Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

RaceRoom – Spa-Francorchamps

Laser scanned? :rolleyes:

 

 

 

αλλά εκεί που ενθουσιάστηκα ήταν ο ήχος!

 

Ωραία τα εφέ πχ transmission flex αλλά μου φαίνονται λίγο ψεύτικοι , πιο πολύ για εντυπωσιασμό δλδ.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Laser scanned? :rolleyes:

Ωραία τα εφέ πχ transmission flex αλλά μου φαίνονται λίγο ψεύτικοι , πιο πολύ για εντυπωσιασμό δλδ.

Έχει χρησιμοποιηθεί η ίδια μέθοδος laserscanning με αυτή του Zandvoort στο AC [emoji14] Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Laser scanned? :rolleyes:

 

 

 

 

Ωραία τα εφέ πχ transmission flex αλλά μου φαίνονται λίγο ψεύτικοι , πιο πολύ για εντυπωσιασμό δλδ.

Ποιο πολύ αναφέρομαι στο εύρος του ήχου - γέμισαν μπάσα τα ακουστικά μου και γενικά ζωντάνεψε όλος ο ήχος. Τώρα για το πόσο αληθοφανή είναι τα εφέ - δεν αντιλέγω - δεν ξέρω.

 

Υπάρχει διάθεση να κάνουμε καμιά φιλική συνάντηση μέσα στην εβδομάδα για λίγη αποτοξίνωση από το AC?

Θα ήθελα, αλλά δεν έχω τίποτα αγορασμένο και οι δωρεάν πίστες μου είναι άγνωστες, θέλουν δουλειά (χρόνο) για να τις μάθω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα εφέ πχ transmission flex αλλά μου φαίνονται λίγο ψεύτικοι , πιο πολύ για εντυπωσιασμό δλδ.

Από τα βίντεο στο ίντερνετ φαίνεται να υπάρχει αρκετό wobble στα πάτα-άσε ακόμα και στα αγωνιστικά gt3 και dtm οπότε δε μου φαίνεται τόσο ψεύτικο..

 

πχ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα, αλλά δεν έχω τίποτα αγορασμένο και οι δωρεάν πίστες μου είναι άγνωστες, θέλουν δουλειά (χρόνο) για να τις μάθω.

 

Ασχολήσου με το Portimao πιο πολύ, το raceroom raceway δε λέει και πολλά. Αν αποφασίσεις να αγοράσεις content, μην τα αγοράσεις απευθείας, αγόρασε πρώτα πόντους (vrp) στο raceroom store γιατί εκεί σου δίνει +40% επιπλέον πόντους. Π.χ. με περίπου €35 παίρνεις πόντους αξίας €50.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα ενδελεχές τεστ μιας και έχω το Nismo και στους 2 τίτλους και τελικά στο AC ο ήχος είναι πολύ πιο κοντά στο πραγματικό. Το μόνο που δεν υπάρχει είναι το transmission flex .

(το οποίο το ξεπερνάμε κάπως με χρήση του mod εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/fonsecker-sound-mod-pack-v-1-2.26426/ ) .

 

Για τα κοκπιτ δεν το συζητώ καν. Το R3H μοιάζει σαν παιχνίδι 10ετίας.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ποιος ήχος αντιστοιχεί περισσότερο στο πραγματικό, θα σας γελάσω, δεν βρήκα αξιόλογο Inboard του αυτοκινήτου.

Πολύ καλή δουλειά πάντως στην αναπαράσταση της πίστας από το R3H. 5.3€ όμως για μία πίστα δεν είναι πολλά?

Οδηγικά ας μας πουν οι έχοντες τιμονιέρα αν άλλαξε κάτι.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι ήχοι του Raceroom είναι σε άλλα επίπεδα. Ο sound engineer είναι κορυφή. Είναι αυτό που είπε ο @Aris Teidis.. Τρομερό εύρος, πολύ γεμάτος και καθαρός ήχος.

 

Στο ac κάποιοι ήχοι όντως είναι πιο κοντά σε χροιά συγκριτικά με το κανονικό, αλλά τι να το κάνεις που είναι σα να τους ακούς μέσα από ακουστικό τηλεφώνου.. Στο dlc2 είπανε ότι οι ήχοι θα είναι πολύ καλύτεροι αφού έγιναν με νέο τρόπο ηχογράφησης. Δεν περιμένω θαύματα, αλλά μια μικρή βελτίωση θα ήταν ευπρόσδεκτη :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ο Anthony Monteil είναι κορυφή. Και ακούει τις προτάσεις στο φόρουμ, κι αν κάτι είναι χαμηλότερο των στανταρ το παραδέχεται (π.χ. ήχος του R32 Skyline). Ήταν στο τσακ να τον πάρει η polyphony digital για να δουλέψει στο gt7, πριν τελικά καταλήξουν στον υπεύθυνο ήχου του forza (επίσης εξαιρετικός).

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας μαζευτούμε αυτοί που ενδιαφέρονται στο R3E.

Δοκίμασα την Spa σήμερα με Group5 και DTM92...απλά εγκεφαλικά το ένα μετά το άλλο...πολύ πόρωση.

 

Αν υπάρχει ενδιαφέρον να τρέξουμε Κυριακή την Spa.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, απλά με τον mad_dog συνέχεια με αυτα τρέχουμε.

Για αλλαγή το είπα.

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, απλά με τον mad_dog συνέχεια με αυτα τρέχουμε.

Για αλλαγή το είπα.

 

Eπειδή με φοβάται με τα Group5 για αυτό το είπε...

 

:p :p :p

 

GT3 και ADAC14 είναι καλή επιλογή, όπως και η DTM92...

 

Να κάνω poll ή το κλείσαμε ?

 

Δευτέρα βράδυ, αυτοκίνητα βλέπουμε από εδώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.