Jump to content



HD69χχ & Gtx5xx Φήμες και εκτιμήσεις


The_Blade

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply
Βάλτο με 1 5870 (έτσι το έχω εγώ) και βλέπε τις 120άρες+ σε Ultra 1920...

Τώρα με DX11 πήρε ΠΟΛΥ πάνω σε καρέ.

αν είναι να κάθομαι να βάζω και να βγάζω κάρτες για να παίξω ένα game....

Link to comment
Share on other sites

αν είναι να κάθομαι να βάζω και να βγάζω κάρτες για να παίξω ένα game....

Σου έχω μια εύκολη λυση έτοιμη! Πάρε nvidia αλλα και παλι ξερεις οτι στο sli δεν θα εχει stuttering.....

Αλλιώς θα σου πω να κάνεις κάτι δύσκολο, βάλε την πρώτη κάρτα να είναι η 5870 και στο δεύτερο slot την 5970, και κάνεις off το crossfire.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα απαξιώσεις το κάθε CF/SLI για 1 game?

τι πάμε να συζητήσουμε εδω?

Σου λεω την λύση. Ήξερες πως παίζει θέμα απο όταν πήρες τις κάρτες.

Και ενημερωτικά για κάποιο λόγο το wow είναι απο τα ελάχιστα παιχνίδια που δεν βλέπουν πάνω απο 1 πυρήνα πια, είτα AΤΙ είτε Nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Μα παιδιά δεν διαβάζετε τις πινακίδες? :offtopic2:Γραφή μην «ταΐζετε το τρολ»!!! :rolleyes::sarcastic:

Περά από την πλακά ... πιστεύω ότι πάντα η απάντηση για κατά γραφικών είναι μια...ποια είναι φτηνότερη. Δεν νομίζω πολλά άτομα να επιθυμούν να πληρώσουν 500+ ευρώ για να έχουν 2 fps παραπάνω από μια κάρτα γραφικών τον 300 ευρώ. Για την κατανάλωση είμαι 100% σίγουρος ότι η AMD θα καίει τα μισά Watt από την nVidia αυτό είναι εδω και 2-3 χρόνια χωρίς αλλαγή δεν νομίζω να μας κάνη την έκπληξη φέτος (αν και μακάρι να το κάνη να έχουμε καλύτερο ανταγωνισμό)! Αν και προσωπικά θα ήθελα 1 slot high end κάρτα αλλά μάλλον θα μένω με το όνειρο.

Link to comment
Share on other sites

Catalyst AI-> OFF.

Mαν δεν κλεινει τον πυρηνα της 5970 οπως παλια αυτο!

Για μενα να εχει παντα πρωτη καρτα την 5870 και δευτερη καρτα την 5970...

Κανει το crossfireX στο off και παιζει το game...

Link to comment
Share on other sites

Mαν δεν κλεινει τον πυρηνα της 5970 οπως παλια αυτο!

Για μενα να εχει παντα πρωτη καρτα την 5870 και δευτερη καρτα την 5970...

Κανει το crossfireX στο off και παιζει το game...

ισχύει παραμένουν και οι δύο πυρήνες, και μάλιστα με vsync off (γιατί άκουσα για 120+ fps) σε κάποιες περιοχές με single 5970 πέφτει άπειρο tearing, σε σημείο εμετικό...για να μην πω πόσο θόρυβο κάνει...

βασικά από εμενά δεν πρόκειται να ακούσετε άλλα αρνητικά βαρέθηκα, εξάλου δεν θα τις έχω για πολύ καιρό ακομά , αλλά αν είναι να σωθεί κόσμος , καλύτερα να λέγονται όλα.

και btw η 5970 είναι 1 κάρτα με εσωτερικό xfire οπότε...

Link to comment
Share on other sites

...trollarw κατέβασε το Radeon Pro και βάλε FORCE ON το vsync και τσέκαρε τη επιλογή που λέει ότι, οτι βάλεις στο πρόγραμμα αυτό θα δουλεψει! ....και δοκιμασε παλι να παιξεις το game....

