Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

τα χύλωσα όλα :D

τώρα σκέφτομαι που θα βάλω την αντλία ώστε να κάνω και εκεί τρύπες.

(αν και σκέφτομαι να πάρω κανένα μαύρο πλέξει 14X14, να το βιδώσω εκεί που είναι να μπει ο ανεμιστήρας ο κάτω και από πάνω του να βάλω την αντλία

μια χαρα το σκεφτηκες...

εναλλακτικα κι ενα κομματι αλουμινιου - λαμαρινας κανει

απλα βιδωσε το στη θεση του ωστε να βαφτει μαζι με το υπολοιπο κουτι και να δεσει καλα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα το σκεφτηκες...

εναλλακτικα κι ενα κομματι αλουμινιου - λαμαρινας κανει

απλα βιδωσε το στη θεση του ωστε να βαφτει μαζι με το υπολοιπο κουτι και να δεσει καλα

βασικά τελικά θα το κάνω για να μην φαίνεται η αντλία, εκεί που είναι "μανισια" οι σκληροί. εκεί άνοιξα 2 τρύπες ώστε να μπει η αντηλιά κάτω από τους σκληρούς...

γιατί πολύ απλά δεν προλαβαίνω να βρω φίλο αλουμινίου, να το κόψω και να το βάλω για να φύγει αύριο

edit: btw ξέρει κανεις από τι υλικό είναι ο heatspreader (το καπάκι) του 920?

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

έφυγε το κουτί για βάψιμο

edit: έχει κανεις ιδέα που μπορώ να βρω σούστα (που είναι στον μηχανισμό με τους γάτζους που κρατάνε τα πλαϊνά) γιατί την μια την έσπασα καταλάθος?

post-10229-1416074435,5771_thumb.jpg

post-10229-1416074435,5961_thumb.jpg

post-10229-1416074435,614_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα, DONE!

έμεινε να περάσω νέο λάμπες, όταν έρθουν τα sleeved 24pin να τα κουμπώσω, να αλλάξω "ανεμιστιρια" στο radiator, να τσιμπήσω 2 "ρακορακια" 45 μοίρες και ένα quick disconnect.

μετά να φτιάξω ένα custom black πλέξη που θα καλύπτει όλο το επίπεδο που είναι το τροφοδοτικό.

post-10229-1416074445,8662_thumb.jpg

post-10229-1416074445,8912_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα, DONE!

έμεινε να περάσω νέο λάμπες, όταν έρθουν τα sleeved 24pin να τα κουμπώσω, να αλλάξω "ανεμιστιρια" στο radiator, να τσιμπήσω 2 "ρακορακια" 45 μοίρες και ένα quick disconnect.

μετά να φτιάξω ένα custom black πλέξη που θα καλύπτει όλο το επίπεδο που είναι το τροφοδοτικό.

πάρα πολύ καλός ρε dunkel :woot: τελικά όλα οκ με το ελατήριακι? μια παρατήρηση λίγο καλύτερο cable managmnet και γύρνα το ψυγείο ώστε τα ρακορ του να είναι πάνω από τον πίσω ανεμιστήρα έτσι θα μπορέσεις να κάνεις καλύτερη δουλεία με το solino managment :haha:

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ καλός ρε dunkel :woot: τελικά όλα οκ με το ελατήριακι? μια παρατήρηση λίγο καλύτερο cable managmnet και γύρνα το ψυγείο ώστε τα ρακορ του να είναι πάνω από τον πίσω ανεμιστήρα έτσι θα μπορέσεις να κάνεις καλύτερη δουλεία με το solino managment :haha:

όλα ok με το ελατήριο.

τα καλώδια και η υδρόψυξη είναι για την ώρα έτσι.

btw η ηλεκτροστατική έγινε τέλεια... λες και ήταν από την μαμά του έτσι

το μονο που είναι λίγο εκνευριστικό, είναι το πως ο καταρράχτης στο tank κάνει λες και έχω ανοιχτή βρύση στο δωμάτιο μου... πολύ fengshui φάση

post-10229-1416074445,91_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

όλα ok με το ελατήριο.

τα καλώδια και η υδρόψυξη είναι για την ώρα έτσι.

btw η ηλεκτροστατική έγινε τέλεια... λες και ήταν από την μαμά του έτσι

το μονο που είναι λίγο εκνευριστικό, είναι το πως ο καταρράχτης στο tank κάνει λες και έχω ανοιχτή βρύση στο δωμάτιο μου... πολύ fengshui φάση

καλοοοοςςςςς :jester: πολύ ωραία δουλεία βάλε ρε αντερφε:mamba: όμως και ένα φανακι στο πάτωμα. επειδή έχω το ίδιο case σου λέω ότι θα βοήθηση πολύ. και μιας και έχω καιρό να δείξω το κουτάκι μου:http://img9.imageshack.us/i/myrig3.jpg/

new psu and ram και καλύτερο cb εμ το καλώδιο τροφοδοσίας sata που αιωρείται μπροστά από το cage των σκληρών συνήθως είναι συνδεδεμένο στον τέρμα πάνω seagate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε αστον που θελει cable managment και solinomanagment!Κοίτα τα χάλια σου εσύ που φαίνεται το 24απινο και το 6απινο σαν κακάκι :devil: Just jocking!Ωραία τα κουτάκια σας.΄Θα ποστάρω και εγώ το δικό μου όταν έρθει η μητρικούλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tiμο μια χαρα βγηκε το Cosmos

ισως λιγο πιο κοντες και ευθειες διαδρομες σωληνα να επελεγα εγω αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο

τωρα θες οπωσδηποτε ενα πολυ καλο cable management και ενα καλο φωτισμο να δειξει κι η δουλεια σου.

