Jump to content



Recommended Posts

<- Stock LG launcher με 5 homescreens. Όπως βολεύεται ο καθένας :)

Παρομοιως στο G2 & never looking back.

 

 

Oμως στο Nexus 7 2012 wifi που πηρε την lollipop το lag πηγαινε και ερχοτανε.

Πατας το recent apps softkey και θελει γεματα 2 δευτερολεπτα να ανοιξει με 1-2 apps ανοιχτα.

Και διαβαζα στα reviews οτι και καλα ειναι παλια η συσκευη και ξεροκαταπινα...

 

Και δοκιμαζω για πλακα τον nova free, πριν ψαχτω πως να φλασαρω παλι κιτκατ, και η συσκευη πεταει.

Καλυτερα απο την kitkat. Εφαρμογες αναδυονται λες και ηταν ανοιχτες, recent apps εν ριπη οφθαλμου,

Lag ουτε για δειγμα. Πως γενεν αυτο;

 

Nexus συσκευη κι ομως να μην ειναι optimized για το νεο λειτουργικο ενω με μια αλλαγη launcher να φυσαει.

 

Οποτε οποιος δεν εχει θεματακια ας κατσει με τον εργοστασιακο, ομως μια εφαρμογη ειναι ο novaς, αν δεν σας αρεσει απλα uninstall και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευχαριστημένος κάτοχος από το 2011 αγορασμένο. Πραγματικά κανένα μα κανένα άλλο δεν δίνει αυτά που δίνει το nova.Αυτό και το swiftkey είναι τα μόνα λεφτά που χάρηκα που τα έδωσα ειδικά για το Nova θα έδινα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

εμένα μόνο minimal δε με λες.. νομίζω κόλλησα με τον nova επειδή έχει ωραία εφέ, τις ομάδες στην επιφάνεια κ τα unread count σε κάποια εικονίδια.. από Icon packs, ό,τι δουλεύει στο ένα, δουλεύει και στα άλλα launchers νομίζω.

Ίσως μου διαφεύγουν κι άλλα features, αλλά μάλλον είναι με τι θα βολευτεί ο καθείς.

 

α, βάλε και τα import/export των settings

 

 

post-32213-0-40390900-1424520452_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πιο ελαφρύς/γρήγορος, μου κάθεται πιο ωραία με το σετάρισμα που κάνω και προτιμώ τα themes του. Αυτή τη στιγμή βέβαια είμαι σε πιο μινιμαλ φάση :p

Screenshot_2015-02-21-13-54-15.png

Ποιο είναι το wallpaper? Thx :)

quote name="minast" post="2134591" timestamp="1424523906"]

Εσύ ντρέπεσαι? :p

Έφτιαξα εγω

http://www.thelab.gr/topic/142077-δείξτε-τη-homescreen-lockscreen-σας/?p=2134605

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έβαλα το cool tool κι έχει πολύ ωραία info... γίνεται όμως να βγει από πάνω δεξιά;

Κρύβει τις ειδοποιήσεις η κοτσάνα! Δεν το σκέφτηκαν;;   :(

Από ό,τι βλέπω στο βίντεό τους, μπορείς να το μετακινήσεις όπου θες - ακόμη και μες στη μέση της οθόνης. Για δες το.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως, έχεις δίκιο. Έχει ένα εικονικό joystick στη πρώτη σελίδα των ρυθμίσεων. Το'βαλα πάνω δεξιά κι είναι μια χαρά. Μου άρεσε γιατί πέρα από διάφορα άλλα, κάνει monitor κ την κίνηση δικτύου (ταχύτητα) κι έτσι αφαίρεσα το network monitor mini pro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω μια ερώτηση, ποια είναι η άποψη σας για το cleanmaster?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=en_GB

 

Το έχω καιρό, και γενικά δεν έχω θέματα, απλά ορισμένες απορίες, 

 

Κάθε λίγο που σκάνε τα notifications για να σου καθαρίσει 1GB+ , που είναι ΡΑΜ + το cache, έχει ρεαλιστικά νόημα? 

 

Μπορείς αντί να σε ρωτάει να κλείσει ένα app που έχει κάνει 384238213 restart σε 1 λεπτό, ΧΩΡΙΣ να το χρησιμοποιείς να το σκοτώνει και να τελειώνουμε? Πχ ειδικά σε ανδροιδ παρατηρώ πως τα 2 amazon apps, (kindle + shopping) κάνουν restart πιο συχνά απο πισι με windows Vista.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, ποια είναι η άποψη σας για το cleanmaster?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=en_GB

 

Το έχω καιρό, και γενικά δεν έχω θέματα, απλά ορισμένες απορίες, 

 

Κάθε λίγο που σκάνε τα notifications για να σου καθαρίσει 1GB+ , που είναι ΡΑΜ + το cache, έχει ρεαλιστικά νόημα? 

 

Μπορείς αντί να σε ρωτάει να κλείσει ένα app που έχει κάνει 384238213 restart σε 1 λεπτό, ΧΩΡΙΣ να το χρησιμοποιείς να το σκοτώνει και να τελειώνουμε? Πχ ειδικά σε ανδροιδ παρατηρώ πως τα 2 amazon apps, (kindle + shopping) κάνουν restart πιο συχνά απο πισι με windows Vista.

Waste of Battery.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.