Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Μου αρέσει πολύ η οπτική γωνία που το βλέπεις το θέμα.

Είσαι πρακτικό μυαλο..."Τι λες ωρέ που δεν χωράει,θα κόψουμε λίγο απ εδώ,θα μπαλώσουμε λίγο εκεί,βλέπεις τελικά που χωρούσε?" :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 19:32]

Μου αρέσει πολύ η οπτική γωνία που το βλέπεις το θέμα.

Είσαι πρακτικό μυαλο..."Τι λες ωρέ που δεν χωράει,θα κόψουμε λίγο απ εδώ,θα μπαλώσουμε λίγο εκεί,βλέπεις τελικά που χωρούσε?" :p:hehe:

Εννοειται ρε μαν ;) .... έτσι ακριβώς το σκέφτηκα όταν πήρα το Enermax και δεν εμπαινε μέσα στο stacker.... αν και ξεκίνησα την μοντα 12-2 Σάββατο βράδυ νομίζω και σηκωσα την πολυκατοικία στο πόδι με τα τρυπάνια και τα πριόνια, το αποτέλεσμα με δικαίωσε και οι υπολογισμοί στο χαρτί βέβαια...

Απλά θέλει να έχεις και σωστά εργαλεία όμως και εκει πάσχω... μ'αρεσει πάντως που το Leroy Merlin ειναι δίπλα στην δουλεια και μια βόλτα τόσους μήνες δεν έχω πάει... :D

Τα κουτάκια της LianLi σε προκαλούν πάντως να ασχοληθείς μαζί τους... δεν φταίω εγώ...:p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ότι θα είναι οριακά... θα είναι... αλλά όπως είπα και πιο πάνω αν δεις τώρα μέσα στο κουτί σου αυτό που προεξέχει απειροελάχιστα απο την mobo είναι η κουρμπα που έχουν τα γαντζάκια.... Και αν διακρίνω καλά στην φώτο που ανέβασες...υπάρχει ένα 0,5 περιπου εκατοστό περιθώριο στο πάνω μέρος (δεξιά όπως την βλέπουμε) που σημαίνει οτι θα χωράει σίγουρα...

Εξάλλου δεν νομίζω η Thermalright να μην προέβλεψε αυτό το issue για κουτιά όπως αυτό... εδώ υπολόγισαν ότι ειναι καλύτερο να κουνιέται η ψυκτρα παρά να είναι σταθερή...

Δεν ξέρω έτσι το σκέφτομαι πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ώπα μάστορα.

Μην ξεχνάς ότι το 775 είναι πιο χαμηλά απ το 478 που δείχνεις.

+ Αυτό που είπε ο perp.

Πόσο προεξέχει η 120 απ την μητρική?

Εκεί βλέπω ένα δάκτυλο απόσταση

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να βάλω... Μετά τις τελευταίες αλλαγές το Stackerακι μου έγινε κάπως έτσι... Μέχρι να έρθουν τα spasers για την vga φαντάζομαι θα είναι έτσι... :D Tnks για τα τυχόν σχόλια.

mesaig0.th.jpg

mesa2tc1.th.jpg

eksodh4.th.jpg

eksofansjz2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου κόπηκε λιγο στραβα αλλα δεν πειράζει δεν φαίνεται πολύ.Η μόνη αντίρρηση μου είναι οτι τ έκοψες και εκει που είναι τα drive bay.Κατα την γνώμη μου δεν έχει νόημα διοτι δεν βλέπεις τίποτα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο πλεξυ και το μεταλλο μπορεις να βαλεις μια τσιμουχα ;)

Απο αυτες που μπαινουν στα παραθυρα αυτοκινητων ....

Και οντως ο Spyrious εχει δικιο .... Το εκοψες λιγο περισσοτερο απο'τι επρεπε ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο eon και τα cables μια χαρα τα έχεις μαζέψει...

Και εγώ θα συμφωνήσω με τα παιδιά ότι επρεπε να κοψει πιο μέσα αλλα τουλάχιστον δεν είναι τόσο άσχημο μιας που έχεις την ασημί έκδοση...

ΒΤW Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις μια φώτο με το παραθύρι με το πλέξυ ΑΛΛΑ απο την εσωτερική πλευρά?

