Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Επειδη μια εικονα χιλιες λεξεις οριστε :)

waterflow.th.jpg

Παλιοτερα το κουτι που ειχα ηταν μικρο και ειχα ενα διπλο μεσα επανω και ενα μονο απο εξω. Λογο αγορας αυτου του κουτιου προχωρισα σε αγορα και αλου ενα μονου που τελικα ηταν υπερβολικο εφοσον ο 1090Τ δεν λεει να ανεβει full stable οσο ρευμα και αν του δοσο πανω απο 4.2Ghz ! Οποτε τζαμπα το εξτρα ψυγειο αλλα οκ, στο μελλον ισος βαλω νερο στη μητρικη η καρτα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μια εικονα χιλιες λεξεις οριστε :)

waterflow.th.jpg

Παλιοτερα το κουτι που ειχα ηταν μικρο και ειχα ενα διπλο μεσα επανω και ενα μονο απο εξω. Λογο αγορας αυτου του κουτιου προχωρισα σε αγορα και αλου ενα μονου που τελικα ηταν υπερβολικο εφοσον ο 1090Τ δεν λεει να ανεβει full stable οσο ρευμα και αν του δοσο πανω απο 4.2Ghz ! Οποτε τζαμπα το εξτρα ψυγειο αλλα οκ, στο μελλον ισος βαλω νερο στη μητρικη η καρτα :)

οντως αν και δεν νομιζω να κανει μεγαλη διαφορα πιστευω θα ηταν καλυτερα το κατω ψυγειο να ηταν μετα το cpu
Link to comment
Share on other sites

Η διαδρομη δεν γινοταν αλιος. Δεν θελω να στιλω θερμοτητα στο μονό κατω διοτη ειναι καλυμενο και θα πετουσε θερμοτητα εντος κουτιου ποσο μαλλον εαν ηταν το πρωτο ψυγειο μετα απο επεξεργαστη. Το κυκλωμα εγινε καθαρα βασισμενο στην πρακτηκοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδρομη δεν γινοταν αλιος. Δεν θελω να στιλω θερμοτητα στο μονό κατω διοτη ειναι καλυμενο και θα πετουσε θερμοτητα εντος κουτιου ποσο μαλλον εαν ηταν το πρωτο ψυγειο μετα απο επεξεργαστη. Το κυκλωμα εγινε καθαρα βασισμενο στην πρακτηκοτητα.

Oπως και να εχει θερμοτητα θα περασει σκεψου οτι το ζεστο νερο παει στην ατνλια-τανκ και μετα απο εκει ζεστο παει στα ψυγεια στο κατω ψυγειο εχεις ανεμηστηρα? αν ναι θα μπορουσε να τον βαλεις push βγαζοντας αερα απο το κουτι

Link to comment
Share on other sites

Τάκη μόνος σου άνοιξες τρύπες-τοποθετηση plexi-σήτας??

Πολύ καλή δουλειά

οι τρύπες ανοίχτηκαν με υδροκοπή...το plexi από plexάδικο :p...το σχέδιο-ιδέα-τοποθέτηση δικιά μου.

Το plexi είναι ελαφρύ φιμέ,όχι διάφανο....θέλω να δοκιμάσω και 2 τόνους πιο μαύρο.

A,και ψάχνω να βρω καλώδιο τύπου 'U' για να βάλω γύρω από τις εσωτερικές τρύπες που έκανα...αν ξέρει κανείς που να βρω......

Cheers m8 :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου πως με 37C full load, κατω παει ελαχιστη θερμοτητα και ναι εχω ανεμηστηρα σε low rpm, οποτε δεν παιζει να σπρωχνω αντιθετα, γιατι το θελω και silent το κουτι !!!! :dance3:

wtf 37C ? εγώ τώρα που μιλάμε έχω απο 28 μέχρι 34 τι έκανα ανάποδα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

wtf 37C ? εγώ τώρα που μιλάμε έχω απο 28 μέχρι 34 τι έκανα ανάποδα? :confused:

Δεν ξερω τη φορας και εχεις κανει !?

Οραια χρωματα D ACE

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.