Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Καταπληκτικό Update βγάλανε τα παλικάρια, μπήκα σήμερα για 10 λεπτά να  δοκιμάσω το νέο transmission model και κατέληξα να κλείσω πεντάωρο και να αγοράσω και το WTCC pack. Όλα αυτά σε single player races σε Bathurst και Sonoma  μιάς και multiplayer δεν υπήρχε server με κόσμο.

 

Μπράβο Sector3 !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, μεγάλη βελτίωση.

 

Αλλά ρε γ@μώτο, ακόμα στο μυαλό μου, πλησιάζει πιο πολύ την πίπα το PCars , παρά το rF2 ή το Assetto.

 

Μάλλον φταίω εγώ που ψάχνομαι αλλιώς.

Αν τα βαθμολογούσα θα έβαζα 9 από 10 στο assetto για το μοναδικό ffb που έχει αλλά και για τη συμπεριφορά των αυτοκινήτων  εκεί τα καταφέρνει καλύτερα από κάθε άλλο παιχνίδι, 7,5 στο raceroom και 4 στο project cars ,δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθώ με αυτό το τελευταίο ,αρκεί να φορτώσεις ένα replay για να ξενερώσεις τελείως με την άσχετη συμπεριφορά του αυτοκινήτου που θυμίζει περισσότερο nfs αλλά σε καμία περίπτωση gtr2.

 

To macau είναι φοβερά κλειστοφοβική πίστα άρεσε πολύ στο φίλο μου τον Vita όταν παίζαμε race 07 εγώ δεν την μπορούσα μού ριχνε 4 δευτερόλεπτα στο γύρο :D μοιάζει με το Monaco παντού τοίχος .

Παρ΄όλα αυτά είναι μια φοβερή πίστα που χρειάζεται πολύ γερά νεύρα γιατί για να πας γρήγορα πρέπει να περνάς ξυστά συνεχώς από τοίχο σε τοίχο και από μπαριέρα σε μπαριέρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@panosdimp,  πήρα την Corvette Group5 και το American track pack.

Δεν είναι πολύ πιο ωραία τα menu στη νέα έκδοση; Το drivetraing flex απολαυστικό στα πάτα-άσε του γκαζιού!!

Περιμένω εντυπώσεις σου!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

πήρα την Corvette Group5 και το American track pack. Δεν είναι πολύ πιο ωραία τα menu στη νέα έκδοση; Το drivetraing flex απολαυστικό στα πάτα-άσε του γκαζιού!! Περιμένω εντυπώσεις σου!

 

Aπ΄ το στόμα μου το πήρες, πράγματι παρακολουθώντας ένα βιντεάκι από πραγματικό αγώνα με μια z4  στο youtube άκουγα αλλά και έβλεπα το αποτέλεσμά του drivetraing flex στην οθόνη κι όταν δοκίμασα το RRE μου φάνηκε πολύ καλή αναπαράσταση.

Tα μενού σαφώς είναι καλύτερα !

Δύσκολο όμως το βλέπω να το απολαμβάνουμε εδώ μέσα ως club racing event.

Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ το στόμα μου το πήρες, πράγματι παρακολουθώντας ένα βιντεάκι από πραγματικό αγώνα με μια z4  στο youtube άκουγα αλλά και έβλεπα το αποτέλεσμά του drivetraing flex στην οθόνη κι όταν δοκίμασα το RRE μου φάνηκε πολύ καλή αναπαράσταση.

Tα μενού σαφώς είναι καλύτερα !

Δύσκολο όμως το βλέπω να το απολαμβάνουμε εδώ μέσα ως club racing event.

Τώρα που είναι free weekend γιατί δεν κανονίζουμε κανένα event για αύριο;

 

Εγώ θα πρότεινα Bathurst με Group 5 αλλά περιμένω τη γνώμη σου, αφού είσαι ο πλέον ειδικός στο θέμα RRE!

Και Indianapolis - Mid Ohio και Laguna Seca είναι πολύ ωραίες!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είναι free weekend γιατί δεν κανονίζουμε κανένα event για αύριο;

 

Εγώ θα πρότεινα Bathurst με Group 5 αλλά περιμένω τη γνώμη σου, αφού είσαι ο πλέον ειδικός στο θέμα RRE!

Και Indianapolis - Mid Ohio και Laguna Seca είναι πολύ ωραίες!

Με τρέλανες τώρα .

Αύριο είναι αδύνατον δεν θα τον ανοίξω καθόλου θα μαι όμως διαθέσιμος το Σάββατο το απόγευμα μάλλον μετά τις 6.

Τον χαρακτηρισμό πλέον ειδικός δεν τον αποδέχομαι :p:D αλλά θα πω  πως το Bathurst αλλά και το Mid Ohio είναι της αρεσκείας μου,το ίδιο και τα αυτοκίνητα

του group 5 που είναι για μαζόχες σαν εμάς.

 

Δλδ όλα free??? Μέσα λοιπόν. 

Καλώς τονε κι ας άργησε :D

Θα στείλω πρόσκληση και στον vita ίσως να έχει γυρίσει Θεσσαλονίκη μέχρι το απόγευμα του Σαββάτου , θα θέλει βέβαια να κάνει practice sto assetto 

αλλά μόλις ακούσει για RRE τα παρατάει όλα :D .

Τα λέμε....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εάν υπάρχει ενδιαφέρον μπορούμε να τρέξουμε με Group 5 ή DTM92 το επόμενο Σ/Κ.

Για πίστες σκέφτομαι Norisring, Bathurst και Zandvoort.

 

 

Όσοι ενδιαφέρονται απλά να κάνουν εδώ post να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο Server είναι up με όνομα TheLab.gr

 

z1Hq90p.jpg

 

 

Αυτοκίνητα: Group 5

Πίστες: Bathurst, Indianapolis, Laguna Seca, Zandvoort, Mid Ohio, Norisring που εναλάσσονται κυκλικά. Σε μερικές έχουμε rolling start.

 

Practice 8 λεπτά (χαράματα)

Qualify 15 λεπτά (πρωί)

Race 15 λεπτά (μεσημέρι)

 

@panosdimp, @liakjim, όταν είναι να μπείτε γράψτε μου στο steam και μετά ενημερώνουμε και τους άλλους στο φόρουμ!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mε στριμώξανε άσχημα σήμερα και τα χω πάρει στο κρανίο ούτε το απόγευμα δεν θα μ αφήσουν ήσυχο αν τα  καταφέρω θα ρίξω μήνυμα εδώ και στο steam πάντως λίγο χλωμό το κόβω. :frown:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.