Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Πολύ ωραία δουλειά Τάκη.Αλλά άμα είχες και στις κάρτες νεράκι...άλλη αίσθηση!Να σε ρωτήσω όμως κάτι...Τα mosfets πάνω από cpu δεν τα ψύχεις με τίποτα?Δεν θα είναι πρόβλημα αυτό???

Καλοδούλευτο man!

Link to comment
Share on other sites

Να βαλω και εγω 2 φωτο απο το καινουργιο κουτι μου γιατι δεν τα παω και πολυ καλα με τις φωτο.

Περισσοτερες θα ανεβασει ο "κοπριτης" εντος των ημερων.

Επι τη ευκαιρια να ευχαριστησω τον Γιωργο για την υπομονη του και επισης για την καταπληκτικη δουλεια που εκανε.Νασαι καλα ρε Γιωργη και μπραβο σου.:clap::clap::clap:

Σχολια δεκτα.

O πισω ανεμηστηρας μηπως εχει μπει αναποδα ? οπως το βλεπω ειναι σνα να βαζει αερα μεσα εκτος αν κανω λαθος

BTW πολυ ωραιο το κουτακι σου

Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά Τάκη.Αλλά άμα είχες και στις κάρτες νεράκι...άλλη αίσθηση!Να σε ρωτήσω όμως κάτι...Τα mosfets πάνω από cpu δεν τα ψύχεις με τίποτα?Δεν θα είναι πρόβλημα αυτό???

Καλοδούλευτο man!

Γιαννη το μπλοκ της μητρικης φτανει μεχρι εκει και τα ψυχει μια χαρα δεν υπαρχει προβλημα.

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Link to comment
Share on other sites

O πισω ανεμηστηρας μηπως εχει μπει αναποδα ? οπως το βλεπω ειναι σνα να βαζει αερα μεσα εκτος αν κανω λαθος

Ναι φιλε μου ο πισω ανεμιστηρας βαζει αερα σωστα παρατηρησες,το βαλαμε ετσι για καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ο πισω ανεμιστηρας βαζει αερα σωστα παρατηρησες,το βαλαμε ετσι για καλυτερα.

απλα μου φανηκε περιεργο γιατι συνηθως απο πισω οι περισσοτεροι βαζουμε τα ανεμηστηρια να βγαζουν αερα

Link to comment
Share on other sites

απλα μου φανηκε περιεργο γιατι συνηθως απο πισω οι περισσοτεροι βαζουμε τα ανεμηστηρια να βγαζουν αερα

Όντως, αλλά μάλλον μπορεί να είναι πιο αποδοτική η ψύξη του τριπλού ψυγείου αν οι ανεμιστήρες του τραβάνε το δροσερό αέρα που θα φέρνει ο πίσω ανεμιστήρας...

Link to comment
Share on other sites

@Takis-pa//Κοπριτης.

Το scheme ανεμιστηρων δηλαδη πως ειναι?

Πως ειναι η ροη?

Εχουμε και λεμε:

Οι 2 20αρηδες πανω-πανω βγαζουν,οι 3 12αρηδες κατω απο το ψυγειο το φυσανε ο μπροστινος βαζει και επειδη εχει φυγει ο πλαινος εχουμε βαλει τον πισω να βαζει για να εχουμε μια δευτερη εισοδο αερα μιας και δεν υπαρχει ψυκτρα να δημιουργει ζεστη στο κουτι.

Ελπιζω να καταλαβατε το σκεπτικο.

Γνωμες δεκτες.

@pleistoanaktas:Αυτο ακριβως ειναι το σκεπτικο.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.