Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

@perp: Τα ηχεία πίσω απο την οθόνη; :confused: Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο setup... :confused:. Και θα σου κόβει κάτι σε ήχο σίγουρα και φαντάζομαι θα ψιλοκουνιέται και η οθόνη όταν είναι δυνατά... :p

@ProgX: Πλάκα έχει. Αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

@ Makis Hourdakis Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά :p

Βασικά δεν κόβει και πολύ τον ήχο αυτό το σετάρισμα αν σκεφτείς ότι τα ηχεία συνδεόνται με ραδιοενισχυτή 425W πάνω στον οποίο είναι συνδεδεμένο και το PC ;) Σίγουρα χάνει λίγο αλλά θα έχανε περισσότερο αν τα άφηνα στο πάτωμα ή τουλάχιστον δεν ήταν συμμετρικά απέναντί μου.

Με την CRT είχα προβλήματα παραμόρφωσης, με την DELL τίποτα...

Για ταινίες, mp3s και κάνα BESTradio είναι σουπερ...

Αν παίξω κάνα BF2 όμως χωρίς τα ακουστικά είναι τελείως κάψιμο... το μόνο κακό είναι ότι σηκώνεται και η πολυκατοικία στο πόδι... :D :D ( ή καλό είναι? :p :p )

EDIT: Το θέμα δεν είναι μόνο τι κουτί έχουμε... είναι και πως έχουμε σετάρει τον χώρο μας και πως συνολικά έχουμε παντρέψει κουτιά, οθόνες και πασής φύσεως περιφερειακά... ισως τελικά δεν είναι κακή ιδέα ένα νέο νήμα "Δείξτε το γραφείο σας"

Link to comment
Share on other sites

Disco-PC FTW :D

μια ερωτηση.τα φωτακια τα εχεις ετσι σε λειτουργεια ολη την ωρα?ή τα ρυ8μιζεις οπως 8ελεις εσυ,μια να αναβουν απλα και οποτε γουσταρεις το γυρνας σε ντισκομπαλα-mode?

γιατι αν ειναι συνεχεια σε ντισκομπαλα-mode δεν νομιζω να παλευεται μεσα στο δωματιο,ειδικα οταν πας να κοιμη8εις :p

Link to comment
Share on other sites

@perp: Φυσικό καθώς ο καθοδικός σωλήνας λειτουργεί με ηλεκτρικά πεδία. Αν τον βάλεις μέσα σε ένα μαγνητικό πεδίο φυσικά και αλλοιώνεις την εικόνα. Αυτό δεν συμβαίνει στις TFT λόγω διαφορετικής αρχής λειτουργίας.

Συμφωνώ επίσης απόλυτα για το πόσο σημαντικό είναι το συνολικό setup. Πιστεύω πως είναι πολύ σημαντικότερο. Το να φτιάχνεις εσωτερικά το PC είναι ας πούμε για "μόστρα" κτλ. Το να έχεις ένα αρμονικά φτιαγμένο χώρο εργασίας πραγματικά βοηθάει και πραγματικά το απολαμβάνεις κάθε μέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 14:03]

@perp: Φυσικό καθώς ο καθοδικός σωλήνας λειτουργεί με ηλεκτρικά πεδία. Αν τον βάλεις μέσα σε ένα μαγνητικό πεδίο φυσικά και αλλοιώνεις την εικόνα. Αυτό δεν συμβαίνει στις TFT λόγω διαφορετικής αρχής λειτουργίας.

Συμφωνώ επίσης απόλυτα για το πόσο σημαντικό είναι το συνολικό setup. Πιστεύω πως είναι πολύ σημαντικότερο. Το να φτιάχνεις εσωτερικά το PC είναι ας πούμε για "μόστρα" κτλ. Το να έχεις ένα αρμονικά φτιαγμένο χώρο εργασίας πραγματικά βοηθάει και πραγματικά το απολαμβάνεις κάθε μέρα. :)

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω και εγώ... αλλιώς δεν σε "κρατάει" κιόλας να ασχοληθείς και να περάσεις τις ατελειώτες ώρες που περνάμε οι περισσότεροι εδω μέσα...

Αρα να υποθέσω ότι συμφωνείς με το setup μου ? (πέραν των ηχειών που λες :p )

img29171sd0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 11:41]

Disco-PC FTW :D

μια ερωτηση.τα φωτακια τα εχεις ετσι σε λειτουργεια ολη την ωρα?ή τα ρυ8μιζεις οπως 8ελεις εσυ,μια να αναβουν απλα και οποτε γουσταρεις το γυρνας σε ντισκομπαλα-mode?

γιατι αν ειναι συνεχεια σε ντισκομπαλα-mode δεν νομιζω να παλευεται μεσα στο δωματιο,ειδικα οταν πας να κοιμη8εις :p

Καλησπέρα,

σαφώς και δεν είναι έτσι όλη την ώρα, όπως προανέφερες και προηγουμένως μπορώ να το ρυθμίσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

και κάποιες φώτο με το stacker..

εδώ το DIY άθλιο cable management :p

2003639777167025285_rs.jpg

από το πλάι

τουλάχιστον έκρυψα ό,τι καλώδια μπορούσα από πίσω. Φαίνεται σχετικά καθαρό τώρα.

2003648863958932151_rs.jpg

και μία από μπροστά (ναι, ξέρω, άσπρα drives :p)

2003615640373039697_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από madg

ας βαλω και το καινουριο μου κουτι :)

Τέτοια κουταρα και... το ψυγείο εξω?

Αρχική απάντηση από Dr. Gonzo

και κάποιες φώτο με το stacker..

Πολυ καλή προσπάθεια Dr.

Το κίτρινο IDE χτυπάει λιγο στο μάτι...Αν θες άλλαξέ το με απλή γκρι καλωδιοταινια.

Για τα drives ..μαύρο σπρέι ματ και είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.