Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

[MENTION=12468]NOP$TRIM[/MENTION] Πολύ ωραίο έγινε και το σύνολο είναι όλα τα λ7!:T:

Κάποιες απόψεις,γνώμες και ερωτήσεις...

1)Η ψήκτρα νομίζω ήθελε ένα ακόμη πέρασμα με μαύρο γιατί και από τη φωτό φαίνεται λιγάκι με διχρωμία.

2)Τη βάση των ακουστικών πως την έφτιαξες?(υλικά,κόστος,τροφοδοσία...???)

3)Πάνω από την κάρτα γραφικών έχεις ακόμη δύο κάρτες.Τι κάρτες είναι???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@venom7

1) Το μόνο πράγμα που έβαψα στην ψήκτρα, είναι τα πιαστράκια για τους ανεμιστήρες σε μπλε, αυτό είναι το original χρώμα της.

2) Χρησιμοποίησα, μια ροζέτα για βάση, το ανταλλακτικό Plexi από ένα φωτιστικό από RMA,

ledάκια, τροφοδοτικό για τα ledάκια καθώς και μια εποξική κόλλα. κόστος μόνο η αγορά της εποξικής 7ε τα άλλα τα είχα στο γραφείο :jump:

3) XtremeGamer Fatal1ty Pro & Asus Xonar D2X κάρτες ήχου και οι 2, τις έχω για gaming,

επεξεργάζομαι τα πάντα από την creative για να έχω και CMSS-3D και τα βγάζω από την ASUS που έχει πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου!

Link to comment
Share on other sites

3) XtremeGamer Fatal1ty Pro & Asus Xonar D2X κάρτες ήχου και οι 2, τις έχω για gaming, επεξεργάζομαι τα πάντα από την creative για να έχω και CMSS-3D και τα βγάζω από την ASUS που έχει πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου!
Πως το κάνεις αυτό; Και βασικά δεν είμαι σίγουρος πως μπορεί μια κάρτα ήχου που χρησιμοποιεί σαν πηγή μια 2η κάρτα ήχου να ακούγεται καλύτερα από τη 2η κάρτα μόνη της. Εκτός και αν χρησιμοποιείς απαιτητικά ακουστικά, οπότε η Asus που κάνει καλύτερο amplification ακούγεται καλύτερα/δυνατότερα μ' αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά η creative γίνεται DSP για την ASUS, είναι σαν να προσθέτω στο menu τις ASUS τις λειτουργίες τις Creative... και είναι καθαρά για gaming, δεν το συστήνω πχ για να ακούσεις μουσική έτσι... Επίσης μπορείς κάτι τέτοιο να το πετύχεις με οποιαδήποτε κάρτα έχει X-fi chip πάνω της, δεν χρειάζεται να έχεις την fatal1ty pro... απλά εγώ και τις 2 μαζί τις πήρα 120ε... Τώρα μπορείς να το κάνεις με 2 τρόπους. 1) Με οπτική ίνα. 2) Με virtual cable απλά θα έχεις και ένα μικρο latency που συγκεκριμένα σε μένα πχ είναι 2-4ms οπότε χέστηκα! EDIT: Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου χωρίζει το κείμενο και το παίρνει συνεχόμενο...

Έγινε επεξεργασία από NOP$TRIM
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μου με την φρεσκοεγκατεστημενη ψυχτρουλα.

Tιποτα το σπουδαιο απο πλευρας εμφανισης αλλα το αγαπω.

Εχουμε περασει πολλα μαζι.

post-10521-1416076904,8867_thumb.jpg

post-10521-1416076905,0484_thumb.jpg

post-10521-1416076905,1112_thumb.jpg

post-10521-1416076905,1554_thumb.jpg

post-10521-1416076905,1959_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

λίγο off topic με το thread....

ειχαν κατι γδαρσιματάκια και ξεβάματα οπότε τα περιποιήθηκα λίγο!!!

Ωραίο βγήκε... Βρε το G11... :D...

Να δώ πότε θα σου δώσω το rest bar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά

Είπα σήμερα να σας παρουσιάσω το PC που είναι υπεύθυνο για το Home Entertainment.

Η σύνθεση αποτελείται από:

Intel I7 2600|Sabertooth P67|Corsair Vengeance 8Gb 1600|Palit GeForce 450GTS|Noctua NH-L9i.

http://sdrv.ms/U3Cims

Αν κάποιος έχει προτάσεις ή συμβουλές καλοδεχούμενες...

Έγινε επεξεργασία από vale2000
Διόρθωση link
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο, συμμαζεμένο και ισορροπημένο οπτικά. :clap:

Δεν θα ζητούσα κάτι παραπάνω, ίσως να έβαφα μαύρο και το bay του drive, με ενοχλεί λίγο οπτικά η όψη της λαμαρίνας μέσα στον υπόλοιπο όμορφο συνδυασμό του μαύρου χρώματος του κουτιού και των εξαρτημάτων του...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.