Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Λοιπόν τα στοιχεία:

 

Server: sim-racing-world.net

Class: WTCC 2014

Πίστες: Salz, Noris

 

Steam:

 

Steam3 ID 76561197996963324

Steam2 ID STEAM_0:0:18348798

 

Aν θέλεις και έχεις όρεξη βάζουμε και group 5 :D :D :D :D

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό το χτεσινό με τον @sud1500t,

Δεν είχε βέβαια πολύ κόσμο αλλά τουλάχιστον στα poles πέσανε κορμιά με τον sud1500t να έχει πάρει την pole για λίγα δέκατα.

Πολύ καλή εμπειρία, πιστεύω να το επαναλάβουμε !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λέω να καταλήξουμε σε μια κατηγορία, για να μάθουμε και τα αυτοκίνητα, να κάνουμε και τα setup μας...

 

Η WTCC 14 προσωπικά μου αρέσει.

Τα επόμενα που θα ήθελα να δοκιμάζαμε είναι τα DTM 14 (έχουν και DRS).

 

Mετά αν έχουμε κόσμο βλέπουμε τι κάνουμε...

 

Χτες ο αγώνας ήταν 30 min που ειχα βάλει στον server. Tην επόμενη φορά λέω να βάλω 40 min.

Τα G5 είναι πολύ καλά αλλά δεν πιστεύω ότι είναι για πρωτάθλημα (προσωπικά οδηγώ από incar, H και συμπλέγκτη).

 

Ένα άλλο που θα ήθελα να δοκιμάζαμε είναι και τα DTM92 όπου και εδώ μπορεί να στηθεί πρωτάθλημα...(βάλανε και καινούργια αυτοκίνητα και καινούργια physics).

 

Όπως και να έχει το χτεσινό ήταν παρα πολύ καλό πρέπει να το επαναλάβουμε !!!

Κρατάω 3 κατηγορίες, WTCC 14, DTM 14 και DTM 92. Βέβαια οτιδήποτε άλλο για αλλαγή εννοείται ότι το συζητάμε !!!

 

:D :D :D :D :D

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα DTM '14 είναι διαθέσιμα για οnline μόνο μέσω του experience, τα '13 είναι ανοιχτά στο γενικό Raceroom. +1 για τα 1992, αλλά νέα αυτοκίνητα και physics βάλανε στα touring classics, όχι στα 1992. 

 

Όσο για τη διάρκεια του αγώνα, αν είμαστε πολλά άτομα αξίζουν τα 30-40 λεπτά αλλά είμαστε μόνο 3 ή 4 θα έλεγα μήπως την ρίχναμε στα 20 για να τρέχουμε πιο πολλές πίστες.

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα τα ενώσουνε είπανε ή τουλάχιστον Multiclass έτσι ώστε να υπάρχει ανταγωνσιμός.

 

Κάτι άλλο καλό που επίσης αλλάξανε physics είναι και τα GTR2...

 

Όποτε μπορείς λες και πάμε για DTM 92 !!!

 

Να δούμε εκεί τι θα κάνουμε :p :p :p :p

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει, αν είμαστε λίγα άτομα 20 min, για να μάθουμε και τις άλλες πίστες...
 
Τα DTM92 πρέπει να βγάζουν γούστα...θα δοκιμάσω σήμερα και θα πω εντυπώσεις
 

Σε περίπτωση πρωταθλήματος μιλάμε πάντα για full time...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε το update. Είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Όταν επιτέλους βγουν οι dedicated servers θα είμαι από τους πρώτους που θα στήσει game με BMW 320 και Ford Capri στο Bathurst!

 

Χεχεχεχε....περιμένουμε με τις μηχανές αναμμένες στα pit...

 

Kαι αν είχα την επιλογή AC ή R3E με τις μπάντες R3E.

