Jump to content



Recommended Posts

Εσείς που λέτε για την εφαρμογή του facebook. Οι μόνοι λόγοι που κρατάω facebook και messenger είναι για την πλοήγηση στις φωτογραφίες αλλά και για το share από άλλες εφαρμογές στο Messenger αλλά και στο ίδιο το fb. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω share με άλλον τρόπο;

Δύσκολο. Δεν ξέρω άλλον τρόπο. Αλλά να πω την αλήθεια σπάνια κάνω share στο fb. Από την άλλη, το messenger είναι απαραίτητο εργαλείο για όποιον χρησιμοποιεί το chat συχνά.

Οι φωτογραφίες μέσω του browser όντως είναι ένα θέμα.

Επίσης κοίταξα και τα permissions του wechat. Καλύτερα να με παρακολουθεί η NSA μου φαίνεται :hehe:

Gogar ψήσου να το ξαναβαλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Share σε συνομιλία εννοώ δεν ξέρω άμα κατάλαβες αυτό ή κατάλαβες share/post στο fb

Το τελευταίο κατάλαβα. Υπάρχουν τρόποι copy paste αλλά δεν υπάρχει λόγος (για όποιον δεν έχει θέματα περί privacy concerns) να μην έχεις το messenger application

Gogar :hehe:

Χαχαχαχα. Το autocorrect του SwiftKey τον μετετρεψε σε pokemon

Link to comment
Share on other sites

Δες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue το οποίο εμένα προσωπικά με έχει σώσει.
Δες και το cloudmail. Θυμάμαι μου άρεσε και το χρησιμοποιουσα για ένα συγκεκριμένο email account.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις!!

Προς το παρόν έχω στήσει πέρα από το στάνταρντ Email Αpp της SlimSaber, το Mymail και τo SolMail που πρότεινε ο [MENTION=30472]UltraB[/MENTION].

To Solmail νομίζω ότι ζορίζει λιγάκι τη μπαταρία. Είχα και ένα FC.

Θα τα κρατήσω κανα 2βδόμαδο και μετά θα δοκιμάσω τα άλλα 2.

Στο S4 το default email app είναι μια χαρά και βγάζει όλα τα links. Στο S2, οι ενημερώσεις απο το Lab και το Xtremesystems δεν έχουν Hyperlinks στο default email app....

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο κατάλαβα. Υπάρχουν τρόποι copy paste αλλά δεν υπάρχει λόγος (για όποιον δεν έχει θέματα περί privacy concerns) να μην έχεις το messenger application

Χαχαχαχα. Το autocorrect του SwiftKey τον μετετρεψε σε pokemon

πως και δεν εγραψε cougar? αχχαχαχαχαχα.

οπως σου ειπα , εχω προσπαθησει αρκετες φορες να το βγαζω / βαζω και τελικα παντα καταληγω να το εχω.

Ειναι ωραια εφαρμογη.Μου σπαει τα νευρα μερικες φορες γιατι δεν ξερω και το φβ καλα , αλλα σε σχεση με το browser ειναι πιο σταθερη και αμεση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις!!

Προς το παρόν έχω στήσει πέρα από το στάνταρντ Email Αpp της SlimSaber, το Mymail και τo SolMail που πρότεινε ο [MENTION=30472]UltraB[/MENTION].

To Solmail νομίζω ότι ζορίζει λιγάκι τη μπαταρία. Είχα και ένα FC.

Θα τα κρατήσω κανα 2βδόμαδο και μετά θα δοκιμάσω τα άλλα 2.

Στο S4 το default email app είναι μια χαρά και βγάζει όλα τα links. Στο S2, οι ενημερώσεις απο το Lab και το Xtremesystems δεν έχουν Hyperlinks στο default email app....

Εγώ το πρώτο χρησιμοποιούσα κυρίως αλλά μετά από ένα διάστημα δεν έλεγε να μου φορτώσει τα e-mail, μου ζητούσε επανασύνδεση εε και τελικά πήρε πόδι. Να σημειώσω ότι με άλλα email accounts λειτουργούσε κανονικά. Έχω στείλει e-mail Και στο support Και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο Email app πέρα από το Κ9 υπάρχει που να'ναι της προκοπής ?

Το stock email app της Google το δοκίμασες? Σου κάνει?

