Jump to content



Ποια θα είναι η επόμενη κάρτα γραφικών σας;


TheLab

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

οχι ρε jax, δικιο εχουν.Στα 1600χ1200 με 4χ/16χ οντως δεν παει μια τοπαιχνιδι...

Α ρε $#%#$^^% καλομαθατε τωρα με τα ΑΑ/AF.Οταν ειχατε την voodoo και βλεπατε γυαλιστερα γραφικα πριν κατι χρονια με 30frames per sec δεν εβλεπα κανεναν να διαμαρτυρεται.Τωρα τα ακομα καλυτερα γραφικα και τα 60frames per sec σας ξυνιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

οχι ρε jax, δικιο εχουν.Στα 1600χ1200 με 4χ/16χ οντως δεν παει μια τοπαιχνιδι...

Α ρε $#%#$^^% καλομαθατε τωρα με τα ΑΑ/AF.Οταν ειχατε την voodoo και βλεπατε γυαλιστερα γραφικα πριν κατι χρονια με 30frames per sec δεν εβλεπα κανεναν να διαμαρτυρεται.Τωρα τα ακομα καλυτερα γραφικα και τα 60frames per sec σας ξυνιζουν...

Ε ,τι να πω τα 35fps με την 9700 στα 1024 χωρις ΑΑ και 2χ ΑF δεν μου αρκουν για ανετο gameplay (και φυσικα αν το επεζα και MP θα ηθελά πολυ παραπανω για να ειμαι ανταγωνιστικος)

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι αλλο. Εστω οτι εχετε μια 19αρα απο τις ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ οθονες. Αψογη απεικονηση και χρωματα.

Τρεχετε το Far Cry στα 1600χ1200 με 4xAA kai 16xAF. Ολα ωραια και καλα.

Ξανατρεχετε το παιχνιδι στα 1280χ1024 με 4χΑΑ και 16χAF.

Υπαρχει καμια διαφορα που να γινεται αντιληπτη στο ΜΑΤΙ σας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Εγω να ρωτησω κατι αλλο. Εστω οτι εχετε μια 19αρα απο τις ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ οθονες. Αψογη απεικονηση και χρωματα.

Τρεχετε το Far Cry στα 1600χ1200 με 4xAA kai 16xAF. Ολα ωραια και καλα.

Ξανατρεχετε το παιχνιδι στα 1280χ1024 με 4χΑΑ και 16χAF.

Υπαρχει καμια διαφορα που να γινεται αντιληπτη στο ΜΑΤΙ σας?

Σε 19αρα δεν θα υπαρχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Aν κ προσφατα τσιμπησα την 9800Pro μου, μια ATI R420 δεν ακουγεται ασχημα. (Εκτος απο την τιμη βεβαια.....)

Aλήθεια τιμή για την R420 μάθαμε????? Για πείτε αν ξέρει κανένας. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 22:40]

Ωραια... 299$ για να παρεις κατι αναλογο της 9500προ

H προταση της ΑΤΙ ναι,αλλα η προταση της nvidia ειναι κατι παρομοιο με GF4-TI4400-4600. Και φυσικα οσα λεμε εδω βασιζονται στις φημες που εχουμε ακουσει σχετικα με την αποδοση τους (οι οποιες μπορει να ειναι τελειως ανακριβεις-ελπιζω ομως μεχρι αυριο να εχουμε καποια reviews για το NV40).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 22:56]

Αυριο σιγουρα θα εχουμε.

Μαλλον με τα τις 00:00 κατι θα υπαρχει.

Παντως βλεπω να γινεται κατι παρομοιο με τον Prescott. Πολυς ντορος για το τιποτα ή σχεδον τιποτα.

Ελπιζω να εχεις αδικο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sisman [Σήμερα, στις 16:20]

Αμ φτουραει, ειδα 9800pro να πεζει Far Cry και ειχε ΠΟΛΥ διαφορα σε σχεση μη την 4200 που εχω. Ας μην ειμαστε και υπερβολικοι.. :blink:

εχω μερικα comments να κανω... αφορα και τον vader

1)εσεις δεν ειστε αυτοι ποy σε ερωτησεις τυπου 5900 η 9800pro να παρω απαντατε...''κοιτα φιλε η αποδοση ειναι σχεδον ιδια αλλα ΕΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ TA ΦΙΛΤΡΑ Η NVIDIA ΤΟΝ τρωει χαλαρα....αυτο δεν λετε???ε γιατι δεν λετε ολη την αληθεια....''κοιτα φιλε αν θες benchmarks παρε ατι γιατι με τα φιλτρα ενεργοποιημενα δινει περισσοτερα fps ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΑ ΒΕΝCHMARKS,αλλα μαθε οτι σε καινουργια games θα τα εχεις απενεργοποιημενα...

**απορια δικη μου...τελικα ποιος κλεβει??η nvidia που σου δειχνει ξεκαθαρα οτι τα φιλτρα γονατιζουν τις καρτες της??η η ατι που σου δινει ψευτικες ελπιδες οτι μπορεις να παιξεις σε σουπερ αναλυσεις και ολα on.... :jump:

2)φιλε σισμαν δεν ειπα οτι δεν εχει διαφορα η 4200 με την 9800 ισα ισα..η 4200 γονατιζει στα 1024χ768 με ολα on,ενω η 9800 ψιλοκλοτσαει σε 1280χ1024...

ξεχναW ομως μερια πραγματακια

η 4200 ειναι καρτα 2 ετων ενω η 9800 δεν εχει ουτε χρονο

η 4200 ηταν mainstream ενω η 9800 high end

κανενας ποτε δεν ειπε οτι με την 4200 θα παιξεις σε σουπερ αναλυσεις με ολα full,αντιθετα ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ για την 9800προ....ευτυχως ηρθε το farcry για να προσγειωθουνε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.