Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Θα ανεβάσω video, όταν είδα ότι ήσουν για προσπέραση δεν πίεσα γιατί ήθελα καθαρό αγώνα.

Στην εκκίνηση ξεχάστηκα, αλλά ήταν ωραία γιατί είδα όλο το πλάνο που βγήκαν έξω όλοι στην πρώτη στροφή...ξεκίμησα 2ος στην καταραμένη στροφή με μέταξε κώλο και μετά έμεινα πίσω να προσπαθώ να περάσω τον Wolves.

 

Πολύ καλή εμπειρία, λέμε να το οργανώσουμε να τρέχουμε Τρίη βράδυ, όσοι ενδιαφέρεστε κάνετε post τι content έχετε.

 

edit: Συνέβη και το άλλο παράδοξο...δεν ξεκινάει το AC...μα όλα σε εμένα ρε παιδί μου ??? Τι να πω..ατυχία...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

όσοι ενδιαφέρεστε κάνετε post τι content έχετε.

 

Δεν χρειάζεται, τα έχω ήδη μαζέψει από το site του raceroom. Εντός της ημέρας θα ανεβάσω μια λίστα με το content του καθενός.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

edit: Συνέβη και το άλλο παράδοξο...δεν ξεκινάει το AC...μα όλα σε εμένα ρε παιδί μου ??? Τι να πω..ατυχία...

Κρίμα που απορρίπτεις αυτό το sim.

Αν υποσχεθώ ότι θα μπαίνω στο raceroom ( εφόσον έχω το content ), θα μπαίνεις τις Κυριακες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η λίστα. Ρίξτε της μια ματιά, και αν έχω κάνει κάτι λάθος πείτε μου να το διορθώσω. Με κίτρινο είναι το δημοφιλέστερο content και με πράσινο το αμέσως επόμενο.Εγώ και o Mad_dog δεν είμαιστε μέσα γιατί έχουμε σχεδόν όλες τις πίστες και τουλάχιστον ένα αυτοκίνητο από κάθε κατηγορία. 

 


 

Πρώτα τα καλά νέα: 3 κατηγορίες αυτοκινήτων τις έχουμε όλοι. GT3 έβαλα σε όλους, γιατί όποιος έχει ADAC 13/14 ή καθαρό GT3 μπορεί να γίνει multiclass γιατί οι διαφορές τους είναι ελάχιστες. Το ίδιο ισχύει με τα DTM 92 και Touring Classics, είναι balanced μεταξύ τους και μπορεί να γίνει multiclass. Group 5 δεν έχει μόνο ο Λάμπρος, αλλά ίσως μπορεί να αγοράσει ένα, δεν χρειάζεται όλο το pack. 

 

Όσον αφορά τις πίστες: Δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε μία που να την έχουμε όλοι.

Υπάρχουν κάποιες που τις έχουμε οι περισσότεροι, αλλά ο Wolves φαίνεται να μένει στην απ'έξω, κάτι που δεν θέλουμε μιας που είναι από τους πιο καθαρούς και dedicated αγωνιζόμενους. Έτσι όπως έχει, μπορεί να πάρει μέρος μόνο στο Bathurst (που τρέξαμε χθες) και στο Hungaroring. Wolves αν έχεις τη δυνατότητα να πάρεις το European Track Pack (πρέπει να έχεις discount, έχεις ήδη αρκετές πίστες), τότε το "πρόβλημα" λύνεται αυτόματα. Βέβαια δεν έχω ιδέα αν μπορείς λόγω capital controls, έχω να αγοράσω vrp από τον Μάρτιο.

