Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Πάντως στην κανονική εκδοχή η πίστα είναι φοβερή ,είναι το sanshering μία από τις αγαπημένες μου.

ΥΓ: Aυτό που μας άρεσε με τον Ακη στο raceroom είναι πως στον αγώνα το παιχνίδι είναι πολύ ατμοσφαιρικό , μπορείς να "ξύνεσαι" στον προφυλακτήρα του άλλου επί "ώρες" χωρίς αυτός η εσύ να εξακοντίζεσαι σαν μπίλια του μπιλιάρδου με το παραμικρό άγγιγμα. Υστερεί σαφώς στην αίσθηση και την πληροφόρηση που παίρνεις από το τιμόνι αλλά συνηθίζεται και μετά το ξεχνάς.

Αλλο ελάττωμα σημαντικό (για μένα αυτή τη στιγμή) είναι πως δεν έχει ρύθμιση για upper dead zone στο γκάζι οπότε με πρόβλημα στο ποτενσιόμετρο απλά το ξεχνάς,πως τους ξέφυγε αφού στο φρένο έχουν αν θυμάμαι καλά.

Ο ήχος εμένα τουλάχιστον μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις ,ξεσκίστηκα στο γέλιο όταν έπαθε ζημιά το σαζμάν  ακούγονταν τα γρανάζια και οι ταχύτητες δεν κούμπωναν αμέσως ,όταν δε κατέβαζες μπλοκάριζαν οι τροχοί και το αυτοκίνητο ήταν ανεξέλεγκτο, δεν ξέρω κατά πόσο είναι κοντά στην πραγματικότητα αλλά από σκηνοθεσία σκίζει.

Εχουν φτιάξει και τις πίστες αρκετά από τότε που έχω να το επισκεφτώ νομίζω περισσότερο τα trackside objects αυτά βέβαια στη ρύθμιση high στα γραφικά ,με αυτή τη ρύθμιση τα αυτοκίνητα στο ριπλέυ δείχνουν πολύ καλύτερα απ΄ ότι με medium ρύθμιση.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 22:00 Eλλάδος αν υπάρχει ενδιαφέρον:

 

Mε τι αυτοκίνητα θέλετε να τρέξουμε ?

 

Αποτελέσματα

 

 

Πάντως στην κανονική εκδοχή η πίστα είναι φοβερή ,είναι το sanshering μία από τις αγαπημένες μου.

ΥΓ: Aυτό που μας άρεσε με τον Ακη στο raceroom είναι πως στον αγώνα το παιχνίδι είναι πολύ ατμοσφαιρικό , μπορείς να "ξύνεσαι" στον προφυλακτήρα του άλλου επί "ώρες" χωρίς αυτός η εσύ να εξακοντίζεσαι σαν μπίλια του μπιλιάρδου με το παραμικρό άγγιγμα.

 

Kαι εμένα αυτό μου αρέσει στο R3E. Για μένα οι μάχες και η online ατμόσφαιρα στο R3E είναι μοναδικές !

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα την δυστυχώς μία μόνο δυνατότητα που έχω δλδ την Silhouette. 

 

Λόγω αποκλεισμού που έχουμε , δεν μπορώ να δώσω τα μόλις 0.31€ που απαιτούνται για το Chevrolet Camaro GT3 (δεν μπορώ να επιλέξω τα GT3 γιατί έχω τα ADAC 2013 ) . :angry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πίστα: Zolder ή Bathurst

Στην περίπτωση Βathurst θα ταίριαζε Group 5 :D :D :D

 

Ώρα έναρξης: 22:00 Ελλάδος

Server: sim-racing-world.net

Pass: aera

 

Επίσης αν έχουμε όλοι τα ADAC 2013 έτσι για αλλαγή, προτείνω να τρέχαμε όλοι με αυτά. Επίσης καλό είναι να ξέρουμε τι έχει ποιος και τι για το μέλλον θα ήταν καλύτερα.

Εγώ τα έχω σχεδόν όλα για παράδειγμα.

Περιμένω ανταπόκριση ώστε να είναι έτοιμος ο server

 

Για τα Group 5 είμαι ανοιχτός πάντα εννοείται !!!

(όπως είπα Βathurst θα ταίριαζε Group 5)

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,

Βathurst με Group 5.

Server κλειστός με pass.

 

Οι υπόλοιποι μας λέτε αν μπορείτε αλλιώς βλέπουμε τι θα βάλουμε για να μπορέσουμε να τρέξουμε όλοι.

 

Βέβαια αν είμαστε λίγα ατομα καλύτερα μια μικρή όπως η Norisring που είναι και classic για τα G5

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη επιλογή σας ζηλεύω,καλά να περάσετε!

Το Norisring είναι φοβερή πίστα για dtm 13-14 λόγω του drs και σχετκά εύκολη για όλα τα γούστα και τα αυτοκίνητα οπότε σας την προτείνω για να μην χαθείτε μεταξύ σας .

