Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Λοιπόν ο Server είναι up με όνομα TheLab.gr

 

z1Hq90p.jpg

 

 

Αυτοκίνητα: Group 5

Πίστες: Bathurst, Indianapolis, Laguna Seca, Zandvoort, Mid Ohio, Norisring που εναλάσσονται κυκλικά. Σε μερικές έχουμε rolling start.

 

Practice 8 λεπτά (χαράματα)

Qualify 15 λεπτά (πρωί)

Race 15 λεπτά (μεσημέρι)

 

@panosdimp, @liakjim, όταν είναι να μπείτε γράψτε μου στο steam και μετά ενημερώνουμε και τους άλλους στο φόρουμ!

 

 

 

Παρα πολύ ωραία, θα σε ενοχλούσε αν βάλω τα στοιχεία του server στην παρακάτω σελίδα

 

www.sim-racing-world.net/

 

 

και στην περίπτωση αγώνων να κάνω post τα αποτελέσματα εκεί ?

 

Γίνεται και ένας αγώνας αυριο στο Dirt Rally και τα αποτελέσματα θα τα βάλω εκεί.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή βράδυ δεν παίζει, αφού οι περισσότεροι θα είμαστε στο Assetto.

 

Ο server του raceroom είναι ήδη σε loop, μπαίνουμε και παίζουμε! Αν ρωτάς για μένα εγώ μπορώ από τις 19:00 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα μη με υπολογίζετε για Κυριακή συνήθως λείπω από το πρωί και επιστρέφω αργά το απόγευμα, μετά έχουμε αγώνα στο assetto οπότε δεν νομίζω ότι γίνεται.

Το Σάββατο το απόγευμα ίσως.

Το πρόβλημα θα ναι μεγαλύτερο μετά την free εβδομάδα γιατί θα πρέπει να επιλέγουμε combo που να χουν αγοράσει οι πολλοί, συν το ότι δύο εξομοιώσεις είναι πολλές γι αυτούς που δεν διαθέτουν χρόνο.

Το εγχείρημα αν δεν βρεθούν νέοι οδηγοί που να γουστάρουν RRE φαντάζει αδύνατο, τέλος πάντων η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμάσω κ εδώ πάντως http://www.racedepartment.com/threads/wtcc-2014-suzuka-saturday-june-27th-2015.107416/

 

19:00 λογικά θα μπω στο thelab.gr

 

Παναγιώτη αν έχεις κατασταλάξει σε ρυθμίσεις για G27 πες please.

Δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποιούν.

Αδυνατώ να καταλάβω, πότε έχω grip κ πότε όχι. Δεν είναι σαν την φόλα το PCars αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά. (δοκίμασα back 2 back, ADAC 2014 BWM Z3 GT3 στο Nurburgring κ στα καπάκια Assetto, Ε ρε π@υστη μου ακόμα μου δίνει μια αίσθηση πλεύσης).

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο άλλωστε είπαμε 9 το assetto 7,5 το Raceroom ο μόνος τρόπος είναι να μην παίζεις assetto για καιρό τότε νομίζεις πως το RRE είναι κορυφαίο.

Ρυθμίσεις οτι είχαμε πει και με τον Ακη παλαιότερα, ουσιαστικά έχω να το παίξω κανονικά καο γω δεν ξέρω από πότε. ?

Με τον lasse Oinas που θα τρέξεις εχω τρέξει πολλές φορές στο παρελθόν είναι στο επίπεδό μου ακριβώς μια τον εσκιζα μια με εσκιζε εκείνος χαχαχ.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Μετά την απογοήτευση στο Dirt, γύρισα πίσω σαν αμαρτωλός υιός και με το κεφάλι χαμηλά στο R3E...

Δοκίμασα μερικά αυτοκίνητα, τα αγαπημένα μου εννοείται τα G5...και εκεί που δοκίμαζα...λέω άντε ας δοκιμάσω και τα WTCC...τόσο καιρό δοκίμασα τα GT3, GT2, αλλά αυτά λέω τα WTCC πολύ ψεύτικα μου φαίνονται...δείτε λίγο το παρακάτω video...

 

 

Tι να πρωτοπώ...απλά εγκεφαλικά. Είχα δοκιμάσει τα DTM, καλή αίσθηση, σκληρά με αυστηρές γραμμές, αν δεν προσέξεις σε γυρίζει 180 μοίρες κ.τ.λ.

Αλλά ρε παίδες τα WTCC είναι ΤΑ ράλλυ σε πίστα...μιλάμε να πλαγιάζουν, σε μερικές στροφές να είμαι με ανάποδα, να πετάνε κώλο και όλο αυτό με μάχες με άλλους οδηγούς !!!

Χτες έκανα δοκιμές, βρήκα και έναν server με WTCC και έτρεξα. Εντάξει έκανα πολύ καλή εκκίνηση, βρέθηκα 4ος, είχα επικές και καθαρές μάχες στο τέλος όμως δεν τερμάτισα...

