Jump to content



Ποια θα είναι η επόμενη κάρτα γραφικών σας;


TheLab

Recommended Posts

Eγω δεν ειπα ποτε τετοια.Δεν ειμαι ουτε ΑΤΙ fan ουτε και Nnidia fan.Βασικα αν με προσεχες θα εβλεπες οτι τα χωνω και στις δυο εταιρειες για τα ελαττωματα της καθεμιας.

Στην ΑΤΙ για τους κωλο-οδηγους που μας επιτρεπει να παιξουμε σωστα ενα καινουργιο παιχνιδι μετα απο κανα μηνα ,και στην nvidia για τις αδυναμες επιδοσεις σε μερικα dx9 παιχνιδια (και οχι για cheats/optimizations σε benchmarks/games.Ισα ισα ειμαι υπερ αυτων απο την στιγμη που ενα παιχνιδι παιζει καλυτερα).

Οταν με ρωτανε τι να παρουν ,πρωτα περιμενω να μαθω ποσα λεφτα δινουν και απανταω καταλληλα.

Οριστε, εμαθες και την αποψη μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Μια κάρτα γραφικών είναι καινούρια για όσο χρονικό διάστημα καλύπτει τις ανάγκες του εκάστοτε χρηστή.

Σαφώς χρειάζομαι αναβάθμιση αλλά δεν πρόκειται να καταφύγω σε τόσο ακριβές λύσεις

Link to comment
Share on other sites

εγω με την 9800 μια χαρα μου φαινονται ολα.και μιας και πανω που ελεγα οτι πεφτουν οι τιμες ηρθαν τα νεα μοντελα που ζητανε τα κερατα τους..........υπομονη και τα ξαναλεμε απο οκτωβρη για νεα VGA

Link to comment
Share on other sites

το κυνηγι της τελευταιας σουπερ-ντουπερ καρτας γραφικων ειναι ενα απο τα πλεον ακριβα βιτσια....στο χωρο της αγορας υπολογιστων...

so.. no vga upgrade for me ....

"απλα δεν φτανει η τσεπη μου"

και συμπληρωματικα...

"δεν μου χρειαζεται"

για τα strategy που ως επι το πλειστον παιζω....

οσο αφορα την αναβαθμιση της Vga παντα αγοραζα ενα μοντελο μολις εβγαινε το επομενο του

νομιζω οτι ειναι ο πιο οικονομικος τροπος να μενω σε επαφη με το αντικειμενο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι οι game freaks, οι overclocking-benchmark freaks θα αγορασουν αυτη την καρτα ακομα και αν τωρα εχουν μια 5950Ουλτρα, 9800 Εξ Τι.

Απο την αλλη και καποιος ο οποιος θα κανει τωρα καινουριο συστημα θα αξιζε να παρει μια απο την καινουρια σειρα της Nvidia μονο και μονο λογω νεου μοντελου.

Αλλο αγοραστικο κοινο δεν νομιζω να υπαρχει. Στην ουσια δηλαδη θα γινει και παλι οτι γινεται με καθε νεα γενια καρτων γραφικων και επεξεργαστων. Παντως η Asus που μας εδειξε χθες στο λινκ ο Ρουτ ηταν σκετη Κ@ΥΛ@.

edit : naughty boy

Link to comment
Share on other sites

Ε! Εχετε προχωρησει πολυ.Οπως ειπα και σε αλλο Topic με καηκε σε 2 μηνες η FX5200 και εβαλα σημερα την 5700.Τωρα για κατι 9800 και 6800 μαλλον θα περιμενω να μου καει και η 5700.Ισως σε 2 μηνες παλι :whistling :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Analyzer

Ε! Εχετε προχωρησει πολυ.Οπως ειπα και σε αλλο Topic με καηκε σε 2 μηνες η FX5200 και εβαλα σημερα την 5700.Τωρα για κατι 9800 και 6800 μαλλον θα περιμενω να μου καει και η 5700.Ισως σε 2 μηνες παλι :whistling :whistling

ειναι και αυτο μια λυση.....

Extreme Βανταλising & απευθειας Rma ενα μηνα πριν την ληξη της εγγυησης για φθηνη και διαρκη ανανεωση του Hardware.....

:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 20:53]

ειναι και αυτο μια λυση.....

Extreme Βανταλising & απευθειας Rma ενα μηνα πριν την ληξη της εγγυησης για φθηνη και διαρκη ανανεωση του Hardware.....

:devil:

Η παναρχαια τεχνικη.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αργήσω ακόμη, η GF4 Ti4200 128MB αντέχει ακόμα αρκετά καλά. Με είχε βάλει στον πειρασμό για λίγο η 5900SP/XT αλλά έπειτα από τις τελευταίες εξελίξεις μάλλον θα περιμένω... Ίσως προς το τέλος του χρόνου το ξανασκεφτώ αν "σπρώξω" καμμιά κάρτα γραφικών από τα άλλα 2 PC και πάρω μια πιο καινούρια για να παίζω άνετα τα τελευταία παιχνίδια και βάλω σε άλλο PC την GF4 Ti. Αλλιώς.... έχουμε καιρό μπροστά μας.....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά με βγάζει ακόμη η GF4 Ti (και αντέχει και "insane agp clock" :) )

και θα προτιμούσα να δώσω τα λεφτά για επιπλέον μνήμη (+512) ή και 64bit...

παιχνίδια παίζω κυρίως με το xbox και είναι μια χαρά! (full details & effects games, άραγμα στον καναπέ, κυριλέ χειριστήριο, 36" ΤV, ήχος από το στερεοφωνικό) - άλλη φάση...

Η επόμενη κάρτα, αν έπαιρνα, θα ήταν μια 5950ultra, και αυτή όταν θα πέσει πολύ η τιμή της...

Και να σας πω την αλήθεια, θα μου χρησίμευε μόνο για καλύτερα benchmarks - επί της ουσίας (games), έως τότε, θα έχει βγει και η επόμενη γενιά Playstation & Xbox.......

sorry, αλλά την έχω δει λίγο διαφορετικά με τις κάρτες γραφικών...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω μια 5600 και περιμενω να πεσουν οι τιμες τωρα που βγαινουν οι καινουργιες και θα χτυπησω την gigabyte 9800 pro 256. Πιστευω ειναι μια καλη κινηση για αυτη την περιοδο. Παιζω αρκετα παιχνιδια και συγκεκριμενα τωρα το farcry το οποιο λιωνει την 5600 και αναγκαστικα τα εχω ολα στο LOW.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Φιλε dioptra999, απο του κανονες του Forum

"Η γλώσσα η οποία χρησιμοποιείται στο TheLab.gr είναι τα ελληνικά και όχι οι greeklish χαρακτήρες."

Θα σε παρακαλουσα να διορθωσεις το post σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.