 

Η πρότασή μου είναι κάθε Τρίτη να τρέχουμε τις κοινές πίστες με τη σειρά, με μία κατηγορία αυτοκινήτων, έτσι ώστε να μη χάσουμε τη μπάλα. Δηλαδή ένα σερί αγώνων με GT3, ένα σερί DTM 92 κ.ο.κ. Έτσι δε θα βαρεθούμε τις πίστες και θα μάθουμε τα αυτοκίνητα λίγο καλύτερα. Λέω να μην έχουμε βαθμολογίες (ακούς Mad_dog?), για να μείνουμε στο πνεύμα του club racing και να μην πάμε σε νοοτροπία λίγκας. Εμείς κι εμείς θα είμαστε άλλωστε, αν καταφέρουμε να μαζευόμαστε 5 άτομα θα κεράσω μπύρες ;p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε παιδιά εχτές δεν είδα τα αποτελέσματα στο τέλος, τί λέει ο Πάνος ότι ήταν πρώτος ο Γιάννης και δεύτερος εγώ;;

 

Έμεινα με την εντύπωση ότι ο Mad (rFactor 2 FTW) μας έριξε από δύο γύρους και έκλεισα το RRE εκνευρισμένος και με μία μεγάλη απορία πώς μπορούσε να γυρνάει σε αυτούς τους χρόνους, λάθος έκανα; :lol:

 

Στα σοβαρά τώρα, εχτές για κάποιο λόγο έβαζα τρίτη και έμπαινε τέταρτη, έκανα downshift δεύτερη και έμενε στην τρίτη και άλλα κουλά. Στην εκκίνηση δεν μπόρεσα να ξεκινήσω κανονικά γιατί ανεβάζωντας δευτέρα πήρε την τέταρτη και φυσικά κρέμασε. Δεν είναι to mechanical damage το πρόβλημα γιατί και single που έκανα μια προπόνηση νωρίτερα με τα ίδια ακριβώς settings έτρεχα χωρίς κανένα πρόβλημα, Manual Clutch + H-Shifter + Mechanical Damage on.

 

Πορωτικό το Group 5 πάντως και φυσικά το Bathurst για μένα η καλύτερη πίστα παγκοσμίως με την απόδοση της πίστας να είναι πολύ καλή από την Sector 3. Πρός το παρόν η Τρίτη είναι για εμένα μια καλή ημέρα για άλλα sims εκτός του iRacing εάν υπάρχουν τέτοιου είδους συμαζώξεις και όσο μπορώ εφόσον έχω το content που τρέχετε θα προσπαθώ να είμαι παρόν.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η λίστα. Ρίξτε της μια ματιά, και αν έχω κάνει κάτι λάθος πείτε μου να το διορθώσω. Με κίτρινο είναι το δημοφιλέστερο content και με πράσινο το αμέσως επόμενο.Εγώ και o Mad_dog δεν είμαιστε μέσα γιατί έχουμε σχεδόν όλες τις πίστες και τουλάχιστον ένα αυτοκίνητο από κάθε κατηγορία. 

 

attachicon.gifR3E.pdf

 

Πρώτα τα καλά νέα: 3 κατηγορίες αυτοκινήτων τις έχουμε όλοι. GT3 έβαλα σε όλους, γιατί όποιος έχει ADAC 13/14 ή καθαρό GT3 μπορεί να γίνει multiclass γιατί οι διαφορές τους είναι ελάχιστες. Το ίδιο ισχύει με τα DTM 92 και Touring Classics, είναι balanced μεταξύ τους και μπορεί να γίνει multiclass. Group 5 δεν έχει μόνο ο Λάμπρος, αλλά ίσως μπορεί να αγοράσει ένα, δεν χρειάζεται όλο το pack. 

 

Όσον αφορά τις πίστες: Δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε μία που να την έχουμε όλοι.

Υπάρχουν κάποιες που τις έχουμε οι περισσότεροι, αλλά ο Wolves φαίνεται να μένει στην απ'έξω, κάτι που δεν θέλουμε μιας που είναι από τους πιο καθαρούς και dedicated αγωνιζόμενους. Έτσι όπως έχει, μπορεί να πάρει μέρος μόνο στο Bathurst (που τρέξαμε χθες) και στο Hungaroring. Wolves αν έχεις τη δυνατότητα να πάρεις το European Track Pack (πρέπει να έχεις discount, έχεις ήδη αρκετές πίστες), τότε το "πρόβλημα" λύνεται αυτόματα. Βέβαια δεν έχω ιδέα αν μπορείς λόγω capital controls, έχω να αγοράσω vrp από τον Μάρτιο.

