Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Θα κανουμε κανενα αγωνα σημερα?

 

Βεβαίως, αρκεί να μαζευτούμε 4-5 νοματαίοι. Ίδια πίστα με DTM'92 ή μήπως θέλετε GT3 να δοκιμάσουμε τα καινούρια physics? Λέω για 22:30 practice 30 mins, qualy 10 mins και race 20 mins (δηλαδή ο αγώνας να αρχίσει κατά τις 23:15), καλά είναι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα physics που τα είδες να μου τα δείξεις και μένα?

 

Στο changelog του patch.

 

 

 

GTR3 Class:  - Massive physics update 
Έγινε επεξεργασία από sud1500t
Link to comment
Share on other sites

Παίδες νομίζω ο Jim έχει δίκιο μας εμπαίζουν οδήγησα την z4 στο zandvoort που το ξέρω καλά και το μόνο που έχει αλλάξει είναι οι αλλαγές ταχυτήτων και οι κάμερες των replay .

Εχω την εντύπωση πως οι εταιρείες κάνουν updates για διάφορους λόγους κάποιοι από αυτούς μπορεί να είναι το να διατηρούν το ενδιαφέρον των πελατών αμείωτο η να τους κάνουν να το ξαναεπισκέπτονται το παιχνίδι και ίσως να αγοράζουν και καμιά πιστούλα η κάνα πακέτο άλλη αιτία θα μπορούσε να είναι η καταπολέμηση της πειρατείας σε κάποιο βαθμό .

Πάντως το παιχνίδι κατ΄ εμέ που το συμπαθώ παρεπιπτόντως δεν έχει αλλάξει σχεδόν καθόλου στα physics ,έχει πολύ καλό online ατμοσφαιρικότατες μάχες γίνονται εξ αιτίας του και αυτό μπορεί για ορισμένους να είναι παραπάνω από αρκετό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα την mclaren GTR3 και μου ήταν αρκετά διαφορετική. Πιο βαριά και πιο "planted".Ίσως επειδή είχατε πολύ καιρό να τρέξετε στο raceroom δεν σας φάνηκε η διαφορά. Κι εμένα η διαφορά μεταξύ tyre model 4 και 5 στο AC μου φάνηκε αμελητέα. Εσείς όμως που έχετε πολλές περισσότερες ώρες "πτήσης" την καταλάβατε πιο έντονα, οπότε το δέχτηκα όπως το λέτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O Παναγιώτης έπιασε τον σαρκασμό μου. Το παιχνίδι δεν έχει αλλάξει στο παραμικρό. Το "massive" μου άρεσε... :TD:

 

Βρε συ liakjim, θα σου πω κάτι ειλικρινά με την καλή έννοια, ούτε θέλω να τσακωθούμε ούτε και να χαλάσω το κλίμα, άλλωστε καινούριος είμαι εδώ πέρα. Αλλά έχεις αυτό το συνήθειο να μπαίνεις στα threads των άλλων παιχνιδιών και είτε να προβοκάρεις είτε να κάνεις συγκρίσεις με το AC "αποδεικνύοντας" την ανωτερότητα του τελευταίου. 

 

Αρκετές αλλαγές. Λέτε να είναι πλέον καλούτσικο???

 

Μηδενική πληροφόρηση για το τι κάνουν οι μπροστινοί τροχοί. Απογοητευση.

 

 

Σιγά μη δώσω 35€ για το raceroom.

 

Μπορεί να το κάνεις άθελά σου από την αγνή αγάπη σου για το Assetto, αλλά στο λέω φιλικά ότι χτυπάει άσχημα και καταντάει κατά τι ενοχλητικό. Το ίδιο κάνει και ο Mad_Dog και τον πειράζουμε για αυτό και του έχω πει τα ίδια. Εγώ μπαίνω και στο AC παρά το γεγονός ότι δεν μου είναι ιδιαίτερα αγαπητό, ούτε καν σαν δεύτερη προτίμηση και οι επιδόσεις μου σε αυτό είναι επιεικώς απαράδεκτες. Αλλά η παρέα είναι καλή, έχει κόσμο και ευχαριστιέμαι το online simracing. Είναι πολύ της μόδας τελευταία οι συζητήσεις "το δικό μου sim είναι καλύτερο από το δικό σου", αλλά θα ήθελα να μην πέσουμε και εμείς σε αυτή τη λούπα. Αυτά, ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες, το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να αναλάβω ρόλο keyboard warrior.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σύγκριση με το AC.  Είδες πουθενά το Assetto στα λεγόμενά μου?

 

Το raceroom το έχω. Και έχω παίξει με αυτό αρκετά.

 

Τα σχόλια μου έχουν να κάνουν μόνο με racerοοm , άρα είναι on-topic και αναφέρω την εμπειρία μου με αυτό.

 

Το post σου είναι άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είσαι οφ τόπικ. Τα σχόλιά σου που έκανα quote ήταν αναφορικά με το προβοκατόρικο (κατ'εμέ) ύφος. Συγκρίσεις γίνονται κατα κόρον, σε άλλα threads άμεσα (rf2), και εδώ υποβόσκουν έμμεσα. Δεν νομίζω ότι το ποστ ήταν άκυρο. Επειδή ο γραπτός λόγος εδώ στερείται ύφους και χροιάς σε σχέση με τον προφορικό, σου επισημαίνω ξανά ότι το λέω φιλικά χωρίς διάθεση επιθετικότητας.

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα, λένε για massive improvements. Προσωπικά δεν διαπίστωσα το παραμικρό.

Το χρόνιο πρόβλημα έλλειψης παντελούς πληροφόρησης το τι κάνουν οι μπροστινοί τροχοί παραμένει.

Μέχρι κ το PCars , όπως σωστά επισήμανε ο Παναγιώτης, στο περνάει αυτό.

 

Το μοντέλο physics είναι λάθος. Οι τροχοί λες κ κάνουν skid στην άσφαλτο. Γυρνάς το τιμόνι και η μούρη είναι σαν να μετακινείται εγκάρσια κ το πίσω μέρος ακολουθεί. Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Και για να κάνω την σύγκριση, ναι , οδηγώντας το Nismo στο Nurbugring για καμιά ώρα κ στα καπάκια, μεταπηδήσω στο AC , η διαφορά είναι χαωτική.

 

Ε λοιπόν, "sim" στο οποίο αναγκάζομαι να μαντέψω με trial and error , αν θα στρίψω, δεν θα επενδύσω.

 

Και αυτή είναι η γνώμη μου κ λυπάμαι  για αυτό γιατί θα ήθελα να μου αρέσει μιας κ έχω αγοράσει υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι. Κατα τις 11? Ειπατε και του mad_dog?

Δεν τον βλέπω και πολύ πρόθυμο, αν τον έχεις friend στο steam στείλε του και συ γιατί εμένα μου λέει κλασσικά για rf2 [emoji53]
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.