Jump to content



Recommended Posts

Sorry κιόλας αλλά δεν είναι ηλίθιο που στο lollipop ΔΕΝ δείχνει πλέον πόσες ώρες έχουν περάσει από την τελευταία φόρτιση, αλλά πόσες ώρες "στο περίπου" σου απομένουν;

Sorry κιόλας αλλα δε θυμασαι ποτε το φορτισες?

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας αλλα δε θυμασαι ποτε το φορτισες?

 

μάλλον δεν έγινε κατανοητός.. 

Στην kitkat, όταν άνοιγες την μπαταρία, έλεγε:

 

9riz1w6.png

 

δηλαδή ότι έχεις να το φορτίσεις 3 μέρες, 3 ώρες και 57 λεπτά... 

 

Στο lollipop βλέπω αυτό:

V7A7EeH.png

 

ε δεν έχει διαφορά;;

Και να θυμάμαι πότε το φόρτισα.. που προφανώς και δεν κρατάω σημειωματάριο, πρέπει να κάτσω να αφαιρώ μέρες κι ώρες;; Ενώ παλιά το'χα μπροστά στη μούρη μου;; 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κατανοητος ησουν. Και για να σου λυσω την απορια σου στη δευτερη φωτο φαινεται οτι το εβγαλες απο το ρευμα την 15/04 στις 21:00

δηλαδη 2 μερες και κατι, αν δεν κανω λαθος ειναι 3 ωρες, αφου σου λεει οτι ειναι 18/04 και ωρα 00:00. Εχεις μεχρι τις 03:00

 

Αντι να σου λεει μερες ωρες κλπ που ελεγε η kitkat, σου δινει ημ/νια και ωρα, και το σημαντικότερο για μενα, ποσο χρονο εχει μεχρι να αδειασει

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

Απο τον browser μπαίνω εγώ.Το Lite είναι χάλια και το κανονικό app πολύ βαρύ και αργό.

 

γιατι ειναι χαλια το lite; μια χαρα μου φαινεται εμενα 

Έγινε επεξεργασία από patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

     Ξέρει κανεις πώς μπορώ να μεταφέρω τα μήνυματα sms απο τη κάρτα sim στο τηλέφωνο ουτως ώστε να αλλάξω τη κάρτα sim και να σώσω τα sms;Δοκίμασα με το SMS Backup & Restore και κανα δυο άλλα όμως δε το κάνουν απο τη sim .Τα μετέφερα και στο τηλέφωνο αλλά δε τα έσωσε το SMS Backup & Restore στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Koshal old news.

Καμια καλη εφαρμογή για active sync ξέρετε?

Το nine έχω βρει μέχρι στιγμής που με καλύπτει αλλά θέλει αγορά. Το mailwise δεν έχει calendar και το android outlook εξαφανίζει email.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν έγινε κατανοητός..

Στην kitkat, όταν άνοιγες την μπαταρία, έλεγε:

9riz1w6.png

δηλαδή ότι έχεις να το φορτίσεις 3 μέρες, 3 ώρες και 57 λεπτά...

Στο lollipop βλέπω αυτό:

V7A7EeH.png

ε δεν έχει διαφορά;;

Και να θυμάμαι πότε το φόρτισα.. που προφανώς και δεν κρατάω σημειωματάριο, πρέπει να κάτσω να αφαιρώ μέρες κι ώρες;; Ενώ παλιά το'χα μπροστά στη μούρη μου;;

Βρήκες τίποτα; και εγώ δεν βγάζω άκρη με το διάγραμμα του γλυφιτζουριού.. Θυμήθηκα οτι είχα κάποτε μια αγορασμένη εφαρμογή για μπαταρία (έχει κ δωρεάν έκδοση) το battery+ και κάνω δουλειά.

Ερωτηξη: το backup που κάνει το titanium που αποθηκεύεται; Υπάρχει επιλογή για clone copy οοοολης της συσκευής να το ξαναπερασεις και να έχεις τη συσκευή όπως την άφησες πριν το reset πχ; (με σελιδες στον launcher, widgets κλπ)

Link to comment
Share on other sites

@Spirosssss τίποτα δεν έχω βρει.. κοιτάω το διάγραμμα κ νιώθω χαζός.. κ το gsam που μου είπαν, δεν βρήκα που λέει το "hours since last charge" .. αν βρεις τίποτα, μου λες κι εμένα.. 

 

ακριβώς όπως το είπες, το full clone copy το ρίχνει μέσα στο φάκελό του, λογικά μέσα σε έναν φάκελο titaniumbackup.. μετά το παίρνεις από εκεί σε μορφή update.zip ή σαν φάκελο και το κρατάς και στο pc σου.. έτσι δούλευα παλιά με το htc one x, τώρα με το oneplus που δεν το'χω rooted, δεν έχω κάνει τίποτα.. το θέλω "μαμά" τρομάρα μου.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darshancomputing.BatteryIndicator . Δεν είναι πλήρες όπως το Gsam αλλά τουλάχιστον σου λέει χρόνους από την τελευταία φόρτιση καθώς και θεωρητικό υπόλοιπο χρόνου χρήσης...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

δώ είσαι: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darshancomputing.BatteryIndicator . Δεν είναι πλήρες όπως το Gsam αλλά τουλάχιστον σου λέει χρόνους από την τελευταία φόρτιση καθώς και θεωρητικό υπόλοιπο χρόνου χρήσης...

 

 

το έβαλα το πρωί και μου μετράει όντως.. βέβαια τότε είχα 88% κ μετρά από εκείνη την ώρα, αλλά λογικά θα δουλεύει σωστά.. με χάλασε λίγο που έδειχνε με το ζόρι το ποσοστό της μπαταρίας πάνω στα notifications αλλά το έκλεισα εντελώς από εκεί να μη δείχνει τίποτα (hide notifications από apps)

μακάρι να δουλεύει, 1000000 ευχαριστώ!!! 

 

 

Καλά είναι για γέλια το νέο διάγραμμα της μπαταρίας.

 

πεεεεες τα ρε μαν νιώθω ότι είμαι εγώ ο παράξενος

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DelijohnΑν θυμάμαι καλά θέλει λίγο προσοχή στον χρόνο από τον οποίο ξεκινά να μετρά (since last full charge, since last disconnected κλπ) αλλά την δουλειά που θέλεις θα την κάνει. 

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.