 

Η πρότασή μου είναι κάθε Τρίτη να τρέχουμε τις κοινές πίστες με τη σειρά, με μία κατηγορία αυτοκινήτων, έτσι ώστε να μη χάσουμε τη μπάλα. Δηλαδή ένα σερί αγώνων με GT3, ένα σερί DTM 92 κ.ο.κ. Έτσι δε θα βαρεθούμε τις πίστες και θα μάθουμε τα αυτοκίνητα λίγο καλύτερα. Λέω να μην έχουμε βαθμολογίες (ακούς Mad_dog?), για να μείνουμε στο πνεύμα του club racing και να μην πάμε σε νοοτροπία λίγκας. Εμείς κι εμείς θα είμαστε άλλωστε, αν καταφέρουμε να μαζευόμαστε 5 άτομα θα κεράσω μπύρες ;p

Πολύ καλή δουλειά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε @, για τη λιστα.

Απο πλευρας μου, εχω βαλει σκοπο να αρχισω να παιρνω διαφορα που μου λειπουν, απο πιστες και αμαξια και η παραπανω λιστα θα βοηθησει αρκετα στις επιλογες.

Εχω ξαναπει οτι τρεφω μια ιδιαιτερη συμπαθεια ετσι κι αλλιως για τον συγκεκριμενο τιτλο, και ας μην ειναι και οτι καλυτερο.

Οποτε να με υπολογιζετε.

 

Ολα αυτα με την προυποθεση να μας κανει την τιμη ο κυριος @mad_dog, να εμφανιστει καποια Κυριακη και στα δικα μας λημερια. Αλλιως ξεχαστε το. Παω να ριξω τα λεφτα μου σε κανα need for speed :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου να δηλώσω πως μου είναι δύσκολο να μπαίνω τις καθημερινές χθες μπήκα κατ΄εξαίρεση γιατί είχα καιρό να παίξω rre και ήθελα να δω τι

γίνεται .

Συνήθως μπαίνω Τετάρτη  Σάββατο και μετά Κυριακή μπορεί να μπω και καμιά Παρασκευή αν δεν έχουμε έξοδο οικογενειακώς.

Οπως καταλαβαίνετε δύο εξομοιώσεις πέφτουν πολλές για μένα γιατί αν είναι να μπαίνω έτσι κατάκοπος (αφού τελειώνω 9.30 με 10 κάθε μέρα)  και χωρίς προπόνηση δεν έχει νόημα,τώρα θα μου πείτε "αν είναι να μπαίνεις προπονημένος πάλι δεν έχει νόημα " ;) .

Οπότε μη με υπολογίζετε και πολύ . :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έσουρε αυτός τουλάχιστον έτσι νομίσαμε στην αρχή  :D  πήγαμε να του δώσουμε ένα μάθημα να πει το δεσπότη πάνοντιμπ αλλά μας την είχε στημένη κι από πριν ξεπουλημένη  ,πέσαμε ηρωικά μέχρι τελευταίας ρανίδος μηχανελαίου στα γρανάζια μας τα κουρεμένα με δόλο και σχέδιο !

Οπου και να χτυπούσε το αυτοκίνητο το σαζμάν χαλούσε ,τυχαίο ; Δεν νομίζω :p:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερε ενας ανθρωπος που αντιπαθει το AC να τραβηξει 4-5 ατομα απο το AC , μονο εσεις το ξερετε

Εμεις τον εχουμε τραβηξει στο ac, απλα δε το χει καταλαβει ακομα.

Υπαρχει σχεδιο, ρεπαιδακιμου...

Θα καλομαθει στην παρεα και την πολυκοσμια και οταν την κανουμε παλι ομαδικα, θα ακολουθησει ακομα και στο pcars αν παμε.

 

Περα απο την πλακα το ac δε το παραταω. Καθε Κυριακη θα με βρισκετε μπροστα σας και θα βαζω τα δυνατα μου ωστε να σας καθυστερω οσο μπορω :p

Αλλα μια εναλλακτικη δε το κρυβω οτι την ηθελα που και που.