Στο AC δεν μου αρέσει η ανάρτηση, ή έχει πρόβλημα το grip. Το FFB για μένα πολύ καλύτερο στο R3E όπως και η φυσική του κάθε αυτοκινήτου. Λέγαμε για Group 5.

ΌΛΑ τελειώς διαφορετικά, άσε που έχουν πετύχει την αρρώστια της δεκαετίας του '70.

Xάλια φρένα (θέλεις αεροδιάδρομο για να φρενάρεις πριν την στροφή) φεύγει με τις μπάντες (πλαγιάζει και άντε να το μαζέψεις), στις στροφές δεν μαζεύεται...όλα μέσα, έτσι και το πλακώσεις στα φρένα πλαγιάζει και πας με το πλάϊ !!! Δηλαδή τι να λέμε τώρα...

Απλά τέλειο

Επίσης πολύ καλό και τα GTR2 αλλά και τα WTCC. Τα WTCC είναι όπως είπα ΤΑ ΡΑΛΛΥ σε πίστα...με τις μπάντες και ανάποδα τιμόνια είσαι...

Και είμαστε ακόμη στην έκδοση 0.3.*

Eπίσης πολύ καλό netcode δηλαδή το multi το νιώθεις !!!

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε προσηλυτιστεί πλέον από τους assettianous και στον λίγο χρόνο που διαθέτουμε μόνο τα Σ/Κα φαντάζει ευσεβής πόθος να ξαναπαίξω RRE .

Πολύ θα τό θελα δεν λέω να ξαναθυμηθώ τα παλιά μιας και οι επιδόσεις μου σ΄  αυτό το παιχνίδι ήταν πάνω από το μέσο όρο ,αλλά πότε?

Το πιθανότερο είναι  να σας προσηλυτίσουμε τελικά στο assetto, έχουμε καλό σέρβερ σερβίρονται και αναψυκτικά,η επικοινωνία είναι σε καλό κοινωνικό επίπεδο,οι αβρότητες μέσα στον αγώνα δίνουν και παίρνουν ,έχουμε και τμήμα ψυχικής υποστήριξης για μετά τον αγώνα πολλοί από μας το χρειάστηκαν,έχουμε και απώλειες ,έχουμε όμως ωριμότητα και συνοχή που θα τη ζήλευαν σίγουρα οι κυβερνώντες μας. :D

Εχουμε και καλό combo αυτήν την εβδομάδα το επιμελήθηκε και το παρουσιάζει το εξέχων μέλος της παρέας του thelab greek gathering Jimliak ,σας προσκαλούμε λοιπόν στην υπέροχη παρέα μας για να περάσουμε εμείς καλά κι εσείς καλύτερα , αν είστε alien παρακαλούμε να αγνοήσετε την πρόσκληση γιατί αυτή απευθύνεται μόνον σε γήινους ! :D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε για την πρόσκληση panosdimp !!!

Αλλά θέλω να κάνω μερικές γύρες με το R3E και τον sud1500t για την τελευταία φορά που με κέρδισε... :p :p :p :p

Το AC είναι καλό δεν μπορώ να πω, αλλά προσωπικά προτιμώ R3E :D :D :D :D
 (Και φυσικά rF2, har, har, har...)

 

sud1500t λέω αυτή την φορά με DTM 92 ή DTM 13/14...βέβαια περιμένω να κάνεις και εσύ προτάσεις !!!

Tα G5 αν τα γουστάρεις πρέπει να δοκιμάσουμε και τα Silhouette Cars, σαν κάρτ είναι τα άτιμα, 850 κιλά 550 άλογα :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Πολύ θα τό θελα δεν λέω να ξαναθυμηθώ τα παλιά μιας και οι επιδόσεις μου σ΄ αυτό το παιχνίδι ήταν πάνω από το μέσο όρο ,αλλά πότε?

 

:p :p :p :p

Δεν πιστεύω να μπορείς να παρακολουθησεις τον ρυθμό μας, είμαστε πολύ γρήγοροι :D :D :D

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.