Το Bathurst απαιτητικότατη πίστα με αρκετές παγίδες, πρέπει να την ξέρεις καλά για να πας γρήγορα φοβάμαι πως θα έχετε μεγάλες διαφορές μεταξύ σας, θα χαθείτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως θα έμπαινα σήμερα για Raceroom ειδικά αφού θα τρέξετε στο βουνό που είναι η αγαπημένη μου πίστα αλλά δεν έχω τα Group 5 και φυσικά λόγω capital controls δεν μπορώ να τα αγοράσω :angry:

 

Βέβαια έχω πέντε ευρώ στο steam wallet γίνεται να αγοράσω μόνο ένα για να τρέξω και εάν ναί ποιό προτείνετε;

 

Από λοιπά πακέτα έχω DTM 92, WTCC και ADAC 2013 όπως και τα Radicals.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως θα έμπαινα σήμερα για Raceroom ειδικά αφού θα τρέξετε στο βουνό που είναι η αγαπημένη μου πίστα αλλά δεν έχω τα Group 5 και φυσικά λόγω capital controls δεν μπορώ να τα αγοράσω :angry:

Βέβαια έχω πέντε ευρώ στο steam wallet γίνεται να αγοράσω μόνο ένα για να τρέξω και εάν ναί ποιό προτείνετε;

Από λοιπά πακέτα έχω DTM 92, WTCC και ADAC 2013 όπως και τα Radicals.

Γι'αυτό πρότεινα πιο πάνω τα silhouette, γιατί είναι free. Αν τελικά πάρεις γκρουπ 5, το σχετικά πιο ευκολοοδήγητο είναι η corvette που δεν είναι τούρμπο, και μετα για μένα το silvia. Για πιο ...extreme καταστάσεις θα έλεγα η 320 και το skyline. Ελπίζω να σε δούμε απόψε!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λοιπόν,

 

G5 έχουμε όλοι, μάλλον αν είμαστε λίγα άτομα Norisring αλλιώς Bathurst

 

Ραντεβού στον TS3 server

 

Αν δεν έχουμε όλοι G5 πάμε silhouette

 

Server: sim-racing-world.net

Pass: aera

TS3 Server: 62.104.20.201:10123 (pass το έχετε από την προηγούμενη φορά)

 

SERVER IS UP

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

 

Βέβαια έχω πέντε ευρώ στο steam wallet γίνεται να αγοράσω μόνο ένα για να τρέξω και εάν ναί ποιό προτείνετε;

Καθαρά λόγω ήχου ΒΜW 320 ή Corvette :D

 

Δυστυχώς δε θα μπορέσω να μπω σήμερα γιατί έχουμε M3 race στο racedepartment.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται...την επόμενη φορά θα τρέξουμε το παρακάτω...

 

 

Κάτι ειπώθηκε παραπάνω για λεπτομέρεις και πληροφορίες από τον δρόμο για το R3E. Προσωπικά θεωρώ το FFB και το διάβασμα των πληροφοριών καλύτερο από το AC.

Επίσης την δυναμικότητα και την αίσθηση του online και αυτήν την κόντρα δεν την νιώθεις όπως στο R3E.

Επίσης όσες φορές και αν προσπάθησα το AC δεν μου άρεσε και γύρισα πίσω στο R3E...ακόμη και το DREAM PACK αγόρασα αλλά δεν...γούστα είναι αυτά θα μου πεις...

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Κάτι άλλο...κάνουμε αγώνες τώρα με 20min.

Eγώ στα 20min τα ελαστικά μου τα έχω αποδυναμώσει πολύ γιατί οδηγώ και άτσαλα και με την πάροδο του χρόνου το καταλαβαίνεις γιατί μετά προς το τέλος το grip έχει αλλάξει και το αυτοκίμητο γλυστράει παραπάνω. Θέλω να πω σε αγώνες παραπάνω από 20min θα έχει ενδιαφέρον και η στρατηγική των pits...δεν ξέρω απλά ιδέες λέω...

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

edit: Το τελευταίο video έχει εππικές μάχες !!!

Εκτός αν προτιμάτε αυτό

 

 

Και κάτι ακόμη, σε ένα εικονικό πρωτάθλημα θα τρέχεις με μια καητγορία. Αν θέλεις να δοκιμάσεις αυτοκίμητα μπορείς να το κάνεις στο R3E. Μπορείς να τα δοκιμάσεις όλα. Αλλά μετά θα καταλήξεις σε ένα-δύο...και εκεί θα κάνεις τα setups κ.τ.λ.

 

Εμένα ας πούμε μου αρέσουν τα Group 5, DTM 92 και GTR2. Aν είναι να τρέξω σε πρωτάθλημα θα μάθω ένα μόνο. Ετσι το βλέπω προσωπικά.

 

Άλλο βέβαια ο χαβαλές και τρέχουμε με ότι να ναι...μιλάω πάντα για την περίπτωση πρωταθλήματος.

 

 

edit:

 

Μια άσχετη ερώτηση...στην Norisring με GTR2 πόσο γυρίζετε περίπου (για να ξέρω που βρίσκομαι)

 

Τhanks

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

52,8 Norisring me Audi dtm 1992 προ αμνημονεύτων χρόνων. Με gtr 2 δεν έχω κάνει προσπάθεια.

 

Μάλιστα...

50.260 με GTR2 RUF

 

Το επόμενο θα είναι με GTR2...

 

:D :D :D :D :D

:p :p :p :p :p :p

 

Eπίσης και τα DTM είναι πολύ ωραία για κόντρα

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 11.07.2015


 


BATHURST GTR2 ή GROUP 5


 


Aποτελέσματα ψηφοφορίας


 


RRRE_2014_002c.jpg


 


 


 


Ώρα έναρξης 21:00 Eλλάδος


Practice: 10 min


Quali: 10 min


Race: 30 min


 


Server: sim-racing-world.net


Pass: ermis


Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.