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε @, για τη λιστα.

Απο πλευρας μου, εχω βαλει σκοπο να αρχισω να παιρνω διαφορα που μου λειπουν, απο πιστες και αμαξια και η παραπανω λιστα θα βοηθησει αρκετα στις επιλογες.

Εχω ξαναπει οτι τρεφω μια ιδιαιτερη συμπαθεια ετσι κι αλλιως για τον συγκεκριμενο τιτλο, και ας μην ειναι και οτι καλυτερο.

Οποτε να με υπολογιζετε.

 

Ολα αυτα με την προυποθεση να μας κανει την τιμη ο κυριος @mad_dog, να εμφανιστει καποια Κυριακη και στα δικα μας λημερια. Αλλιως ξεχαστε το. Παω να ριξω τα λεφτα μου σε κανα need for speed :p

Να'σαι καλά ρε Wolves. Αν αρχίσεις να αγοράζεις, θυμήσου πρώτα να πάρεις bulk vrp γιατί έτσι σου δίνει +50% για τα χρήματά σου. Επίσης αξίζει να πάρεις το Radical. Μπορεί να το έχει μόνο ο geovas77, αλλά προσφέρει από τις καλύτερες κόντρες. Κράτα και κάτι στην άκρη για το επερχόμενο TT cup και τη Nordschleife ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά ρε Wolves. Αν αρχίσεις να αγοράζεις, θυμήσου πρώτα να πάρεις bulk vrp γιατί έτσι σου δίνει +50% για τα χρήματά σου. Επίσης αξίζει να πάρεις το Radical. Μπορεί να το έχει μόνο ο geovas77, αλλά προσφέρει από τις καλύτερες κόντρες. Κράτα και κάτι στην άκρη για το επερχόμενο TT cup και τη Nordschleife ;)

Τί είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις vrp κατευθείαν από εδω

http://www.raceroomstore.com/shop_en/list_page?cat=17

Π.χ με 35 ευρω σου δίνει 5000 vrp (+40%). Αν αγοράσεις περισσότερα βελτιώνεται και το ποσοστό.

Edit: Με πρόλαβε ο Πάνος...

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη δώσω 35€ για το raceroom.

 

 

Το κόστος ευκαιρίας είναι διαφορετικό για κάθε άνθρωπο. Εγώ π.χ. προτιμώ αντί να δώσω 8 ευρώ για το DLC 2 του AC να παραγγείλω σουβλάκια από Πλούταρχο και να τα φάω βλέποντας Wheeler Dealers στο Youtube. Αντίθετα είμαι έτοιμος να δώσω άλλα 35 στο R3E. Άλλοι στο iracing δίνουν ακόμα περισσότερα. Περί ορέξεως αγαπητέ liakjim.....

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Oι αγώνες μπορεί να γίνονται Τετάρτη αντί για Τρίτη.

Δεν θα μου γλυτώσεις κανείς, σας θέλω όλους μαζί μου !!!

 

Δεν πιστεύω να περάσατε άσχημα χθες...

Όλοι μπορούνε να με προσπερνάνε και δεν με ενοχλεί, τον Wolves θέλω να προσπερνάω...αυτό μου αρκεί...ολοκληρώνομαι σαν οδηγός μετά...

 

:p :p :p :p

 

Βέβαια μην ξεχνάτε την υπόσχεση που μου δώσατε ότι μόλις βγει το rF2 στο Steam, θα το αγοράσετε όλοι και θα τρέχουμε εκεί.

Σας ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Oι αγώνες μπορεί να γίνονται Τετάρτη αντί για Τρίτη.

 

O panosdimp όταν είπε ότι μπαίνει Τετάρτες μάλλον εννοούσε στο AC για practice.

 

 

 

Εγώ από όλους μπορεί να χάνω και δεν με ενοχλεί, τον Wolves θέλω να περνάω...αυτό μου αρκεί

 

 

Μετά από όσα έχεις χώσει, αυτό σου αξίζει, να σε περνάει αυτός που παίζει με gamepad! :p

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.