Jump to content



Review Requests - Ζητήστε ένα Review εδώ!


alexis2044

Recommended Posts

Σε μια προσπάθεια να βελτιώσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών Review που παρέχουμε και για να αποκτήσουμε μια ιδέα για τις απόψεις σας και το τι περιμένετε να δείτε στο τμήμα παρουσιάσεων του TheLab.gr, ανοίγουμε αυτό το θέμα στο οποίο έχετε την δυνατότητα να ζητήσετε την παρουσίαση κάποιου προϊόντος από την ομάδα μας.

Έχετε υπόψη, ότι σε καμία περίπτωση δεν δεσμευόμαστε για την παρουσίαση του προϊόντος που θα ζητήσετε, καθώς η απόκτηση του μπορεί να είναι ανέφικτη, αλλά εγγυόμαστε ότι θα προσπαθήσουμε.

Βοηθήστε μας να γίνουμε καλύτεροι! Πείτε μας τι θέλετε να δείτε στο μέλλον στο Review Section! :D

Link to comment
Share on other sites

Για τις 6870/6970/6990/GTX580 θα βγούν δεκάδες review...περισσότερο από ένα review της δική μας ομάδας στα ίδια προιόντα θα ήθελα μια ανάλυση των αποτελεσμάτων από διάφορα sites (σε ποια σημεία συμφωνουν τα reviews μεταξύ τους, σε ποια διαφωνούν, πέντε-δέκα πράγματα που χρήζουν προσοχής, γιατί δινουν διαφορετικά νούμερα σε ένα παιχνίδι, ποιός τα παίρνει από ποιον κτλ....)

Ξέρω είναι δύσκολο να γίνει αλλα το θεωρώ πιο χρήσιμο ...

Link to comment
Share on other sites

InterPlatform CPU scalability

τι αξίζει και τι δεν αξίζει ως πιθανή αναβάθμιση μέ ένα δυο συστήματα ενδεικτικά

σε P45 X48 whatever και τα πιο φρέσκα i3 i5 i7 βάλτε και κάνα AMD

μετρημένα σε graphics(image video editing ) και σε παιχνίδια,

όχι έτοιμες σουίτες μετροπρογραμμάτων γιατί αυτές είναι ραμένες πάνω στο hardware και δίνουν άστοχα αποτελλέσματα.

Link to comment
Share on other sites

InterPlatform CPU scalability

τι αξίζει και τι δεν αξίζει ως πιθανή αναβάθμιση μέ ένα δυο συστήματα ενδεικτικά

σε P45 X48 whatever και τα πιο φρέσκα i3 i5 i7 βάλτε και κάνα AMD

μετρημένα σε graphics(image video editing ) και σε παιχνίδια,

όχι έτοιμες σουίτες μετροπρογραμμάτων γιατί αυτές είναι ραμένες πάνω στο hardware και δίνουν άστοχα αποτελλέσματα.

Δηλαδή πιστεύεις ότι το Driverheaven Photoshop Bench V3.0 και το x264 HD Benchmark v3.0 είναι ραμμένα επάνω στο hw;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις ότι το Driverheaven Photoshop Bench V3.0 και το x264 HD Benchmark v3.0 είναι ραμμένα επάνω στο hw;

δεν τα ξέρω,δεν το αποκλείω

όλοι οι κατασκευαστές κάνουν pinhole opt για τα έτοιμα μετροπρογράμματα.

μια παλιότερη ερώτηση για 2 και 4 πυρήνες αν θυμάσαι σε παλαιότερα thread είχε δείξει οτι οι 2 από τους 4 πυρήνες κάθονταν στην πλεοψηφία των ρουτίνων. παράδοξο για τα προγραφόμενα.

real life appz θα ήθελα να δω που να περιέχουν κριτική σκέψη στην επιλογή, εκτέλεση και μετέπειτα σχολιασμό.

έχω να κάνω dvd->divX ουουουουου x264 δεν έκανα ποτέ.

ξαναλέω οτι δεν ξέρω τι τρέχουν τα παραπάνω benches ϊσως να υλοποιούν αυτό που περιγράφω.dont know

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μην καταδικάζεις έτσι απλά. Ντάξει είναι κλισέ να πώ, σε εσένα ειδικά, google it αλλά το Driverheaven Photoshop Bench V3.0 είναι απλά ένα action που το φορτώνεις στο photoshop(CS4 στην περίπτωσή μας) και το τρέχεις σε μια εικόνα μιας ducati (και είναι τόσο ραμμένο στους επεξεργαστές όσο είναι το photoshop).

Παρομοίως το x264 HD Benchmark v3.0 χρησιμοποιεί το Avisynth που είναι ο κλασσικός frame server που στηρίζεται το σύμπαν επάνω.

Πίστεψέ με είναι άκρως αξιόπιστα προγράμματα. Δεν τα έχουμε επιλέξει από πλάκα για το όνομά τους. Τα ψάξαμε πριν τα βάλουμε.

Πιστεύω ότι έχουμε καλύψει με αυτά τα bench όλες τις μετρήσεις που μας ενδιαφέρουν. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ για το ύφος που γράφω. Κουβέντα κάνουμε.

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω: x264 HD Benchmark v3.0 Octa-Core & Quad-Core Results Multi & single threaded tasks in photoshop

real life appz θα ήθελα να δω που να περιέχουν κριτική σκέψη στην επιλογή, εκτέλεση και μετέπειτα σχολιασμό.

Παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/windows-platform/photoshop-kai-loipa-image-editing-progz-how-63040-2.html#post1062614211

από το http://www.thelab.gr/windows-platform/photoshop-kai-loipa-image-editing-progz-how-63040-2.html

πρέπει να φτιάξω και ένα excel εκεί :slap:

το real life θα το καθόριζα μέσα απο Poll δεν μπορώ να φανταστώ τι κάνει ο καθένας στο pc του. Αν απαντηθεί full games αγνοείς τα άλλα και δεν κάνεις και τίποτα.

εμένα με ενδιαφέρουν τα φωτογραφικά

δεν θέλω να μου τρώει χρόνο το photomatix ή το unsharp mask ή οποιοδήποτε φίλτρο action

δουλειές τες πα που τις κάνεις ενώ κάθεσαι μπροστά στην οθόνη.

το x264 δεν με ενδιαφέρει γιατί άλλος το κάνει στην κάρτα άλλος στο cpu με πληθώρα ρυθμίσεωv και δεν ξέρω αν μπορείς να κανονικοποιήσεις ποιοτικά και το αποτέλεσμα της κάθε μεθοδου.

Επιπροσθέτως ενώ είναι απείρως πιο απαιτητικό απο τα παραπάνω δεν χρειάζεται η φυσική παρουσία σου κατα την λειτουργία τους.

κάπως έτσι θα όριζα προσωπικά και το real life

πράγματα που σου τρώνε το χρόνο, λειτοργίες που εκτελούνται ενώ κοιτάζεις την οθόνη σου.

παρεξήγηση why?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.