Jump to content



ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ!!!!!


kallileo

Recommended Posts

Παρατηρώντας γυναίκες οδηγούς έχω σχηματίσει τη γνώμη ότι οι γυναίκες έχουν γενικά "πρόβλημα" με τον συντονισμό πολλών διαφορετικών λειτουργιών, που νομίζω οτι μερικώς οφείλεται και σε έλλειψη μυικής συναρμογής και σε δυσκολία αυτοματοποίησης των κινήσεων ...(οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα)...στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω παρατηρώντας γυναίκες, όταν ασκούνται σε αθλήματα που απαιτούν συγχρονισμό των άκρων και του κορμού, ειδικά όταν οι συνθήκες τις κίνησης υπόκεινται σε μεταβολή...πχ στην αντισφαίριση...

Στο τιμόνι, αυτό που τις κάνει επικίνδυνες κατα τη γνώμη μου είναι η παντελής έλλειψη ψυχραιμίας και, συνεπώς, αδυναμία αντίδρασης σε κρίσιμες στιγμές, όταν πρέπει αισθητηριακά δεδομένα να επεξεργασθούν, να αναλυθούν, να αξιολογηθούν πιθανές αντιδράσεις και να εκτελεστουν...

Οι περισσότερες γυναίκες νομίζουν ότι οδηγώντας αργά και "σίγουρα" θέτουν παραδείγματα οδηγικής συμπεριφοράς...δεν μπορούν να δούν όμως τον εαυτό τους εντός του συνολικού πλαισίου και να κατανοήσουν σε τί βαθμό αυτή η "καλή και συνετή οδήγηση" μπορεί να προκαλέσει σοβαρά ατυχήματα...

...δυστυχώς οι αυτοκινητόδρομοι δεν είναι ράγες τραίνων και ανάλογα με το δρόμο που βρίσκεσαι και τη κίνηση των άλλων οχημάτων θα πρέπει να είσαι σε θέση να προσαρμόζεις την οδήγησή σου...κάτι που μπορεί να περιλαμβάνει και τη πιθανότητα να ριψοκινδυνέψεις ο ίδιος για να μην θέσεις σε κίνδυνο περισσότερους...ο ανθρώπινος παράγοντας μπορεί να προκαλέσει πολλά ατυχήματα, αλλά είναι ο ίδιος, μόνος, που μπορεί να τα αποτρέψει, αν κάτι πάει στραβά...

Με βάση το ίδιο σκεπτικό, εγώ θα προτιμούσα ένα αυτοκίνητο με πολύ καλή ενεργητική ασφάλεια από κάποιο με καλή παθητική.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις 01:52]

Εκτός του ότι το δικό μου βγήκε πρώτο άρα το δικό σου δεν φτάνει, ένα σχέδιο εναντίον νόμου δεν κάνει και τίποτα...:p

...αυτό χρειάζεται το 'ισχυρό' φύλο, σχέδιο εκτάκτου ανάγκης.

Απορώ πως νομίζετε ότι είστε το ισχυρό φύλο.

1) Το σώμα της γυναίκας ανανεώνεται σε σταθερούς ρυθμούς, του άνδρα καθόλου.

2) Η γυναίκα αντέχει 8 φορές περισσότερο πόνο από τον άνδρα. Για παράδειγμα οποιοσδήποτε άνδρας θα πέρναγε τους πόνους της γέννας θα πέθαινε ακαριαία από καρδιακή προσβολή ( σοκ ).

3) Η γυναίκα ωριμάζει σωματικά και ψυχικά κατά μέσο όρο 3 χρόνια γρηγορότερα.

4) Η γυναίκα ζει κατά μέσο όρο 20 με 25 έτη ( ω ναί! ) περισσότερο.

5) Η γυναίκα έχει εώς και 2 φορές γρηγορότερα αντανακλαστικά και αντίδραση από τον άνδρα.

6) Το μυαλό της γυναίκας μπορεί να χειριστεί 3 μεταβλητές, του άνδρα 2.

7) Κατά τους ψυχολόγους οι γυναίκες είναι εώς και έξι ( 6 ) φορές πιο πονηρές από τους άνδρες.

