Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Το Δεξιο Τμημα του κουτιου οντως δειχνει λιγακι "αδειο",οπως συνηθως..αλλα το αριστερο ειναι μια χαρα!;) Μπραβο!

Eκεί που λές έχει άλλο ένα bay για σκληρούς όπως κάτω απο το κενό..

Το έχω βγάλει για καλύτερη ροή του αέρα όμως,γιαυτό φαίνεται κενό!

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμο το pc μετά απο αρκετές μέρες αναμονής!

Περιμένω εντυπώσεις.. :)

Αν θέλετε υπάρχουν περισσότερες φώτο! :p

παρα πολυ ωραιο!!!

παρολο που με αποθει αυτο το μπλε στις μητρικες ο συνδιασμος που εχεις κανει μαζι με την καρτα γραφικων

και τα σλιβαρισμενα καλωδια τα σπαει!!

μπραβο μαν πολυ ωραια δουλεια και πολυ "καθαρο" εσωτερικο!

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο!!!

παρολο που με αποθει αυτο το μπλε στις μητρικες ο συνδιασμος που εχεις κανει μαζι με την καρτα γραφικων

και τα σλιβαρισμενα καλωδια τα σπαει!!

μπραβο μαν πολυ ωραια δουλεια και πολυ "καθαρο" εσωτερικο!

Nα'σαι καλά φίλε μου,σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα update απο μενα που εβαψα με μαυρο ματ σπρευ επιτελους το εσωτερικο του stacker..θα μπορουσε να γινει καλυτερη δουλεια με λιγο περισσοτερο προσοχη αλλα κ ετσι που βγηκε μου αρεσε αρκετα..

τελειως διαφορετικο παντως με μαυρο εσωτερικο το ατιμο..σαν να βλεπω αλλο κουτι..

αυτο που θελω τωρα να κανω ειναι να βαψω με καποιο τροπο(χωρις να γινει πο@#$%^) το musketeer μαυρο γιατι φαινεται ασχημα το ασημι..κ να φτιαξω καπως τα sata να μην φαινονται οσο γινεται..

post-4728-1416075435,2371_thumb.jpg

post-4728-1416075438,6025_thumb.jpg

post-4728-1416075438,7841_thumb.jpg

post-4728-1416075438,8958_thumb.jpg

post-4728-1416075438,9515_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aντε και τελειωνω , 2 πραγματα μενουν ακομα....

α)bitfenix καλωδια(white/black) , περιμενω το 8pin pcix ωστε να βαλω συνολικα την παραγγελια (out of stock)

β)Το πλαινο να γινει ολο plexiglass και αν οχι ολο να κοπει η μεγαλυτερη επιφανεια του ηδη υπαρχοντος πλαινου και να τοποθετηθει plexiglass , δεν εχω αποφασισει ακομα.

img0344x.jpg

img0345l.jpg

img0342zq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aντε και τελειωνω , 2 πραγματα μενουν ακομα....

α)bitfenix καλωδια(white/black) , περιμενω το 8pin pcix ωστε να βαλω συνολικα την παραγγελια (out of stock)

β)Το πλαινο να γινει ολο plexiglass και αν οχι ολο να κοπει η μεγαλυτερη επιφανεια του ηδη υπαρχοντος πλαινου και να τοποθετηθει plexiglass , δεν εχω αποφασισει ακομα.

img0344x.jpg

img0345l.jpg

img0342zq.jpg

Πολλα χρωματα εμπλεξες Εγω θα προτειμουσα 1 χρωμα στο φωτισμο

Link to comment
Share on other sites

Eχει γινει λιγο λατερνα ε????

Μου περασε και μενα απο το μυαλο αλλα δεν μπορουσα να αποφασισω.

Ευτυχως που ο red fan αλλαζει χρωματα , θα τον βαλω blue ωστε να ειναι ολα ομοιομορφα. Τhanks ! ! !

Μπλε και πρασινο ισως να ειναι και παλι υπερβολη αλλα ειναι και τα δυο αγαπημενα χρωματα.