Δεν το εμφανίζει στο Play Store πάντα... (νομίζω θέλει να το έχεις preinstalled για να το βγάλει εκεί)

Αλλά δες το μήπως σου κάνει τη δουλειά που θες.

Info: εδώ

Download: εδώ

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30472]UltraB[/MENTION]

Για το Mymail λές ή για τo Default ?

Για το Mymail, μπορεί να έφαγε σκάλωμα επειδή ενεργοποίησα την προστασία δύο βημάτων, άλλαξα κωδικό, δε ξέρω...

Πάντως μετά από διαγραφή εντελώς, εκ νέου εγκατάσταση και ένα σωρό άλλα που δοκίμασα δε λέει να λειτουργήσει με το κύριο email μου. Το βίντεο με το τι γίνεται, υπάρχει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το stock email app της Google το δοκίμασες? Σου κάνει?

Δεν το εμφανίζει στο Play Store πάντα... (νομίζω θέλει να το έχεις preinstalled για να το βγάλει εκεί)

Αλλά δες το μήπως σου κάνει τη δουλειά που θες.

Info: εδώ

Download: εδώ

Αυτό υποτίθεται ότι είναι που δημιουργεί το θεμα με τα Hyperlinks αλλά ενδέχεται να είναι modded έκδοση του fusionjack.

Θα το τσεκάρω μόλις τελειώσω τις δοκιμές με τις άλλες 2.

Thanx!

[MENTION=30472]UltraB[/MENTION]

Με προστασία 2 βημάτων το χρησιμοποιώ κι εγώ, δεν μου έχει δημιουργήσει τίποτε μέχρι στιγμής, αλλά δεν το έχω ζορίσει και πολύ να σου πώ.

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

πως και δεν εγραψε cougar? αχχαχαχαχαχα.

οπως σου ειπα , εχω προσπαθησει αρκετες φορες να το βγαζω / βαζω και τελικα παντα καταληγω να το εχω.

Ειναι ωραια εφαρμογη.Μου σπαει τα νευρα μερικες φορες γιατι δεν ξερω και το φβ καλα , αλλα σε σχεση με το browser ειναι πιο σταθερη και αμεση.

Το Facebook είναι από τις καταστάσεις εκεινες που "εκτιμάς κατι όταν δεν το εχεις". Το ξαναεβαλα χθες βράδυ*, δεν γινόταν αλλιώς. Η εφαρμογή είναι σούπερ εύχρηστη και βολική.

*και πολύ κράτησε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποτίθεται ότι είναι που δημιουργεί το θεμα με τα Hyperlinks αλλά ενδέχεται να είναι modded έκδοση του fusionjack.

Ωραία!

Αν δεν βγάλεις άκρη με άλλες εφαρμογές, προτείνω να κάνεις λίγη ακόμα υπομονή μέχρι να βγει το Gmail 5.0, το οποίο θα είναι πολύ stable ως συνήθως:

Check Out Gmail 5.0 For Android And Google's Plan To Handle All Your Email Accounts In One App

Gmail 5.0 Will Support Exchange, Obviate The Stock Email App In Android Lollipop

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Δεν ξέρω άλλον τρόπο. Αλλά να πω την αλήθεια σπάνια κάνω share στο fb. Από την άλλη, το messenger είναι απαραίτητο εργαλείο για όποιον χρησιμοποιεί το chat συχνά.

Οι φωτογραφίες μέσω του browser όντως είναι ένα θέμα.

Επίσης κοίταξα και τα permissions του wechat. Καλύτερα να με παρακολουθεί η NSA μου φαίνεται :hehe:

Gogar ψήσου να το ξαναβαλουμε.

Το ότι ζητάνε ότι τρελλό permission φανταστεί κανείς δεν σημαίνει ότι το κάνουνε κιόλας.

1μιση μήνα με την ROM αυτή και full usage ( FB + Messenger + Viber ), για να δούμε τι κομπίνες μου έχει κάνει το messenger:

attachment.php?attachmentid=64779&stc=1&d=1413932928

attachment.php?attachmentid=64780&stc=1&d=1413932940

attachment.php?attachmentid=64781&stc=1&d=1413932950

post-324-1416078926,6922_thumb.jpg

post-324-1416078926,8092_thumb.jpg

post-324-1416078926,8789_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.