8) Το ανοσοποιητικό σύστημα της γυναίκας είναι αρκετά ισχυρότερο και πολύ γρηγορότερο, έτσι οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερες ελπίδες ενάντια στις ασθένειες και αντοχή σε τραυματισμούς.

Είναι και μερικά άλλα που δεν τα θυμάμαι. Εκτός της μυϊκής δύναμης και της καλύτερης αντίληψης του χώρου, τι σας κάνει να πιστεύετε ότι είστε οι ισχυροί;:upside:

!!!!! 8 παρα πολυ καλοι λογοι για την αμεση εφαρμογη του προγραμματος !!!!!

thanks for reminding me Grace....

πλακα-πλακα ξεχασες και εναν 9ο και πολυ καλο μαλιστα....

-Την μοναδικη ικανοτητα της γυναικας να αντιλαμβανεται την πραγματικοτητα ετσι οπως την συμφερει αδιαφορωντας για τα γενικως αποδεκτα δεδομενα .

(οδηγωντας φυσικα τους παντες γυρω της στην τρελλα)....:jump:

Παντως εχεις επαξια κερδισει μια θεση στη λιστα με τους επικινδυνους εκπροσωπους του ασθενους φυλου ,γεγονος που μπορει αρχικα να σου φαινεται τιμητικο, αλλα στην πορεια θα αποδειχθει μαλλον το αντιθετο....:nuke:

προτιμας το πανω ή το κατω κρεβατι στις κουκετες των θαλαμων Grace?:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo [Σήμερα, στις 02:19]

Στο τιμόνι, αυτό που τις κάνει επικίνδυνες κατα τη γνώμη μου είναι η παντελής έλλειψη ψυχραιμίας και, συνεπώς, αδυναμία αντίδρασης σε κρίσιμες στιγμές, όταν πρέπει αισθητηριακά δεδομένα να επεξεργασθούν, να αναλυθούν, να αξιολογηθούν πιθανές αντιδράσεις και να εκτελεστουν...

Δεν υπάρχει θέμα ψυχραιμίας στο γυναικείο φύλο, δεν έχουν διαφορά από το ανδρικό. Αν δεν είχα ψυχραιμία για παράδειγμα θα ήμουν ήδη νεκρή. Η μοτοσυκλέτα δεν έχει περιθώριο σκέψης σε περίπτωση λάθους ( από οποιονδήποτε ).

Βέβαια οδηγώντας συνετά έχεις πάντα καλύτερο περιθώριο να διορθώσεις ένα λάθος παρά όταν τρέχεις σαν να μην πω τι, αν δεν το προκαλέσεις εσύ. Το ίδιο περιθώριο έχεις όταν σου πεταχτεί ένα παιδί στο δρόμο στα 30 μέτρα και πηγαίνεις με 90χλμ/ω και το ίδιο όταν πηγαίνεις με 50χλμ/ω που είναι και το αναθεματισμένο όριο για οδήγηση εντός πόλεως και παραλείπετε αυτή την παράγραφο; ( ένα μικρό απλό παράδειγμα )

προτιμας το πανω ή το κατω κρεβατι στις κουκετες των θαλαμων Grace?

Θα σε περιμένω.

Θυμάσαι αυτό που είπα για την μυική δύναμη; Από τότε που εφευρέθηκαν τα πυροβόλα χάθηκαν οι μάγκες. :turn:

Αστείο αστείο αλλά μου θύμισες ένα πολύ παλιό παιχνίδι, το Gender Wars που άνδρες και γυναίκες ήταν σε πόλεμο. Απο τα λίγα που έπαιξα και με την μεριά των ανδρών η προδότρα. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Σαν ανδροκρατουμενο site που ειμαστε προτεινω να περασουμε την Grace απο το υπουργικο συμβουλιο και να την καθαιεσουμε.

Δεν μπορει τα παιδια που θα φερουμε στο κοσμο να μαθαινουν τις αναληθειες που ακουστηκαν παραπανω. Θα χασουν τα μαλλια τους πριν γεννηθουν.