Αλλιως κανε αυτο που σου ειπα, πρωτη καρτα το 5870 και εκει συνέδεσε το Monitor και δευτερη καρτα το 5970 και κανε uncheck το crossfire X οταν παιζεις αυτο το game...

Link to comment
Share on other sites

Radeon HD 6970 is 10 - 20% faster than GTX 480

Ευτυχως θα ειναι 10-15% πανω απο την 580.......

As our readers point out, it seems that the original source of this rumor was apparently a fake, which means that, as clearly mentioned before, we'll have to wait for the first tests to come in (including here our own) in order to see who the Radeon HD 6970 really goes up against.

Μερικοί είστε τόσο βιαστικοί.... πέρσι έπεσα 100% μέσα σε όλα. (μίλησα για αδηφάγες βουβουζελες και αυτό είδαμε)

Αν και πολλά rumours δεξιά και αριστερά, πιστεύω πανω σε καποια πραγματα που ξερω. Οι ίδιοι που με δικαίωσαν πέρσι πιστεύω οτι και τώρα θα πέσουν μέσα...

Μερικά πράγματα θα τα δούμε σε λίγες μέρες....

Ποιος πιστεύει οτι η ΑΤΙ δεν ήξερε την ύπαρξη του full Fermi με 512 cores και ανεβασμένα ρολόγια! Ποιος είπε ότι είχε σκοπό να φάει μόνο το 480gtx?

Μενω στην αποψη μου οτι θα δουμε μια καρτα 5970 στα χαμηλα και 580gtx στα ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

Και να την περναγε για λιγο δεν θα μου εκανε εντυπωση με τοσα Optimization που εχει η AMD......

Οταν θα πιασει το Texture Filtering Quality της NVIDIA ισως ξανασκεφτω για αγορα AMD GPU.

Εισαι Οκ Τιτανομαχε?

Link to comment
Share on other sites

Και να την περναγε για λιγο δεν θα μου εκανε εντυπωση με τοσα Optimization που εχει η AMD......

Οταν θα πιασει το Texture Filtering Quality της NVIDIA ισως ξανασκεφτω για αγορα AMD GPU.

Εισαι Οκ Τιτανομαχε?

To texture filtering θα ειναι στο ίδιο επίπεδο... έγινε κάποιος ντόρος για το θέμα αυτό με την ΑΤΙ, όπως και το χ8ΑΑ της nvidia έλεγαν ότι είναι χ6ΑΑ κάποια εποχή.

Πάντως πολύ σφιχτό το NDA από ATI, τέτοιες μέρες θα είχαμε benchakia από όλα τα games...

Μεσα στην αλλη εβδοαμδα θα κανω δοκιμες 3xsli με 580gtx να δω τι ψαρια πιανει...Csaris ετοιμάσου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και να την περναγε για λιγο δεν θα μου εκανε εντυπωση με τοσα Optimization που εχει η AMD......

Οταν θα πιασει το Texture Filtering Quality της NVIDIA ισως ξανασκεφτω για αγορα AMD GPU.

Εισαι Οκ Τιτανομαχε?

ενημερωτικά το όλο θέμα με την ποιότητα ήταν πλεκτάνη της nvidia και αποδείχτηκε με όλα τα σοβαρά site να δηλώνουν ότι δεν εντοπίζουν πουθενά οπτικές διαφορές (hexus κλπ)...

Θα σου πώ κάτι άλλο όμως η ποιότητα χρώματος και η καθαρότητα εικόνας της ATI-AMD δεν συγκρίνεται είναι κλάσεις πάνω από την nvidia. έχω αλάξει σχεδόν όλες τις κάρτες nvidia και amd από τη γενιά 7900 της nvidia και μετά, γρηγορότερη ήταν πολλές φορές η nvidia καλύτερη ποιότητα εκόνας-χρώματος δεν είχε ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.