Jump to content



Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση, ποια είναι η άποψη σας για το cleanmaster?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=en_GB

 

Το έχω καιρό, και γενικά δεν έχω θέματα, απλά ορισμένες απορίες, 

 

Κάθε λίγο που σκάνε τα notifications για να σου καθαρίσει 1GB+ , που είναι ΡΑΜ + το cache, έχει ρεαλιστικά νόημα? 

 

Μπορείς αντί να σε ρωτάει να κλείσει ένα app που έχει κάνει 384238213 restart σε 1 λεπτό, ΧΩΡΙΣ να το χρησιμοποιείς να το σκοτώνει και να τελειώνουμε? Πχ ειδικά σε ανδροιδ παρατηρώ πως τα 2 amazon apps, (kindle + shopping) κάνουν restart πιο συχνά απο πισι με windows Vista.

 

 

SD Maid μακράν η καλύτερη εφαρμογή

Έγινε επεξεργασία από mpoumpis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες που καθαριζουν την cache περισσοτερο ζημια κανουν παρα καλο. Αντε την καθαρισες. Οταν θα ξανανοιξεις την εφαρμογη θα ανεβασει συχνοτητα η cpu για να την φορτωσει εξ αρχης και θα φας μπαταρια.

 

Τις εφαρμογες δεν τις κλεινουμε, απλα τις εναλλασουμε με το κουμπακι multitasking

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η οποία, τουλάχιστον στο LG OG μου, αναγνωρίζει το...ταβάνι και ώρες ώρες μένει ανοικτή η οθόνη για ώρα [emoji14] Είχε πάρει το μάτι μου μια στο xda, θα ψάξω αργότερα μήπως τη βρω

Τις εφαρμογες δεν τις κλεινουμε, απλα τις εναλλασουμε με το κουμπακι multitasking

Η τις κλείνεις με το Back. Θα κρατήσει ότι χρειάζεται απλώς από την κάθε εφαρμογή Στη μνήμη και όχι ολόκληρη
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογη εφαρμογή όπως αυτή της samsung με το "ματι",που αν διαβάζεις/κοιτάς την οθόνη δεν την απενεργοποιεί;

Χρησιμοποιώ το Smart Stay +

Έχει κ κανα-δυο παραμετροποιήσεις, προσωπικά με βόλεψε!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.Θέλω να αγοράσω το igo.Στην σελίδα τους λέει δεν υπάρχει σκέτη εφαρμογή παρά μόνο με συσκευή.Στο play store βρήκα το igo από την εταιρία Basarsoft.Τούρκικη μάλλον.Τι παίζει;Τι χάρτες δίνει,Ελλάδα,ευρώπη;Αναβαθμίσεις σε χάρτες έχει δωρεάν;Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Spyrious
Link to comment
Share on other sites

Το igo το τρέχω απο τις πρώτες εκδόσεις του.Απο windows 5 κινητό μέχρι σήμερα,σε android.Igo primo λέγεται τώρα.Το sygic ειναι πιο εύκολο σαν χρήση ενώ το igo πιο ολοκληρωμένο.Έχει πολύ καλύτερους χάρτες και καλύτερη ακρίβεια.Τα έχω και τα 2 στο κινητό και το sygic με έβγαζε λάθος σε κάποιες περιπτώσεις (εξωτερικό).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry κιόλας αλλά δεν είναι ηλίθιο που στο lollipop ΔΕΝ δείχνει πλέον πόσες ώρες έχουν περάσει από την τελευταία φόρτιση, αλλά πόσες ώρες "στο περίπου" σου απομένουν;

Δηλαδή πρέπει να κοιτάω το διάγραμμα από κάτω και να κάνω αφαιρέσεις;;

Καμιά εφαρμογή που το κάνει; Έχω το battery monitor widget pro, αλλά το βρίσκω ηλίθιο να τρέχω widget απλά για να τσεκάρω κάτι τόσο απλό.

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας αλλά δεν είναι ηλίθιο που στο lollipop ΔΕΝ δείχνει πλέον πόσες ώρες έχουν περάσει από την τελευταία φόρτιση, αλλά πόσες ώρες "στο περίπου" σου απομένουν;

Δηλαδή πρέπει να κοιτάω το διάγραμμα από κάτω και να κάνω αφαιρέσεις;;

Καμιά εφαρμογή που το κάνει; Έχω το battery monitor widget pro, αλλά το βρίσκω ηλίθιο να τρέχω widget απλά για να τσεκάρω κάτι τόσο απλό.

Με Lollipop στο G2 βγάζει "Χρήση Μπαταρίας" και από κάτω "Εκτιμώμενος χρόνος που απομένει". 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.