Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 23:36]

το χει στο site ρε Strategos ψαχνω και δεν το βρισκω...εντωμεταξυ ειναι κλειστα και η Checkmate

Το e-shop δεν το έχει, ούτε και η Checkmate:TD:

Το είχε πριν καιρό το hac, αλλά τώρα ούτε και αυτό:upside:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 23:36]

το χει στο site ρε Strategos ψαχνω και δεν το βρισκω...εντωμεταξυ ειναι κλειστα και η Checkmate

Μαλλον δεν ειναι πια στην ιστοσελιδα ;)

Γυρο στα 30 ευρα ειχε αν δεν κανω λαθος ......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Μαλλον δεν ειναι πια στην ιστοσελιδα ;)

Γυρο στα 30 ευρα ειχε αν δεν κανω λαθος ......

το θεμα ειναι να το βρω πουθενα...μηπως το σταματησε η coolermaster?...θα το κανα μονος μου το mod δεν ειναι τιποτα απλα δεν παιζει ιδιαιτερος χρονος ρε γμτ αυτην την εποχη...και ετοιμαζω και το watercooling και θελω να το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω παίδες επειδη και αυτή η λυση που κυκλοφορεί δεν με καλύπτει... αποφάσισα να οργανωθω.... ελπιζω μεσα στο ΠΣΚ να μαζεψω υλικα απο Leroy Merlin και Practiker και να το τολμησω μονος μου... Τωρα για το αποτέλεσμα θα δούμε....

@Strategos: μηπως μπορεις να ανεβάσεις καμία photo με το πλαινο με το πλεξυ απο την εσωτερικη πλευρας να δουμε πως η CM εχει κανει την συνδεση των 2 υλικων? Να παρω μια ιδεα δηλαδη...

ΒΤW Ποιο πλαινο λετε να πειράξω? Αυτο με το στρογγυλο φιλτρο Η το δεξιό?

gbak ετοιμασου... αν πετυχει... τι 1, τι 2 να ετοιμασω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Strategos [Σήμερα, στις 11:26]

με 2 βιδες απο καθε πλευρα απο την εσωτερικη ειναι κολιμενω το τζαμι αλλα πρεπει να εχουν βαλει και σιλικονη .

Ωραιος!!! Ευχαριστώ ρε μαν ;)

Link to comment
Share on other sites

και οι φωτογραφίες του νέου μου κουτιού :p ακόμα είναι σε στάδιο χτισίματος οποτε λίγα πράγματα

το κουτί :p τερατάκι οποιος το έχει στα σχέδια του ας το πάρει :)

qzmjdfzin0zat2yxnayh.jpg

οι καινούριες μνήμες με τον E4300 να ανυπομονούν να σμίξουν :D

uqzmmnmodxmmdnz3jzzm.jpg

ψυγείο και αντλία όπως μπήκαν στο κουτί από δευτερα περιμένω δοχείο και ανεμιστήρες 120cm για πίσω πάνω και 2 για το ψυγείο όλους με μπλε φωτισμό για να μην βάλω λάμπα στο κουτί :p

nwnybemfgjqmj5gzmzmj.jpg

οι 2 main δίσκοι για το Raid 0 όπως μπήκαν στο κουτί :p (ψιλά πάνω για να κρυφτούν τα καλώδια τους)

2thjrtkjnmnylvzn0egn.jpg

από Βδομάδα λογικά όταν βρω χρόνο και έχει έρθει και η άσους Blitz extream στο πλαίσιο θα πάω μια βόλτα να την φέρω και αυτήν εδώ στο σπίτι οποτε έπεται συνεχεια με καλύτερες φωτογραφίες :p με όλο το σύστημα completed :mrgreen:

Edit: πρέπει να βρω ένα dremel να ανοίξω την τρυπα στον πάτο του κουτιού για το ψυγείο για να το βιδώσω και να παίρνει σωστά αέρα :) τους ανεμιστήρες τους πως προτείνεται να βάζουν η να βγάζουν ανερά ?

Link to comment
Share on other sites

τα έχω δεί απλά προς το παρών δεν μου χρειάζεται κάτι τα καλώδια μπορώ να τα κρύψω χωρίς να κόψω το κουτί οποτε δεν υπάρχει λόγος μονο την τρυπα στον πάτο θέλω να φτιάξω πιο μεγάλη γιατί δεν μου γεμίζει το μάτι

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν φωσφορίζει αλλα και με μια Uv λάμπα το κουτί μέσα κάνει πολύ ωραίο φωτισμό μιας και εμενα μου φαίνεται ότι ταιριάζει με το πορτοκαλι :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Δεν ειναι δικο μου αλλα πιστευω αξιζει

axe12tb.jpg

http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=602130

Εγω νομίζω ότι αυτό το πράμα είναι μόνο μούρη και τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.