το τανκακι πρεπει να γεμισει μεχρι πανω για να μην σε στελνει στην τουαλετα καθε τρεις και λιγο...

μαλλον θα χρειαστει να πλαγιασει το κουτι για την καλυτερη εξαερωση και μετα να συμπληρωνεις υγρο αντιστοιχα

Χρηστο ετοιμο και το δικο σου το ΤJ... (θα ακολουθησει και mini worklog)

τα 5,25 bezels μονο πρεπει να μου φερεις γιατι μπαζει απο εμπρος

(πολυ της μοδας το total blacck Τωρα τελευταια)

A.jpg

B.jpg

P.jpg

K.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tiμο μια χαρα βγηκε το Cosmos

ισως λιγο πιο κοντες και ευθειες διαδρομες σωληνα να επελεγα εγω αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο

τωρα θες οπωσδηποτε ενα πολυ καλο cable management και ενα καλο φωτισμο να δειξει κι η δουλεια σου.

το τανκακι πρεπει να γεμισει μεχρι πανω για να μην σε στελνει στην τουαλετα καθε τρεις και λιγο...

μαλλον θα χρειαστει να πλαγιασει το κουτι για την καλυτερη εξαερωση και μετα να συμπληρωνεις υγρο αντιστοιχα

Χρηστο ετοιμο και το δικο σου το ΤJ... (θα ακολουθησει και mini worklog)

τα 5,25 bezels μονο πρεπει να μου φερεις γιατι μπαζει απο εμπρος

(πολυ της μοδας το total blacck Τωρα τελευταια)

Ποιος χρηστος ο φιλαράκος μου a.k.a redbighunter? οΟ έχει να πέσει πανηγυρισμός...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Tiμο μια χαρα βγηκε το Cosmos

ισως λιγο πιο κοντες και ευθειες διαδρομες σωληνα να επελεγα εγω αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο

τωρα θες οπωσδηποτε ενα πολυ καλο cable management και ενα καλο φωτισμο να δειξει κι η δουλεια σου.

το τανκακι πρεπει να γεμισει μεχρι πανω για να μην σε στελνει στην τουαλετα καθε τρεις και λιγο...

μαλλον θα χρειαστει να πλαγιασει το κουτι για την καλυτερη εξαερωση και μετα να συμπληρωνεις υγρο αντιστοιχα

με έσωσες, το γέμισα και ησύχασε το δωμάτιο, το μονο που κάνει θόρυβο τώρα είναι η 295.

τα καλώδια τα έχω ακόμα πρόχειρα γιατί περιμένω να "διαθετισω" κάποιες χρηματικές εκκρεμότητες και να ξαναστήσω την υδρόψυξη και όλο το μηχάνημα σωστά αυτήν την φορα (επίσης μην κάνει κανεις την μαμακια το να ζεστάνει το λάστιχο με πιστολάκι για να βάλει πιο εύκολα πάνω στο ρακόρ, τζάμπα έχασα 5cm λάστιχο, τραβιέται την ώρα που το βάζεις και λεπταίνει, οποτε τσακίζει με το παραμικρό)

και έλυσα το μυστήριο του τι κάνουν εκείνες οι μεταλλικές πλάκες που είναι απλά βιδωμένες στις 4 άκρες του κουτιού (πάνω-μπροστά, πάνω-πίσω, κάτω-μπροστά, κάτω-πίσω)... πάνω τους βιδώνονται τα χερούλια, άμα τα ξηλώσεις και βιδώσεις τα χερούλια απευθείας πάνω στο αλουμίνιο, με το πρώτο σήκωμα θα το ξεριζώσουν

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

:happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2:

Tiμο μια χαρα βγηκε το Cosmos

ισως λιγο πιο κοντες και ευθειες διαδρομες σωληνα να επελεγα εγω αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο

τωρα θες οπωσδηποτε ενα πολυ καλο cable management και ενα καλο φωτισμο να δειξει κι η δουλεια σου.

το τανκακι πρεπει να γεμισει μεχρι πανω για να μην σε στελνει στην τουαλετα καθε τρεις και λιγο...

μαλλον θα χρειαστει να πλαγιασει το κουτι για την καλυτερη εξαερωση και μετα να συμπληρωνεις υγρο αντιστοιχα

Χρηστο ετοιμο και το δικο σου το ΤJ... (θα ακολουθησει και mini worklog)

τα 5,25 bezels μονο πρεπει να μου φερεις γιατι μπαζει απο εμπρος

(πολυ της μοδας το total blacck Τωρα τελευταια)

A.jpg

B.jpg

P.jpg

K.jpg

:happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2::happy2: πολυ χαιρομαι για το κουτακι μου!!! να σαι καλα ρε συ Γιωργο!:banging: θα περασω σημερα να τα πουμε κι απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια ψαχνω να βρω καποιο καλο κουτι για το pc μου αλλα δεν εχω καποια ιδιαιτερη προτημηση.

μπορειτε να βοηθησετε προτηνωντας καποιο καλο κουτι??

Θα βοηθήσουμε εφοσον και αν κάνεις νέο θέμα.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.