Jump to content



Recommended Posts

Η απλή η λύση είναι το μπεις σε κάθε πρόγραμμα και να δεις αν μπορεί να το στείλει στην SD, όπως αναφέρθηκε από τον [MENTION=13988]obelix7[/MENTION].

Ένας άλλος τρόπος είναι το App2SD πρόγραμμα, που νομίζω αυτή είναι η δουλειά του ούτως ή άλλως, οπότε γλυτώνεις χρόνο.

Μια διευκρίνηση, αν έχεις προγράμματα με αυτόν τον τρόπο στην κάρτα σου, τα widgets τους, δεν θα λειτουργούν (εκτός κι αν άλλαξε κάτι :p ).

Η πιο "καλή" λύση, είναι να κάνεις root το κινητό και να δημιουργήσεις ένα χώρο στην SD σου, αποκαλούμενο SD2Ext αν θυμάμαι καλά, και να τον βλέπει σαν τον internal χώρο. Όλα τα προγράμματα θα αποθηκεύονται εκεί και δεν θα έχεις πρόβλημα χώρου. Έτσι έχουμε κάνει σε πολλά Desire παράδειγμα, που είχε μόνο ~120MB (νομίζω) και το κάναμε μετά να έχει πχ 1GB. Αυτό όπως καταλαβαίνεις, συνεπάγεται λίγο μικρότερη ταχύτητα λόγω κάρτας μνήμης, όπως επίσης αν πάθει κάτι η κάρτα, πάπαλα τα προγράμματα με τα data τους.

Link to comment
Share on other sites

must buy, για εμένα, κανένα. Με ψήνει μόνο το runtastic pro -για το ότι υποστηρίζει heart monitor, γιατί κατά τα άλλα, για τρέξιμο με καλύπτει και το nike running-.

Ίσως και το OfficeSuite, για όταν πάρω tablet.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ψήνομαι να περάσω Ice Cream Pureness αυτές τις μέρες μπας και δω προκοπή.

Και εγω με ICS βλεπω μειωμενη αποδοση στο κινητο.

Πηγαινε πισω σε GB, αν δεν εχεις θεματα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το είχα δοκιμάσει μέχρι τώρα, κατέβασα το δοκιμαστικό από περιέργεια.

Τελικά τα σπάει τόσο πολύ που ψήνομαι να αρχίσω να γράφω ακόμη και ειδήσεις από το Note !

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.