Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sstav

Yπάρχει κανείς με υδρόψυξη στο TJ09 να ποστάρει καμμιά photo; εχει κατορθώσει να τα χωρέσει όλα μέσα τακτοποιημένα;

σπυρο καπως ετσι μπορεις να το σενιαρεις...στην καλυτερη των περιπτωσεων...αν και δεν το βλεπω για τρομερη αποδοση...το ψυγειο το χει πανω διπλο..την pump δεν βλεπω..

2002680375527928676_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 02:26]

αν και δεν το βλεπω για τρομερη αποδοση...το ψυγειο το χει πανω διπλο..την pump δεν βλεπω..

To ψυγείο δεν είναι διπλό είναι δύο μονά.Διπλό απ' ότι θυμάμαι δε χωράει.

Η αντλία είναι μπροστά από το bay του floppy.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX

To ψυγείο δεν είναι διπλό είναι δύο μονά.Διπλό απ' ότι θυμάμαι δε χωράει.

Η αντλία είναι μπροστά από το bay του floppy.

μαλιστα...τελικα ωραιο κουτακι αλλα οντως στεναχωρο ειχε δικιο ο ΑΝ7 OverClocker

τωρα που βαλα την υδροψυξη στο στακερ..το καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

μαλιστα...τελικα ωραιο κουτακι αλλα οντως στεναχωρο ειχε δικιο ο ΑΝ7 OverClocker

τωρα που βαλα την υδροψυξη στο στακερ..το καταλαβα..

Στενάχωρο ακριβώς δεν είναι,απλά σε περιορίζει σε κάτι τέτοια πράγματα και ζωρίζεσαι στο να έχεις μια τάξη των πραγμάτων μέσα άμα βάλεις υδρόψυξη.

Κάτι που νομίζω δεν χρειάστηκε να νοιαστείς στο στακερ ε?

Link to comment
Share on other sites

Thanks A!

....Ακομα οχι γιατί ηθελα να σετάρω πρώτα το κουτί με την υδρόψυξη και να μετρήσω.... με σιδεροπρίονο όμως κάπου 10cm θέλει και αποστάτες-μόντα και είναι έτοιμο...

Το πλαινό ακόμα να φτιάξω (μάλλον να μου φτίαξουν) αλλα όλα στην ώρα τους.... :D

Βασικά είχα σκαλώσει αρκετα με το setup περισσότερο παρά με την συνδέσεις γιατί ήθελα το inflow/outflow του ψυγείου να είναι μπροστά και αυτό πήρε χρόνο για δοκιμές στο αποτέλεσμα αλλα επιτέλους έκατσε σωστά... Εγινε αλλαγή του τανκ λογω χώρου, προσανατολισμού της αντλίας, αλλαγή σωλήνων με πιο εύκαμτους κτλ

Link to comment
Share on other sites

Thanx George + Spyro !!!!

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 08:08]

ωραιος φιλε!...μια χαρα..και μενα μου λειπει μια τρυπα για τον τριτο..

.....και ΠΡΕΠΕΙ να μεγαλώσουμε την τρύπα + αποστάτες (έστω και με δικό μας engineering) καθώς με μια πρόχειρη μέτρηση η διαφορά θερμοκρασίας ειναι -2,-3 βαθμους Κελσίου.....

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 09:24]

Μπράβο Πάνο ...αντε να παίρνουμε και μεις σειρα

Αντε ναι, πές και στην οικογένεια να βοηθήσει..... :p

PS: Ενα μεγάλο ευχαριστώ επίσης στον ReaperX για τις συμβουλές και τις προτάσεις του:T:

EDIT

Αρχική απάντηση από ReaperX [Σήμερα, στις 12:47]

Ωραίος Πάνο!!:T: :T:

’ντε βάλε block και στη vga τώρα που πήρες φόρα...:p

Καλομελέτα και έρχεται.... :p

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυριο πια καθώς σε λίγο πρέπει να φύγω για δουλειά ρε γμτ μου... Aν και μου τα χάλασαν οι σωλήνες εν μέρει... άλλους είχα κατά νού, άλλους πηρα και έν τέλει άλλους έβαλα...

Απο θερμοκρασίες φίλε μου τα πράγματα ειναι πολύ αντικρουόμενα αλλά με τον ReaperX προσπαθώ να βγάλω άκρη... να ναι καλά ο G ;)

Πάντως με τόσα λεφτά αγόραζα κλιματιστικό specially engineered για το PC μου που λέει ο λόγος... :p

Link to comment
Share on other sites

Το Α64 διπλο :p .Ειναι κατω απο γραφειο και δεν μπορεσα να το

αποσυνδεσω(afk train) για καλυτερες φωτο.Οταν συμαζευτει θα ανανεωθουν

και οι φωτο.Η συνθεση ειναι της υπογραφης

Eννοοιτε οποιαδηπωτε προταση δεκτη :)

P9080056.JPG.xs.jpg

P9080058.JPG.xs.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ sstav : Δε μου είπες απόσταση βρε :p

Πάντως στο 4ο link που έδωσες αν προσέξεις το παληκάρι λέει πως χωράει και 3πλό στην οροφή (αν κόψεις βέβαια καμιά 10άριά πόντους από το κουτί και το φέρεις τέρμα πίσω). Αν ισχύει, προσωπικά δε θα το σκεφτόμουν καν (έχεις και quad). Κατά τα άλλα αντλία στο πάτωμα μπροστά από το psu, και βολικό θα ήταν ένα τανκ σε μια θέση 5,25".

@ 2cpu : Δεν φαίνονται οι φώτο σου (με 2 διαφορετικές συνδέσεις που έχω δοκιμάσει).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep [Σήμερα, στις 13:38]

@ sstav : Δε μου είπες απόσταση βρε :p

Πάντως στο 4ο link που έδωσες αν προσέξεις το παληκάρι λέει πως χωράει και 3πλό στην οροφή (αν κόψεις βέβαια καμιά 10άριά πόντους από το κουτί και το φέρεις τέρμα πίσω). Αν ισχύει, προσωπικά δε θα το σκεφτόμουν καν (έχεις και quad). Κατά τα άλλα αντλία στο πάτωμα μπροστά από το psu, και βολικό θα ήταν ένα τανκ σε μια θέση 5,25".

δεν πρόλαβα φίλε μου να ανασάνω το σαβ/κο και να μετρήσω...με διπλό ψυγείο μάλλον δεν θα γίνει η δουλειά για ψύξη block CPU kai VGA εε; Ένα δίπλό εσωτερικό και ένα μονό εξωτερικά κάνει την ίδια δουλειά; Έχει δύο τρύπες για watercooling στο πίσω μέρος...Κάποιος τρόπος θα υπαρχει να το στερώσεουμε απ'εξω (αν δεν γίνεται αλλιώς)

To tank (πόσο μεγάλο πρέπει να είναι πια) και η αντλία όντως θα μπουν σε θέση 5.25

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.