Jump to content



Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;


TheLab

Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;  

1.548 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Πιο ενδιαφέρον είναι βέβαια το ερώτημα από ποια λειτουργικά περάσατε για να φτάσετε σήμερα σε αυτό που έχετε. . .

Και έχουμε και λέμε:

1. Symbian στο Nokia 3650 (το πρώτο μου smartphone)

2. Symbian στο SE P800 (το δεύτερό μου smartphone)

3. Qtek 8310 (Windows Mobile 5, το πήγα 6 από XDA-developers)

4. HTC S710 (Windows Mobile something)

5. Iphone 3g (IoS)

6. Zte-Blade (Android)

Από αυτά, μόνο το IoS και το Android πιστεύω είναι έξυπνα.

Και το android το παίρνεις σε πλειάδα εύρους κόστους = rulez.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα παραπάνω, εγώ πήγα σε Android (ας είναι καλά το ZTE Blade) από τελείως "χαζό" κινητό, όμως βλέπω και πρώην χρήστες 5800 αλλά ακόμα και Iphone 3g έκαναν μετάβαση τόσο στο Android όσο και στο κινεζάκι, να ΄ναι άραγε τόσο καλά και τα δύο; Ή είναι μόδα και θα περάσει;

Link to comment
Share on other sites

Το χαζο κινητο ηταν το 5800?

Γιατι τα 200 ευρω που εδωσα ακομη δεν αρχισα να τα κλαιω...

Πριν το ZTE ,ανετα η καλυτερη λυση στην κατηγορια τιμη/αποδοση.

Όχι βέβαια, εγώ χαρακτήρισα "χαζό" κινητά τα προηγούμενα δικά μου (SE k750i-C902 etc), αλλά μου κάνει εντύπωση η μετάβαση στο Android/ZTE Blade από χρήστες των 5800/Symbian αλλά και Iphone 3g/IoS.

ps. Το 5800 διακόσια ευρώ έχει σήμερα, όταν βγήκε είχε κατιτίς παραπάνω, όχι ότι αυτό λέει τίποτα αλλά για να μην μένουν εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωριμοτερο το Android απ 'ότι περίμενα. Το ios δεν παίζεται ακόμη εύκολα, αλλά το μέλλον δείχνει Android. Επίσης προσωπικα προτιμώ να διάθεσω τα χρήματα του iPhone σε κάτι πιο χρήσιμο π. Χ. Ένα ταξιδακι η ένα laptop, και όταν παλιώσει το blade σε κανα χρόνο το σουταρεις και παίρνεις το επόμενο. Με το iPhone θα σαι πάντα δεσμευμένος με συμβόλαιο με μεγάλο πάγιο, που για να σου βγει 2 κατοστάρικα θες 18 μήνες δεσμευση που σημαίνει ότι όταν αλλάξει το μοντέλο θα μείνεις πίσω. Και δυστυχώς το iPhone 3g με το ios4 έχασε τη σπιρταδα του!

Sent from my ZTE-BLADE

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.