Έγινε επεξεργασία από paynemax
Link to comment
Share on other sites

Eχει γινει λιγο λατερνα ε????

Μου περασε και μενα απο το μυαλο αλλα δεν μπορουσα να αποφασισω.

Ευτυχως που ο red fan αλλαζει χρωματα , θα τον βαλω blue ωστε να ειναι ολα ομοιομορφα. Τhanks ! ! !

Μπλε και πρασινο ισως να ειναι και παλι υπερβολη αλλα ειναι και τα δυο αγαπημενα χρωματα.

2 Χρωματα που θα εβαζα μαζι εγω θα ηταν μπλε και ψυχρο λευκο σε φωτισμο αλλα αυτα παντα ειναι γουστα

Link to comment
Share on other sites

Aντε και τελειωνω , 2 πραγματα μενουν ακομα....

α)bitfenix καλωδια(white/black) , περιμενω το 8pin pcix ωστε να βαλω συνολικα την παραγγελια (out of stock)

β)Το πλαινο να γινει ολο plexiglass και αν οχι ολο να κοπει η μεγαλυτερη επιφανεια του ηδη υπαρχοντος πλαινου και να τοποθετηθει plexiglass , δεν εχω αποφασισει ακομα.

Πολύ δυνατό το set-up σε χαρακτηριστικά με πολύ ωραί κουτί αλλά IMHO το καταστρέφεις με τον φωτισμό:hmm:

Διάλεξε με ποιό χρώμα θες να παίξεις από τα τρία βασικά, και αν θες βάλε και άσπρο led.

Τα led περιμετρικά φαίνονται πολύ και τυφλώνουν, βρες τρόπο για απόκρυψη.

Τούμπανο το τροφοδοτικό αλλά δεν μπορούν εκεί στην enermax να sleevάρουν μέχρι τέλους τα καλώδια όπως στην Corsair....minor issue!

Επίσης 2 back plates για τις κάρτες γραφικών θα είναι ότι πρέπει σαν μελοντική αγορά για να δείξει πιο πολύ το κουτί σου.

Πάντα Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

HTPC

Thermaltake DH-103

Gigabyte 890xa-ud3 (rev2)

AMD Phenom X3 445 > X4 B45 @ 3.11GHz [Xigmatek Dark Knight]

Corsair XMS3 2x2GB 1333MHz

Sapphire 6870 1GB VaporX

Asus Xonar D2

Corsair HX-750W

NarCJ.jpg

Έτσι όπως έχεις βάλει τη ψύχτρα με τον ανεμιστήρα από την πάνω πλευρά, είναι αποδοτική;

Δεν υπάρχει πρόβλημα στη ροή του αέρα λόγο του ανεμιστήρα του τροφοδοτικού;

Από ποια μεριά φυσάει ο ανεμιστήρας της ψύχτρας;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έχεις βάλει τη ψύχτρα με τον ανεμιστήρα από την πάνω πλευρά, είναι αποδοτική;

Δεν υπάρχει πρόβλημα στη ροή του αέρα λόγο του ανεμιστήρα του τροφοδοτικού;

Από ποια μεριά φυσάει ο ανεμιστήρας της ψύχτρας;

Από λάθος μπήκε έτσι, κανονικά είναι ανάποδα, αν και η διαφορά είναι 1-2 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ο ανεμιστήρας φυσάει τη ψύχτρα ή το τροφοδοτικό;

Εννοείται πως φυσάει την ψύκτρα για ποιον λόγο να φυσάει το τροφοδοτικό; :p

Πριν είχα το φαν από τη κάτω πλευρά και πάλι τη ψύκτρα φυσούσε, διαφορές μηδαμινές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά έτσι όπως έχει μπει το τροφοδοτικό τραβάει αέρα προς τα έχω και το fan της ψύκτρας τον τραβάει ανάποδα... Καλύτερα να κοιτάει πάνω και να τον στέλνει πάνω τον αέρα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.