Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

σημερα λοιπον παρελαβα τα νεα μου logitech z-4 :D και ειναι μουρλια!!! :p και πανεμορφα και δυνατοτερα και ποιοτικοτερα απο τα creative P380 που ειχα απο τον οκτωβριο του 2004....

μια γενικη του γραφειου: ___ο δεξης δορυφορος: ______το γουφερ: ____ και το τεραστιο χειριστιριο του :blink:

___thb_79980.jpeg_______ thb_32221.jpeg_____ thb_62273.jpeg ______thb_17699.jpeg

και μια πως ηταν πριν με τα P380 :X:

thb_62332.jpeg

παρελειψα να πω πως οι δορυφοροι εχουν και ποδια τα οποια ειναι βιδωμενα στω σωμα με 2 βιδες εκαστο τις οποιες και ξεβιδωσα για να τα κρεμασω στο τοιχο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 16:37]

σημερα λοιπον παρελαβα τα νεα μου logitech z-4 :D και ειναι μουρλια!!! :p και πανεμορφα και δυνατοτερα και ποιοτικοτερα απο τα creative P380 που ειχα απο τον οκτωβριο του 2004....

μια γενικη του γραφειου: ___ο δεξης δορυφορος: ______το γουφερ: ____ και το τεραστιο χειριστιριο του :blink:

___thb_79980.jpeg_______ thb_32221.jpeg_____ thb_62273.jpeg ______thb_17699.jpeg

και μια πως ηταν πριν με τα P380 :X:

thb_62332.jpeg

παρελειψα να πω πως οι δορυφοροι εχουν και ποδια τα οποια ειναι βιδωμενα στω σωμα με 2 βιδες εκαστο τις οποιες και ξεβιδωσα για να τα κρεμασω στο τοιχο:cool:

τα ιδια ηχεια εχω και ειναι σουπερ ;)

το γουφερ πραγματι ειναι καλυτερα αν μπει κατω..

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update...

Γιατί με τις νέες μνήμες αν ήθελα να πάω στα 3Ghz έπρεπε να δώσω περισσότερο αέρα στο Ninja που έχει αναλάβει να κρυώνει τον C2D6300 μου. Έτσι έβαλα μια ακόμη θήκη για δίσκους με το 12ri που έχει πάνω και χώρισα τους δίσκους.

2 οι RAID-0 πάνω και οι άλλοι 2 κάτω. Κατέβασα και τα dvd που είναι και λίγο άχρηστα, κάτω για να δίνουν και τα 2 12ria με την μια στο cpu και στην ψύξη την μητρικής με τις ram. Ακόμα ένα fan που περίσσεψε είπα να το δοκιμάσω μιας και είναι αθόρυβο να παίρνει ότι μπορεί από 2 θέσεις που έμειναν άδειες κάτω και δίνει στο GPU πράγμα που έκανε δουλειά γιατί πριν είχα idle 44 και τώρα 38 :D. Όσο αναφορά το cpu πριν είχα 51 idle και τώρα έχω 48.

Κάτι κάναμε...

Μπροστά με σβηστά τα φώτα.

p1010006sx9.th.jpg

Μέσα με σβηστά φώτα.

p1010009fp5.th.jpg

Το fun που βαράει στην VGA.

p1010011wm4.th.jpg

Κάτι λίγα από τους δίσκους... Δεν φαίνεται ένας από τους RAID.

p1010012gb9.th.jpg

Το Ninja με τα 2 Silenx του.

p1010013qp2.th.jpg

Το Ninja με τα 2 Silenx του χωρίς φως.

p1010014lf2.th.jpg

Το Stacker-ακι μου από έξω με φως.

p1010016nf0.th.jpg

Ευχαριστώ πολύ για τα τυχόν σχόλια και τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το σύστημα ΔΕΝ έχει άλλαξει (το έχω ποστάρει παλιότερα)... άλλαξα σήμερα την διάταξη από ΑΤΧ σε ΒΤΧ + ένα προχειρο cable management...

H αλλαγή έγινε

1) Για καλύτερο airflow και πτώση θερμοκρασίας στο εσωτερικό (-3 βαθμους με ψηφιακό σε κλειστο κουτί σε σχεσή με πριν)

2) Να βλέπω την φάτσα της εκάστοτε κάρτας και όχι το πίσω μέρος της (εξάλλου άμα σκάσει καμια HD2950XTX απο Σεπτεμβρη μεριά να είμαστε έτοιμοι για CF :p )

3) Να έχω καλύτερη οπτική πρόσβαση καθώς το κουτί βρίσκεται πάνω και αριστερα από την θέση που κάθομαι στο γραφείο μου

4) Καλύτερο cable management (σε σχέση με πριν)

5) Ευκολία στο βίδωμα/ξεβίδωμα του CPU fan

6) Γιατί βαριέμαι τα ίδια και το ίδια.... :p

ATX (πριν)

atxiu8.th.jpg

BΤΧ (μετά)

btxsj5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 12:06]

Το διακοπτακι με το πρασινο καλωδιο τερμα κατω δεξια για τι ειναι?

Το αυτό... "Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 12:10]

Για την κατανόηση από το σύστημα εφόσον έχει ανοιχτεί το πλαινό. Το έχουν αρκετά κουτιά αυτό."

Αρχική απάντηση από xrist [Σήμερα, στις 13:05]

eon & perp Πολυ καλά... Μπραβο:T:

Ευχαριστώ xrist... (Δεν έχω ξεχάσει πως είναι το δικό σου κουτί ακόμα :p )

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 13:11]

Μοδα ειναι τα BTX ?

Έλα μου ντε... Βασικά περισσότερο για πειραματισμό το έκανα εγώ και γιατί είδα αρκετά κουτια εδώ σε ΒΤΧ και είπα να το προσπαθήσω από βαρεμάρα... ΒΤW δεν νομίζω ότι θα ξαναγυρίσω σε ΑΤΧ λόγω των θετικών που βλέπω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά το BTX δεν είναι απλά το "ανάποδα"... Απλά κάποια κουτιά έχουν μια πρόβλεψη για να μπορούν να βολέψουν κάπως BTX μητρικές, αν τελικά κυκλοφορήσουν ποτέ. Ένα από τα χαρακτηριστικά του BTX είναι το ανάποδο, αλλά είναι μονάχα ένα από τα πολλά του. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 17:23]

Εχμ... Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά το BTX δεν είναι απλά το "ανάποδα"... Απλά κάποια κουτιά έχουν μια πρόβλεψη για να μπορούν να βολέψουν κάπως BTX μητρικές, αν τελικά κυκλοφορήσουν ποτέ. Ένα από τα χαρακτηριστικά του BTX είναι το ανάποδο, αλλά είναι μονάχα ένα από τα πολλά του. :)

Ναι βρε σύ.... αλλά δεν παύει να είναι χρήσιμο ακόμα και τώρα που δεν κυκλοφορούν mobo BTX... Προσωπικά και ΒΜΧ ή ΝΟΝΑΜΕ να το έλεγαν πάλι θα το έκανα γιατί με έχει βολέψει τρελά και έχω δεί διαφορά σε θερμοκρασίες εσωτερικού, airflow κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.