Jump to content



Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;


TheLab

Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;  

1.548 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Mια που τέλειωσε η εξεταστική είπα να παίξω λίγο με το b7610 και πλέον τρέχει σε dual boot win mobile 6.5 pro και android 2.2.

Ατό είναι προσωρινό βέβαια γιατί το android είναι σε αρκετά πρώιμο στάδιο για το συγκεκριμένο κινητό οπότε σε λίγο θα φάει ξήλωμα :p

Link to comment
Share on other sites

Με τα μέχρι τώρα στοιχεία:

21,80% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό Symbian

27,40% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό Android

14,52% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό iOS

8,59% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό Windows Mobile 6 [6.1, 6.5]

1,34% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό Windows Phone 7

1,06% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό Maemo

1,42% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό bada OS

1,25% των κινητών των μελών μας έχουν λειτουργικό Blackberry

22,61% των κινητών των μελών μας δεν έχουν κάποιο συγκεκριμένο λειτουργικό

Θα είχε ενδιαφέρον να επαναλάβουμε τη δημοσκόπηση τα Χριστούγεννα, για να δούμε που θα βρίσκονται τα 4 "μεγάλα" λειτουργικά (Android, Symbian, iOS, WP7) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δυστυχώς....μια του οτι βρήκα μια καλή ευκαιρία για Galaxy S, μια το οτι σταματάει η Νοκια την υποστήριξη, μια του οτι δεν υπάρχει υποστήριξη των άλλων προς αυτό, κακά τα ψέματα.......εντάξει το είχα πολύ καιρό το Symbian από το S60, η γνώμη μου δεν αλλάζει όμως για αυτό αλλά πρέπει να εξελιχθούμε και λιγάκι ε :p :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το δικο μου ειναι ενα παλιο sony w705. Δεν ξερω αλλα τα smartphones μου τη σπανε. Ειχα ενα HTC καποτε και ο μονος λογος που δεν το εσπασα ηταν οτι εκανε 600 ευρω. Δεν εχω βρει ενα smartphone να κανει την πιο βασικη δουλεια (δηλαδη να περνει τηλεφωνα) σωστα. Μπερδευομαι με το touch και δεν βρισκω ευκολα ονοματα στο καταλογο. Δεν ειμαι ο μονος, απο οτι βλεπω πολλοι στην επιχειρηση μου αλλα και σε αυτες που συνεργαζομαι προτιμουν τα κλασσικα sony και nokia.

Link to comment
Share on other sites

τελικά από ότι φαίνεται το maemo το εγκατέλειψαν όλοι πλέον και Νοκια και developers. Για το meego αν και ακούω καλά πράγματα μου φαίνεται πως ειδικά τώρα που η Nokia θα ασχοληθεί με τα WM7 πάλι θα μαστε σε κατάσταση demi.....οπότε για το επόμενο κινητό το βλέπω πλέον ή WM7 ή iOS ή Android.....δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.