Maki εχω μια θεση στο κυλικειο του υπουργειου μου αν θες σε προσλαμβανω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 10:33]

Σαν ανδροκρατουμενο site που ειμαστε προτεινω να περασουμε την Grace απο το υπουργικο συμβουλιο και να την καθαιρεσουμε.

Δεν μπορει τα παιδια που θα φερουμε στο κοσμο να μαθαινουν τις αναληθειες που ακουστηκαν παραπανω. Θα χασουν τα μαλλια τους πριν γεννηθουν.

....οχι μονο φαλακρά αλλα και ομοφυλοφιλα !!!!!

(εαν ισχυσει το εκπαιδευτικο προγραμμα της Grace):sick:

οποτε μετα θα ειναι ολα τα "αρσενικα" υποχειρια τους... :(

εκεινες θα αναπαραγονται κατα βουληση μεσα απο τραπεζες σπερματος

με γονιδιακα διαλεχτο σπορο

το μεχρι προτεινος ισχυρο φυλο θα πλεκει ροζ ζιπουνακια και θα βαφει τα νυχια του.....

και μετα ποιος τις πιανει.......:eek:

γιαυτο σας λεω συσπειρωθειτε......

για το καλο της ανθρωποτητας....

:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις 10:31]

Θα σε περιμένω.

Θυμάσαι αυτό που είπα για την μυική δύναμη; Από τότε που εφευρέθηκαν τα πυροβόλα χάθηκαν οι μάγκες. :turn:

Τσατσοι υπηρχαν παντα...

και στις εποχες των σπαθιων υπηρχε παντα ενα κ@θικι που θα σε μαχαιρωνε πισωπλατα...

απλα τωρα πλεον εχει χαθει η αναγκη για οπτικη επικοινωνια μεταξυ θυματος και θυτη με αποτελεσμα να γινεται καποιος τζαμπα μαγκας με το πατημα ενος κουμπιου ή μιας σκανδαλης

αυτο ομως ειναι ασχετο με την αξιοπρεπεια και την πιστη ενος αντρα στις ιδεες του

μιας και μια γυναικα θα εκανε ακριβως το ιδιο εφοσον της δινοταν η ευκαιρια...

αντιθετως το παρακατω εχει να πει πολλα....

Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις 10:31]

Αστείο αστείο αλλά μου θύμισες ένα πολύ παλιό παιχνίδι, το Gender Wars που άνδρες και γυναίκες ήταν σε πόλεμο. Απο τα λίγα που έπαιξα και με την μεριά των ανδρών η προδότρα. :tomato:

κανενας αντρας δεν θα προδιδε το ιδιο του το φυλο προκειμενου να κερδισει ενα παιχνιδι....

(εκτος απο τον Βαγγελη/Τζενη Χειλουδακη και το παιχνιδι της ζωης ισως...)

γεγονος που αποδεικνυει το συμφεροντολογικο σκεπτικο,

τον τυχοδιωκτισμο και την υπερμετρη πονηρια (και οχι κατ'αναγκη ευστροφια) του ασθενους φυλου....

(γιαυτο και ειναι πολυ πιο δυσκολο για δυο αγνωστες γυναικες να αναπτυξουν αισθηματα φιλιας και αλληλοσεβασμου μεταξυ τους σε σχεση με δυο αντρες!!!)

Link to comment
Share on other sites

7) Κατά τους ψυχολόγους οι γυναίκες είναι εώς και έξι ( 6 ) φορές πιο πονηρές από τους άνδρες.

αυτό δεν παει να πει οτι είναι και εξυπνότερες αν και έσυ μάλλον έισαι η εξαίρεση του κανόνα αφου μπορείς να φτίαξεις οδήγο για water cooling:) :flower: :kiss:

ελπίζω να γλιτώσω από το νομοσχέδιο μη πάει άδικα τόσο γλείψιμο

Link to comment
Share on other sites

quote:Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις 10:31]

Θα σε περιμένω.

Θυμάσαι αυτό που είπα για την μυική δύναμη; Από τότε που εφευρέθηκαν τα πυροβόλα χάθηκαν οι μάγκες.

Για αυτο υπαρχουν οι ανθρωποι σαν κι εμενα, τον Alex και τον Zarra. Αντε καμια φορα και ο Vag.