Απλά τα υποτίμησα αν και δεν είναι αδύνατα...πάρα πολύ καλά. Ειδικά το FFB ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλό.

 

Engine Type : S4 1598 cc | 97.5 cu in. | 1.6 L.
380 BHP (279.68 KW) @ 6000 RPM
295 Ft-Lbs (400 NM) @ 4500 RPM
Bore : 82.0 mm | 3.228 in.
Stroke : 75.5 mm | 2.972 in.

 

Απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Δηλαδή τι να πω...να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο...

 

Διαθέσιμα αυτοκίνητα:

 

Chevrolet RML Cruze TC1
Citroen C Elysee WTCC
LADA Granta 1.6T
Honda Civic WTCC 2014

 

Όποιος προλάβει, τα έχει με 50% έκπτωση !

 

 

 

:wub:  WTCC :wub:

 

Πρέπει να δοκιμάσουμε έναν αγώνα έστω και 2-3 άτομα. Σας εγγυώμαι ότι η εμπειρία θα σας μείνει αξέχαστη.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tα στοιχεία μου από το Steam

 

Steam3 ID 76561197996963324

Steam2 ID STEAM_0:0:18348798

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει ο ενθουσιασμός σου και μακάρι να τον μοιραζόμουνα.

 

Δοκίμασα τα WTCC 2014 και δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα κιόλας.

Πάντως αν κάποιος θέλει να δώσει τα λιγότερα λεφτά ας πάρει το Civic με 2.6€. Είναι μακράν το ταχύτερο από το πακέτο.

 

Μάλιστα είναι τόσο γρήγορο που καταντά arcade.

Δεν υπάρχει καθόλου υποστροφή. Όσο στρίβεις το τιμόνι , αυτό στρίβει .Μπες με όσα θες σε οποιοδήποτε στροφή. Η μούρη γατζώνει αψηφώντας τους νόμους της φυσικής και απλά θα πετάξει κώλο και θα φύγεις. Εντελώς μη ρεαλιστικό.

 

Γενικά σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις καταλαβαίνεις πως το μοντέλο των physics είναι simcade. 

 

Για μένα και επειδή τα δοκίμασα όλα το ΣΚ που ήταν τσαμπέ, το καλύτερο αμάξι του παιχνιδιού είναι αυτό http://game.raceroom.com/store/pack/chevrolet-daytona-prototype

Και έχει μόνο 2.3€ . Το θέμα είναι άντε κ το πήρες. Δεν το παίζει κανείς online και είναι κρίμα γιατί είναι πραγματικά καλό. Κάντε το ένα test drive.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μόνο το Citroen WTCC...κανένα άλλο και πάνω σε αυτό έβγαλα τα συμπεράσματά μου...

Το Chevrolet Daytona Prototype - Store - RaceRoom Racing Experience δεν το δοκίμασα, αλλά αν λες ότι αξίζει γιατί όχι.

 

Επίσης μου άρεσε και το DTM 92 !!!

 

Γενικά σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις καταλαβαίνεις πως το μοντέλο των physics είναι simcade.

 

 

Δεν θα το έλεγα αυτό, η simbin μας είχε δώσει το Race07 και μερικά άλλα στολίδια. Την φυσική την βρίσκω αρκετά καλή που κάνει κέφι να τρέξεις. Αν δεν έκανε (βλέπε Dirt) τότε απλά δεν τρέχεις...

Είναι η ίδια εταιρία για το R3E (τώρα με άλλο όνομα).

 

To Citroen WTCC πάντως δεν κρατιέται στο δρόμο, ή με ανάποδα θα είσαι, ή με το πλάϊ...πάρα πολύ καλό, τέτοια συμπεριφορά όπως στο rF2 στο APEX mod GT3.

Mπλοκάρισμα οι τροχοί, ανάλογα την περίτπωση πλάγιασμα στα πατημένα φρένα, πάρα πολύ καλά στοιχεία...το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πάει ευθεία...μιλάω πάντα για το Citroen WTCC.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Κάνω εγώ dedi το πολύ-πολύ...έχω καλή γραμμή

 

Norisring

Zandvoort

 

τέοιες σκέφτομαι να βάλω...και αν είμαστε λίγοι μπαίνουμε σε public...εγώ χτες στα practice ήμασταν 4 άτομα και στο race είχαμε 16 άτομα....πολύ καλή εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Και το salzburgring είναι καλό για wtcc.. Αν τελικά μπεις, γράψε εδώ ώρα, πιστεύω να καταφέρω να μπω κι εγώ. Αν με ψάξεις στο raceroom με το ίδιο username που εχω εδώ λογικά θα με βρείς, κανε ένα friend invite αν δε σου είναι κόπος....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.