Link to comment
Share on other sites

1.Η Scythe Infinity χωραει ισα ισα μονο αν τοποθετηθει ετσι οπως βλεπεται,αλλιως δεν χωραει καθολου.Φυσικα ουτε λογος να μπει απο πανω της το air duct(ο 12αρης ακριβως δεξια της ειναι εισαγωγη)

2.Το case εχει 2 τρυπες για να περνανε τα καλωδια απο το κατω τμημα στο επανω.Διακρινονται αρκετα καθαρα.Μονο που για να μπει το 4πινο της μητρικης θελει ταχυδακτυλουργικα κολπα(ειναι αναμεσα στην ψυκτρα και τον πισω 12αρη)

3.Η δευτερη στηλη για 6 δισκους μας αποχαιρετησε γιατι δεν μου χρειαζεται τωρα και εμποδιζει τα καλωδια του Galaxy.Ξαναμπαινει ομως με 5 βιδες

4.Αν σκοπευετε να περασετε τα καλωδια πισω απο το "mothrboard tray" θελει οπωσδηποτε τρυπες.Ο χωρος που απομενει οταν κλεισει το πισω καπακι ζητημα ειναι να χωραει SATA καλωδιο.

5.Ο 12αρης κατω αριστερα βαζει αερα για τους δισκους και βγαινει απο το PSU,ο 12αρης στη μεση και δεξια βαζει αερα στο πανω τμημα και εξαγωγη ειναι ο 12αρης διπλα στη VGA(το καπακι εχει σιτα σε εκεινο το σημειο)

6.Στο κατω τμημα(το οποιο ειναι και διατρητο σαν σιτα),χωραει σε μηκος και 4αρι ψυγειο αρκει να βολεψεις καπως το PSU και τους δισκους

post-3206-1416073163,7622_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 14:40]

προσωπικά θα έβαφα όλο το κουτί εσωτερικά μαύρο

κρύβει πολύ πράμα....

Αυτή είναι πολύ καλή ιδεά μαν... Και εγώ το σκέφτομαι απο την στιγμή που είδα εδώ ένα παλικάρι που εβαψε ολο το κουτί μαύρο εσωτερικά και εγίνε πολύ underground λέμε....

υπάρχουν ειδικά spay για αυτό το λόγο ή θα κάνω την δουλειά μου με τα κλασσικά του εμπορίου για μέταλλα?

EDIT: Thanks ρε cptKoulis!!!! Κατοτοπιστικότατη η φώτο!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Βσκ θα πρέπει να το τρίψεις λιγάκι ή να περάσεις και κανένα αστάρι γιατί αλλιώς θα το ψάχνεις το χρώμα μετά από καιρό.

Το είχα σκεφτεί και εγώ να το βάψω μαύρο.

’μα προλάβω όταν γυρίσω θα το κάνω σταντε,θέλω μια αλλαγή στο Στακερ.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν την γλυτώνω την βόλτα στο Leroy Merlin και Practiker και το 150-200ευρο για εργαλεία και τα σχετικά... μήπως να αγοράσω καινούργιο κουτί εν τέλει να μου έρθει πιο φτηνα? :D

Και εγώ ρε γμτ θέλω να κάνω αλλαγή στο stacker... το μαύρο εσωτερικό θα το κάνει τελείως space....

Μηπως να το φορτώσω στο αυτοκίνητο και να το κάνω στις διακοπές στα βαρετά απογεύματα που θα αράζω??? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Οπότε δεν την γλυτώνω την βόλτα στο Leroy Merlin και Practiker και το 150-200ευρο για εργαλεία και τα σχετικά... μήπως να αγοράσω καινούργιο κουτί εν τέλει να μου έρθει πιο φτηνα? :D

Και εγώ ρε γμτ θέλω να κάνω αλλαγή στο stacker... το μαύρο εσωτερικό θα το κάνει τελείως space....

Μηπως να το φορτώσω στο αυτοκίνητο και να το κάνω στις διακοπές στα βαρετά απογεύματα που θα αράζω??? :D

Καλά δεν είναι και τόσο ακριβά, απλά σκέψου ότι και καινούριο να αγοράσεις κάποια στιγμή θα σου έρθει να το πειράξεις. Μείνε με το stacker και κάντο όπως σου αρέσει. Καλύτερα να κάνεις κάτι δικό σου και να σου αρέσει παρά να δώσεις λεφτά σε κάτι που κάποια στιγμή θα βαρεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να δωσεις 200 ευρα :blink:

Αδε παρε 5 φυλλα ντουκοχαρτο 1000αρι ....

2 σπρευ ασταρι ....

και 2 μαυρα σπρευ ...

Βαλε το ντουκοχαρτο στο νερο για λιγη ωρα

Λυσε ολο το κουτι και κανε το κομματια ...

Τρυψε πολυ ελαφρα ....

Περνα το ασταρι και μετα πρωτο χερι χρωμα ;)

Συνολικο κωστος δεν θα ξεπερασει 50 ευρα (και πολλα λεω) :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.