Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Το δικό μου θέλει ακόμα δουλειά.....Αλλά θέλω πολύ να ακούσω τα σχόλιά σας!!

6.jpg

4.jpg

5.jpg

Οι φωτογραφίες δεν είναι και οι καλύτερες....αλλά είναι από κινητό μου!

Ακόμα μην ψάξεται για floppy....δεν υπάρχει!!!!

Τα drives φυσικά ήταν άσπρα αλλά ας είναι καλά η CoolerMaster...Πολύ την πάω αυτήν την εταιρία...Με τα καλύματά της έγιναν μαύρα ώστε να ταιριάζουν περισσότερο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kostas578

Μερικές φωτο και απο το δικό μου κουτάκι. Μπηκαν υδρόψυξη και UV.

οραια δουλια κοστη.............

μπορεις να μου πεις την συνθεση τις υπροψυξης???

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι με τα καλοδια ρε παιδια ειναι μεγαλος μπελας και τι δεν εκανα για να τα συμαζεψω.αρε δεν θα βγαλουν κανενα κουτι διπλασιο απο τα μεγαλα που κυκλοφορουν,μονο τοτε θα ησυχασουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender [Σήμερα, στις 14:36]

Προσπάθησε να μαζέψεις λίγο τα καλώδια για πιο ομορφο αποτέλσμα ειδικά εκεί κοντά στους σκληρούς

Το ξέρω για τα καλώδια...Απλώς επειδή δεν εχω τελειώσει ακόμα...Θέλω να βάλω άλλα δυο πανελάκια....και υδρόψυξη....είπα να μην τα μαζέψω από τώρα και μετά τα ξηλώνω....Κρίμα δεν θα ήταν?

’σε που λεω να πάρω καινούργιο τροφοδοτικό....που τα καλώδιά του βγαίνουν ώστε ότι δεν χρειάζομαι να το αφαιρέσω.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

οραια δουλια κοστη.............

μπορεις να μου πεις την συνθεση τις υπροψυξης???

Block από eleven , ψυγείο Audi 100 , αντλια L20, eheim σωλήνες.

Το ψυγείο είναι παρόμοιο με το Transit , με την διαφόρα πως είναι λίγο πιο μεγάλο και οι έξοδος-είσοδος είναι στα πλάγια, πράγμα που δεν είναι και πολύ βολικό.

Link to comment
Share on other sites

’ντε και μερικές από εμένα! (56K not friendly). Προς το παρόν δεν έχω νυχτερινές αλλά κάποια στιγμή θα ανεβάσω... Πάρτε τώρα αυτές και περιμένω γνώμες!

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/MHourdakis/35193

Υ.Γ.: Το σίγουρο πάντως είναι οτι δεν κάνω για φωτογράφος... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

’ντε και μερικές από εμένα! (56K not friendly). Προς το παρόν δεν έχω νυχτερινές αλλά κάποια στιγμή θα ανεβάσω... Πάρτε τώρα αυτές και περιμένω γνώμες!

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/MHourdakis/35193

Υ.Γ.: Το σίγουρο πάντως είναι οτι δεν κάνω για φωτογράφος... :p

οραιο μακι και πολυ ταχτοπιημενο

πολυ καλη δουλια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Και τώρα είναι ψιλο στα χάλια του γιατί με τα πολλά βάλε-βγάλε...

@Alex: να δεις ώρες που έχω ξοδέψει πάνω του...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

πως καταφερνετε και κριβετε τοσο πολυ τα καλοδια???

θελο και εγω μαζεμενο κουτακι...........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 14:15]

πως καταφερνετε και κριβετε τοσο πολυ τα καλοδια???

θελο και εγω μαζεμενο κουτακι...........

Πολυ απλα τα κρυβουμε απο πισω ( μην παει πουθενα το μυαλο σου!:laughing: :laughing: )

Πχ ο φιλος μας τα εχει κρυψει ετσι http://briefcase.pathfinder.gr/file/MHourdakis/35193/422487

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Επίσης αυτό το αποτέλεσμα το έχω καταφέρει μετά από ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ. Την πρώτη φορά που συμάζεψα τα καλώδια δεν είχε καμία σχέση το αποτέλεσμα! Κάθε τόσο όμως, προς αναζήτηση του καλύτερου αποτελέσματος, έκανα κάποιους διαφορετικούς συνδυασμούς, παιρνούσα από διαφορετικά μέρη τα καλώδια κ.τ.λ. Σου λέω έχω ξοδέψει πάρα πολλές ώρες... Το σημαντικότερο πάντως είναι να sleevάρεις τα καλώδια. ΟΛΑ! Και προσωπικά ένας λόγος που προτίμησα μαύρα sleeves είναι επειδή δεν φαίνονται τόσο εύκολα όσο π.χ. τα πράσσινα. Από τη στιγμή που sleevάρεις τα καλώδια και βάλεις round cables, τα πράγματα καλυτερεύουν πάρα πολύ...

Πάντως δεν έχω και πολλά πράγματα μέσα! Δυο δίσκους, ένα DVD recorder, 5 ανεμιστήρες, 1 floppy και δυο σένσορες (οι άλλοι δυο...γιοκ)

Link to comment
Share on other sites

Makis Hourdakis να σε ρωτήσω κάτι?

Το πανελάκι που έχεις πάνω από το floppy στην 3.5'' είναι για να ελέγχεις την ταχύτητα των ανεμιστήρων;;;

Σε ρωτώ γιατί ψάχνω πανελάκι που να μπάινει στε 3.5'' αλλά όχι για τους ανεμιστήρες αλλά για τα νέον.....

Πάντως τα round cables βολεύουν πολύ....Καμιά σχέση....

Link to comment
Share on other sites

To panel είναι το Nexus 305 της Vantec. Έχει 3 κανάλια για ανεμιστήρες και ένα διπλό για τις λάμπες με επιλογές off-s.activated-on. Πάρα πολύ βολικό αλλά μου έχει χαλάσει το ένα κανάλι γμτ... και μου φαίνεται οτι τα έχει ψιλοπαίξει η θέση On στις λάμπες... :( Και είναι και πανάκριβο το τσούστικο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.