Οι γυναικες θα γινουν σαν τις αμαζονες θα μας "δανεπη" και μετα θα μασ σκοτωνουν..

Ρομαντικο ε????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 23:02]

quote:Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις 10:31]

Θα σε περιμένω.

Θυμάσαι αυτό που είπα για την μυική δύναμη; Από τότε που εφευρέθηκαν τα πυροβόλα χάθηκαν οι μάγκες.

Για αυτο υπαρχουν οι ανθρωποι σαν κι εμενα, τον Alex και τον Zarra. Αντε καμια φορα και ο Vag.

Οι γυναικες θα γινουν σαν τις αμαζονες θα μας "δανεπη" και μετα θα μασ σκοτωνουν..

Ρομαντικο ε????

συντροφε σε βρισκω αθεραπευτα ρομαντικο και σε βλεπω σαν το βουτυρο στο ψωμακι της Grace!!!!!

Προσεχε man γιατι χρειαζομαστε guys like you για δεσμοφυλακες στα στρατοπεδα

:jump: :jump:

.....αν με πιανεις???:devil:

Link to comment
Share on other sites

Το Alkatraz εγω το εκλεισα!!!!!!!!! Ξερεις εκει πανω στο νησακι ειχε πολυ υγρασια και ειχα κατι ρευματισμους........ Οποτε το εκλεισα το μαγαζι και τωρα δουλευω στην κρατικες φιλακες της Τουρκιας. Τον θυμασε εκεινον τον χοντρο απο το Εξπρες του Μεσονυχτιου ε????

Ε, τωρα συναδελφοι ειμαστε. Το παρεξηγησαν καποιοι λογω της ταινιας αλλα τελικα ψυχουλα ειναι.

Λεω να προσλαβω τον Vag για την θεση του αρχηβασανιστη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 17:30]

κανενας αντρας δεν θα προδιδε το ιδιο του το φυλο προκειμενου να κερδισει ενα παιχνιδι....

(εκτος απο τον Βαγγελη/Τζενη Χειλουδακη και το παιχνιδι της ζωης ισως...)

Απάντησες μόνος σου...

... κανείς άνδρας αλλά μείνανε λίγοι πραγματικοί άνδρες! Όταν δεν σας 'παίρνει' αλλάζετε απλά στρατόπεδο, η σύγχρονη χειρουργική κάνει θαύματα! :D

αυτό δεν παει να πει οτι είναι και εξυπνότερες αν και έσυ μάλλον έισαι η εξαίρεση του κανόνα αφου μπορείς να φτίαξεις οδήγο για water cooling

ελπίζω να γλιτώσω από το νομοσχέδιο μη πάει άδικα τόσο γλείψιμο

Και έλεγα, βρέχει με τέτοιο ήλιο; :zzz:

Οι γυναικες θα γινουν σαν τις αμαζονες θα μας "δανεπη" και μετα θα μασ σκοτωνουν..

Ρομαντικο ε????

Α μα δεν χρειάζεται. Επιστημονικά αποδεδειγμένο, το ανδρικό στίγμα υποχωρεί συνεχώς και το γυναικείο δυναμώνει. Εξαλείφεστε γενετικά. Σε 12000-13000 χρόνια θα έχουμε απαλλαγεί!

Το Alkatraz εγω το εκλεισα!!!! Ξερεις εκει πανω στο νησακι ειχε πολυ υγρασια και ειχα κατι ρευματισμους........ Οποτε το εκλεισα το μαγαζι και τωρα δουλευω στην κρατικες φιλακες της Τουρκιας.

Λεω να προσλαβω τον Vag για την θεση του αρχηβασανιστη.

Το Alkatraz έκλεισε, οι φυλακές της Τουρκίας είναι σαν μπαρ που μπαίνει και βγαίνει ότι θέλει όποτε θέλει και για όλα αυτά ευθύνεσαι εσύ. Και μετά ο Vagouridis για αρχιβασανιστής....

...ναί, ναί, ΝΑΙ!!!!!!!!!! Πω πω διακοπές που θα κάνουμε, μόνο γυναίκες, νησιά, παραλίες, ο Vag και κανείς άλλος άνδρας! ΠΑΡΑΔΕΙΣΕ ΣΟΥ'ΡΧΟΜΑΙ!!!!

