Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Jerry γιατί έχεις την μητρική ανάποδα?:hm:

Γιατί αν και κανονικά ηταν γυρισμένη απο την σωστή έβαλα τυο Motherboard tray ανάποδα με αποτέλεσμα οι ανεμιστίρες να είναι απο την μερια μου στο γραφείο,είναι θέμα αισσθητικής :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σε αυτό το κουτί η μητρική να μπει με τον cpu προς τα πάνω?

-γιατί έχεις την μητρική ανάποδα?

-Διότι έτσι μπαίνει σε αυτό το κουτί

-σοβαρά?...κρίμα

:p

:p

Γιατί αν και κανονικά ηταν γυρισμένη απο την σωστή έβαλα τυο Motherboard tray ανάποδα με αποτέλεσμα οι ανεμιστίρες να είναι απο την μερια μου στο γραφείο,είναι θέμα αισσθητικής :hehe:

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν και κανονικά ηταν γυρισμένη απο την σωστή έβαλα τυο Motherboard tray ανάποδα με αποτέλεσμα οι ανεμιστίρες να είναι απο την μερια μου στο γραφείο,είναι θέμα αισσθητικής :hehe:

καλα δεν παιζεστε.....................:slap::slap::slap::slap::slap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάρτε άλλη μια ανάποδη mobo να έχετε :p:p

Με φως

07092008136oe9.jpg

07092008136oe9.ee89d2e75d.jpg

Και στο σκοτάδι

07092008135yt6.jpg

07092008135yt6.bc6e07473e.jpg

Τα καλώδια τα έφτιαχνα για περίπου μία ώρα και είναι ίσως η πρώτη φορά που ασχολούμαι τόσο :tomato::tomato: (@perp: θες ακόμα να μου τραβήξεις τα καλώδια??? :p:p). Ελπίζω να μη σας φαίνεται πολύ... "ναπολιτέν" :p

Link to comment
Share on other sites

very nice:T:,η thermaright παει καλα(9800 gtx)?

Τζιτζάτα θα έλεγα :p Από 43-44 idle μέχρι 55 νομίζω έχω δει. Και τώρα που είναι καλοκαίρι. Σκέψου να πιάσουν τα κρύα... Ίσως να ήταν ακόμα καλύτερα με έναν 120άρη αλλά βαριόμουν να ασχοληθώ με tire-ups :baby:

@jason: δε θες να δεις πως ήταν πριν... άσε που δεν έχω κάνει και τρυπούλα από κάτω για να τα φέρνω όσο καλύτερα γίνεται από πίσω. Η μόνη έλλειψη του stacker για μένα.

Link to comment
Share on other sites

ευκολη εγκατασταση της thermaright?

Ας πούμε. Δε μπορώ να πω ότι ήταν και piece of cake. Γενικά επειδή είναι λίγο βαριά χρειάζεται και ένα δεύτερο ζευγάρι χέρια να σου κρατάει την ψύκτρα με την κάρτα και εσύ να βιδώνεις από κάτω :tomato: Γιατί εγώ που την έβαλα μόνος μου όλο πήγαινε να μου φύγει από το βάρος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε γαμώτο, είναι καθαρά ψυχολογικό θέμα, αλλά πάντα όταν βλέπω ανάποδα mobo δεν μου κάθονται καλά. Ενώ μάλιστα, από τεχνικής άποψης έχουν και κάποια πολύ δυνατά πλεονεκτήματα....Τ_Τ

Ερώτηση. Στο push pull σου, τι rpm έχεις στους ανεμιστήρες? Ρωτάω γιατί η δικιά μου true δουλεύει καλύτερα με negative pressure (δλδ o μπροστά σε λιγότερο cfm από τον πίσω).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε γαμώτο, είναι καθαρά ψυχολογικό θέμα, αλλά πάντα όταν βλέπω ανάποδα mobo δεν μου κάθονται καλά. Ενώ μάλιστα, από τεχνικής άποψης έχουν και κάποια πολύ δυνατά πλεονεκτήματα....Τ_Τ

Ερώτηση. Στο push pull σου, τι rpm έχεις στους ανεμιστήρες? Ρωτάω γιατί η δικιά μου true δουλεύει καλύτερα με negative pressure (δλδ o μπροστά σε λιγότερο cfm από τον πίσω).

Ωχ θα σε γελάσω δε θυμάμαι τι βγάζει ο Cm που είναι από πίσω και τι ο Noctua. Τα default τους πάντως. Στο mobo τα έχω συνδέσει.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε κ το δικο μου κουτακι,στην τριχα οπως παντα...:hehe:

Πριν βαλω το πανελ:

142hs6.th.jpg

Και μετα:

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img295.imageshack.us/img295/1732/811dg7.th.jpg' alt='811dg7.th.jpg'>811dg7.th.jpg

coolermasterstacker4qi8.th.jpg

825ol6.th.jpg

831ro0.th.jpg

824ao1.th.jpg

Υ.Γ:Πριν λιγες μερες εβαλα αυτο:http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1092987&catalog=20&category=69977835..αλλα δεν φωτιζει καθολου..ξερεται τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ:Πριν λιγες μερες εβαλα αυτο:http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1092987&catalog=20&category=69977835..αλλα δεν φωτιζει καθολου..ξερεται τι παιζει?

Δεν λέει ότι φωτίζει.Λέει ότι είναι πράσινου χρώματος:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.