Jump to content



GTX 580: Πρώτες μετρήσεις και εντυπώσεις


junior-21-

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Αυτο είναι αυτονόητο, αλλά όπως και να έχει αυτό που λέει ο Ανέστης είναι σωστό, δεν γίνεται να τα σκάμε και να μην λέει κανεις κατί, ειδικά με τις διαφορές που έχουμε με όλο τον πολιτισμένο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

To U εφερε Asus με 506 ευρώ

You - ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ NV ASUS GTX580 1536MB DDR5 384BIT

μεχρι την αλλη βδομαδα τις κοβω να εχουν 450 :hehe:

Δεν νομίζω να δούμε πιο κάτω μέχρι να βγει το Cayman.

Στο mindfactory που τσέκαρα αυτές τις μέρες από 469€ πήγε στα 489€ σήμερα.

Οπότε έδωσε εντολή η πράσινη να μην πέσουν οι τιμές αλλά να είναι γύρω στο 500αρικο. Παίζει μπάλα μόνη της πλέον με την πιο γρήγορη μονοπύρηνη, οπότε δεν έχει να χάσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δούμε πιο κάτω μέχρι να βγει το Cayman.

Στο mindfactory που τσέκαρα αυτές τις μέρες από 469€ πήγε στα 489€ σήμερα.

Οπότε έδωσε εντολή η πράσινη να μην πέσουν οι τιμές αλλά να είναι γύρω στο 500αρικο. Παίζει μπάλα μόνη της πλέον με την πιο γρήγορη μονοπύρηνη, οπότε δεν έχει να χάσει τίποτα.

Μπράβο στην nvidia. Μονοπύρηνο τέρας, η 5870 είναι αρκετά πίσω σε όλες τις μετρήσεις. Παίζει στα ίσια με την 5970, κάπου είναι μπροστά κάπου πίσω, αλλά μην ξεχνάμε ότι η 580 βγάζει όλη αυτή τη δύναμη από 1 πυρήνα, ενώ η 5970 από 2.

Σειρά της ΑΤΙ να απαντήσει τώρα με μια πολυ πολυ καλή μονοπύρηνη μπουκωμένη στα tranzistor.

Link to comment
Share on other sites

βασικά έλεος με αυτό ποιά, δεν μπορούμε να λέμε ότι έχουμε 4% πάνω vat σε σχέση με την Γερμανία και αυτό να ισούτε με 100+++ euro πάνω σε προιόντα αξίας 450 euro γιατί έτσι γουστάρει το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

μερα με την μερα μου αρεσει και λιγο περισσοτερο η Γερμανια! :)

και τωρα μια απορια....:

με τετοιες τιμες( εδω και εδω ) τι θα προτιμουσατε???

gtx 580 ή 2 gtx460 1gb?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.