Το πάνω κρεβάτι στον θάλαμο!:devil:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω διακοπές που θα κάνουμε, μόνο γυναίκες, νησιά, παραλίες, ο Vag και κανείς άλλος άνδρας! ΠΑΡΑΔΕΙΣΕ ΣΟΥ'ΡΧΟΜΑΙ!!!!

μη λες τετοια, θα τα ακουσει η μανα του και θα τον κλειδωσει σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχετε μπερδεψει καποια πραγματα , δεν μου αρεσει να βασανιζω ανθρωπους , δεν γουσταρω να πλακονωμαι ακομα και οταν ειναι σοβαρος λογος , το εαν καποιοι αλλοι κανουν κατι τετοιο για μενα απο σεβασμο στο προσωπο μου δεν ευθυνομαι εγω για αυτο.Καλος η κακος τα οπλα βρισκονται τοσο σε χερια που εκτιμουν την δυναμη τους και εχουν γνωση για το αποτελεσμα τους αλλα βρισονται και σε λαθος χερια που δεν εχουν κατανοησει τι ειναι ικανα να κανουν.Δεν με κανουν τα ιδια τα οπλα νευρικο αλλα ο εκαστοτε ηλιθιος/α που μπορει να τα κρατα...Η φυλακη που γυριστηκε η ταινια Το εξπρες του μεσονυχτιου εχει γκρεμιστει , αντιθετα φυλακες στα ανατολικα συνορα της τουρκιας ζουνε και βασιλευουν και δυστηχως ακομα βασανιζουν και κατατρεχουν ανθρωπους , κατι ηλιθιοι ανεγκεφαλοι εγωιστες ρατσιστες που δεν διαφερουν σε τιποτα απο ενα σκουληκι.Ποτε δεν θα δεχομουν μια τετοια θεση οπως και ποτε δεν θα δεχομουν οτιδηποτε εχει σχεση με την διαλογη γεννητικων εξελιγμενων παιδιων και το ολο σκηνικο που κρυβεται πισω απο αυτην την θεωρια.Κανεις δεν ειναι καλυτερος απο τον αλλον ολοι ειναι καλοι στον τομεα τους , ποτε δεν θα γινω σιντο οπως και ο σιντο ποτε δεν θα γινει παρης , και οι 2 μαζι ομως μπορουμε να καταφερουμε κατι καλυτερο....

P.S. Μανα σου ρχομαι να με κλειδωσεις σπιτι για καμια βδομαδα και να μου μαγειρευεις σπιτικο φαγητο...

Η αποσταση μεταξυ κολασης και παραδεισου ειναι μια λεπτη γραμμη , Michael Ricci dou you renounce Satan? .....I do...και ξερετε τι ειχε διαταξει να γινει βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σας ευχαριστώ γιά την τιμή που μου κάνετε αλλά καλά θα ήταν πάνω στο γραφειάκι του προέδρου να υπάρχει και κάνα κολητήρι βρέ παιδιά , έτσι γιά να μην βαριέμαι....(και κάνα φορητό κολητήρι γκαζιού γιά καμμιά συσκεψη φυσικά)......... ;):D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Εγώ πάλι σας ευχαριστώ γιά την τιμή που μου κάνετε αλλά καλά θα ήταν πάνω στο γραφειάκι του προέδρου να υπάρχει και κάνα κολητήρι βρέ παιδιά , έτσι γιά να μην βαριέμαι....(και κάνα φορητό κολητήρι γκαζιού γιά καμμιά συσκεψη φυσικά)......... ;):D

Κοιτα Προεδρε στο γραφειο σου εχεις κατι πινακες.

Αριστερα θα εχεις Volta και Μαρκονι και δεξια Webber και Μπορ.

Στο κεντρο θα υπαρχει η Μονα Λιζα την οποια θα κλεψουμε απο το Λουβρο. Πισω απο τον πινακα αυτον θα υπαρχει ενα κουμπι που θα ανοιγει μια πορτα και θα ακολουθει μια σκαλα στο εργαστηριο του προεδρου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.