Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Όχι, δεν αποκλείεται, αλλά αυτοί υπήρχαν και πριν 3,4,5,10 χρόνια.

Πλέον μιλάμε για 1-2 αυτοκτονίες τη μέρα. Τραγικό νούμερο.

Ναι, εκχμ το να γινοντουσαν και πριν οι αυτοκτονιες και απλα να μην το μαθαιναμε δεν παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκχμ το να γινοντουσαν και πριν οι αυτοκτονιες και απλα να μην το μαθαιναμε δεν παιζει ?

Σουηδία γίναμε με το Μνημόνιο Νο2, άντε να βγει και το Νο3 , έτσι θα έχουμε πάρει χρώμα (λόγω καλοκαιρινών διακοπών) και θα πάμε στο Πακιστάν μία ώρα αρχύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σουηδία γίναμε με το Μνημόνιο Νο2, άντε να βγει και το Νο3 , έτσι θα έχουμε πάρει χρώμα (λόγω καλοκαιρινών διακοπών) και θα πάμε στο Πακιστάν μία ώρα αρχύτερα.

Ναι μωρε αλλα δε βαριεσαι ? ηρθε το καλοκαιρι ! :jump:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι πάντα εξαιρετικά καχύποπτος. Αλλά κάπου πρέπει να τραβάς μια γραμμή και να αξιολογείς και τα ερεθίσματα που υποδέχεσαι από το περιβάλλον σου. Η εντύπωση σου είναι ότι η φαινομενικά ραγδαία αύξηση οφείλεται σε μαγείρεμα; Εγώ τουλάχιστον ξέρω με βεβαιότητα ότι, αν στο παρελθόν είχαν αποπειραθεί (ή καταφέρει) να αυτοκτονήσουν τόσοι άνθρωποι στον ευρύτερο κοινωνικό κύκλο μου, θα το είχα ακούσει - κι όχι από τις ειδήσεις.

Εναλλακτικά, αν προσπαθήσουμε πολύ, μπορούμε ακόμη και να πιστέψουμε ότι και η κρίση είναι πλασματική και στην πραγματικότητα ευημερούμε. Φοβάμαι όμως ότι μέχρι να το πετύχουμε, θα πάθουμε ό,τι και ο γάιδαρος του Χότζα, που έμαθε να μην τρώει.

Link to comment
Share on other sites

Λεω πως ΜΗΠΩΣ οι αυτοκτονιες που γινονται για αλλους λογους "βαπτιζονται" με το ονομα της οικονομικης καταστασης, κρισης κλπ.

Πολυς κοσμος πεθανε απο "ατυχημα" στα πειραματα με τη ερωτικη ασφυξια και το καλυπταν με βαθμους στο σχολειο κλπ κλπ.

Δεν αμφισβητω κατι απλα αναρωτιεμαι και συζητηση να γινεται

Υγ

Αυτό-ερωτική ασφυξία

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα ολο το θεμα με τις αυτοκτονιες εχει παραγινει.

Λεει "Ωστόσο, σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες του agrinionews.gr, ο 55χρονος αντιμετώπιζε ψυχολογικά προβλήματα, εξαιτίας της πολύχρονης ανεργίας του."

Το να ηταν ανεργος εξ'αιτιας των ψυχολογικων του προβληματων ας πουμε αποκλειεται?

Μπορεί η αιτία να ήτανε τα ψυχολογικά. Όμως και αυτά δε χειροτερεύουν όταν είσαι άνεργος και όταν υπάρχει αυτό το βαρύ οικονομικό κλίμα; :turn:

Link to comment
Share on other sites

μετά την φυγή της κοκα-κολας μόλις ανακοινώθηκαν οι νέοι χαμηλότεροι μισθοί στον Ι.Τ. η ανάπτυξη συνεχίζεται:

Αποχωρεί από την ελληνική αγορά η Carrefour - NEWS247

Παράααααλογοοοο ??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η αιτία να ήτανε τα ψυχολογικά. Όμως και αυτά δε χειροτερεύουν όταν είσαι άνεργος και όταν υπάρχει αυτό το βαρύ οικονομικό κλίμα; :turn:

Δε ξερω δεν ειμαι ψυχιατρος.

Απο τον κυκλο μου ξερω δυο παιδια που εχασαν τις δουλειες τους και ειναι χαρουμενοι που εχουν ελευθερο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα οι αυτοκτονιες αυξανονται την ανοιξη και το καλοκαιρι επειδη μεγαλωνει η μερα.Δεν εχει να κανει αποκλειστικα με την κριση.

Σε ατομα που εχουν ηδη ψυχολογικα προβληματα.

Έλα;

Τί δεν έπιασες;

Data from an Australian study entitled Small shifts in diurnal rhythms are associated with an increase in suicide: The effect of daylight saving, used suicide data from 1971 to 2001 to determine what might be connected to a one-hour time shift due to DST. Australian male suicide rates rose immediately following the start of DST compared to the weeks immediately after returning to normal time. Results indicated that small changes in chronobiological rhythms are potentially destabilizing in vulnerable individuals.

Seasonal effects on suicide rates - Wikipedia, the free encyclopedia

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.