub

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ:_______αν με αυτά τα λεφτά υπάρχει LED

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

LED εχουν πανω απο 1500 ευρω, λογικα μιλας για LED backlight εσυ, δηλαδη απλως διαφορετικο τροπο φωτισμου, που δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο και δεν αξιζει τα λεφτα του. Για να μην αναφερθω σε μειονεκτηματα οθονων με LED backlight καθως ημουν κατοχος μιας τετοιας (lg w2486l). Οποτε το θεμα LED καλο ειναι να μην το εχεις ως κριτηριο.

Εγω σου προτεινω ανεπιφυλακτα, την Dell u2311H. Φοραει IPS panel, πραγμα που σημαινει αισθητα ποιοτικοτερη εικονα σε ολες τις χρησεις, υγεια για τα ματια σου και δεδομενης της τιμης της, ασυναγωνιστο value for money.

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell U2311H Ultrasharp 23¨ Wide + Δώρο Εκτυπωτής HP D1660

Απο διαστασεις το πλατος της ειναι 50.92 εκατοστα, αρα ερχεται οριακα και σου γεμιζει το χωρο. Τα +44 ευρω τα αξιζει οχι απλα με το παραπανω, αλλα μεχρι και το τελευταιο cent, σε σχεση με οτιδηποτε υπαρχει στον ανταγωνισμο στην κατηγορια αυτη. Eιναι και 23ρα.

Εχει DVI, εχει VGA, δεν εχει HDMI, αλλα αν δε σου ειναι απαραιτητο μην σε απασχολει και πολυ, χωρια οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις εναν adaptora αν σου ειναι τοσο απαραιτητο (απλα δε θα περναει ηχος).

Μονοδρομος αυτη η οθονη κατ'εμε.

Link to comment
Share on other sites

Χρήση -- Γενική. Από Σερφάρισμα μέχρι ελαφρό gaming (όσο σηκώνει μία GTS 250)

@AlkaloidQ: Δυστυχώς η οθόνη που μου είπες έχει διαστάσεις panel 51cm. Συνολική διάσταση μαζί με το περίβλημα είναι κοντά στα 55.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.