Jump to content



Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;


TheLab

Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;  

1.548 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εμενα πιο μεγαλη εντυπωση μου κανει το ~10% των τραγικων WinMo.

δεν αλλάζουν όλοι συσκευές αμέσω μόλις βγει κάτι καινούργιο. Πχ ένας επαγγελματίας, που ούτε θέλει να παίζει, ούτε να σκαλίζει ούτε τιποτα άλλο γιατί να αλλάξει κάποιο καλό pda με windows mobile;

Άσε που προσωπικά, έχοντας 3-4 win mo συσκευές πριν το desire δεν μπορώ να πω ότι μου φάνηκαν και τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζετε. Και μιλάμε για everyday use, μην αρχίσετε να μου λέτε τα ίδια που λένε και οι διάφοροι καμμένοι κάθε φορά που βγαίνει μια gpu κατά 1% καλύτερη από την πρώτη (και που η διαφορά φαίνεται μόνο στο vantage) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply
δεν αλλάζουν όλοι συσκευές αμέσω μόλις βγει κάτι καινούργιο. Πχ ένας επαγγελματίας, που ούτε θέλει να παίζει, ούτε να σκαλίζει ούτε τιποτα άλλο γιατί να αλλάξει κάποιο καλό pda με windows mobile;

Άσε που προσωπικά, έχοντας 3-4 win mo συσκευές πριν το desire δεν μπορώ να πω ότι μου φάνηκαν και τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζετε. Και μιλάμε για everyday use, μην αρχίσετε να μου λέτε τα ίδια που λένε και οι διάφοροι καμμένοι κάθε φορά που βγαίνει μια gpu κατά 1% καλύτερη από την πρώτη (και που η διαφορά φαίνεται μόνο στο vantage) :)

όχι απλά ήταν παίδεμα, σκέτο παίδεμα, Windows Mobile, μέχρι το 6.1 ήταν σκέτο παίδεμα....μόνο σε μεγαλύτερα κινητά έλεγες άντε παλεύεται...αλλά σε κάτι HTC Diamond & Diamond 2, LG δεν παλευόταν, βγάλε το πενάκι, όπλισε, βρες τον στόχο....φαιρ....

Τα 6.5 ήταν πιο νορμαλ μπορώ να πω....τότε έβλεπες θυμάμαι ιφονε και τρέχαν τα σαλια σου από την απόκριση....

Σε αυτό που λες το ότι δεν αλλάζουν πολλοί με την μια κινητό όπως οι επαγγελματίες που το κινητό τους το έχουν για την δουλειά τους....συμφωνώ απόλυτα και είναι μια από τις σημαντικότερες αιτίες που κάποια ποσοστά βαστάνε...

εδιτ: Πιο πάνω

[MENTION=13625]leonidastra86[/MENTION], το Omnia II το θαύμαζα, αν θυμάμαι καλά ήταν το πρώτο που είχε τα 6.5, smoothness και γαμ* ήταν το κινητό, αυτό δεν είναι άσχημο....Το πιο πετυχημένο ίσως είναι το HD2, μπορείς να του βάλεις ότι θέλεις εκτός από iOS !

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ εν μέρει (είχα κι εγώ το diamond τότε).

Ο λόγος που δεν δέχομαι το χαρατκηρισμό "τραγικά" είναι απλά ότι σαν λειτουργικό νομίζω είχε τελείως διαφορετικό προσανατολισμό από το νεοφερμένο τότε iOS που στόχευε ακόμη και τον πιο άσχετο (και μη-επαγγελματία).

Ακόμη και τα 6.1 πάντως (αν και όντως τα 6.5 στο omnia pro ας πούμε ήταν η μέρα με τη νύχτα) για κάποιον που απλά ήθελε να κάνει δουλειά (είτε επαγγελματική είτε όχι) ήταν οκ. Απλά δεν σίγουρα δεν ήταν τόσο optimized όπως το iOS ακόμη και του πρώτου γιωτόφωνου.

Επίσης μην ξεχνάτε ότι όπως τώρα πολλοί από εμάς πετάμε της εργαστασιακές ρομ και τρώμε τις ώρες μας στο modaco και το XDA το ίδιο γινόταν και τότε. Υπήρχε τεράστια κοινότητα από πίσω όπως θυμάστε με πάρα πολύ καλό support (και ακόμη υπάρχει) και αν κάποιος ήθελε να παίξει και να βελτιώσει τη συσκευή του μπορούσε άνετα να το κάνει :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είναι το ομνια. Αλλιώς δε θα το κρατούσα σαν βασική συσκευή για 2 χρόνια. Ούτε κολάει ούτε τίποτα. Αλλά όταν βλέπεις android/iphone να έχουν εύκολα και γρήγορα άπειρες εφαρμογές οσο ναναι ζηλευεις : -)

Link to comment
Share on other sites

Έχει και μαλιστα στο προηγούμενο smartphone μου είχα βάλει πολύ πραμα. Αλλά αν δεν θέλεις να ασχοληθείς τότε δε βρίσκεις. Ενώ πχ στα android βρίσκεις και βάζεις όπως και να'χει: -p

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά στο πρώτο μου smartphone που ειχε windows άργησα να βάλω εφαρμογές. φοβομουν πολύ. Αντίθετα στο κινητό με το android έβαλα με το καλημέρα.

Φαντάζομαι ότι δεν είμαι και ο μοναδικός. όπως και να το κανουμε τα appstores στο δίνουν στο πιάτο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πάντα σε κάτι καινούργιο όπως και να έχει το φοβάσαι....και εγώ όταν πήρα το Galaxy S, παρόλο που είχα ξεσκίσει και το Ν8 και το Diamond, πάλι δεν έκανα πολλές πολλές κινήσεις, κάνεις μια, κάνεις δύο, προσπαθείς, και μετά το κατέχεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τελείως off topic μιας και συγκρίνουμε από προσωπικές εμπειρίες τα λειτουργικά. Παρόλα αυτά έχεις δίκιο ότι ξεφυγαμε. Τέλος από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.