Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] Αστειάκι ήταν. Αν εσύ ή το κόμμα που ψηφίζεις ψάχνετε για ρατσιστές και μάλιστα τους βρίσκετε κιόλας, αυτό είναι άλλη ιστορία. Και στον μεσαίωνα που ψάχνανε για κακιές μάγισσες, βρήκαν πολλές, πολύ περισσότερες από όσες πιστεύανε ότι θα βρουν.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι; Μακάρι να κάνουν τέτοιες κοτσάνες και αμέσως να τις διορθώνουν, αλλά ΑΜΕΣΩΣ, διότι και μόνο το ψυχολογικό που έχει πάθει αυτή η γυναίκα σε αυτή την ηλικία δεν είναι και λίγο, παρά να μοιράζουν σε δικαιούχους και μη, επιδόματα "αβέρτα κουβέρτα", χωρίς να ελέγχουν αν αυτοί τα δικαιούνται ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] Αστειάκι ήταν. Αν εσύ ή το κόμμα που ψηφίζεις ψάχνετε για ρατσιστές και μάλιστα τους βρίσκετε κιόλας, αυτό είναι άλλη ιστορία. Και στον μεσαίωνα που ψάχνανε για κακιές μάγισσες, βρήκαν πολλές, πολύ περισσότερες από όσες πιστεύανε ότι θα βρουν.

Παρεξηγηθηκαν νομιζω οι πολιτικες μου αποψεις…δεν υποστηριζω-ψηφιζω κανεναν απο τους γελοιους που βρισκονται αυτη τη στιγμη στη βουλη.Κανεναν ομως.Ουτε φυσικα με εκπροσωπουν οι ανακοινωσεις που εβγαλαν τα κομματα, για το συγκεκριμενο θεμα.

Νομιζω δε θελετε να δειτε οτι το σχολιο ηταν καθαρα ρατσιστικο. Καθαρα ομως. Εχει και ιστορικο η συγκεκριμενη οπως αποδειχτηκε, αρα ναι ειναι ρατσιστρια.

Αρα δε ψαχνει κανεις για ρατσιστες, μονοι τους εκδηλωνονται φιλε μου.

Ρατσιστες-ινδαλματα μικρων παιδιων, που εκδηλωνονται πισω απο ενα πληκτρολογιο, εγω δε τους γουσταρω καθολου. Καλα εκαναν ξαναλεω και την εστειλαν αδιαβαστη.

Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγηθηκαν νομιζω οι πολιτικες μου αποψεις…δεν υποστηριζω-ψηφιζω κανεναν απο τους γελοιους που βρισκονται αυτη τη στιγμη στη βουλη.Κανεναν ομως.Ουτε φυσικα με εκπροσωπουν οι ανακοινωσεις που εβγαλαν τα κομματα, για το συγκεκριμενο θεμα.

Νομιζω δε θελετε να δειτε οτι το σχολιο ηταν καθαρα ρατσιστικο. Καθαρα ομως. Εχει και ιστορικο η συγκεκριμενη οπως αποδειχτηκε, αρα ναι ειναι ρατσιστρια.

Αρα δε ψαχνει κανεις για ρατσιστες, μονοι τους εκδηλωνονται φιλε μου.

Ρατσιστες-ινδαλματα μικρων παιδιων, που εκδηλωνονται πισω απο ενα πληκτρολογιο, εγω δε τους γουσταρω καθολου. Καλα εκαναν ξαναλεω και την εστειλαν αδιαβαστη.

Τα ανέκδοτα με ξανθιές, πόντιους, έγχρωμους, πολιτικούς, την αννούλα καθώς και διάφορα meme είναι περισσότερο ρατσιστικά από εκείνο που έγραψε η αθλήτρια.

Το ιστορικό ποιο είναι ακριβώς? Που μπορεί να έκανε κανα δυο likes στη σελίδα της ΧΑ?

Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλά μικρά παιδιά που την ξέρουν με το ονομά της και σε τι ακριβώς αγωνίζεται για να παραδειγματίζονται από το τι λέει? Ποιος σου εγγυάται ότι οι συγγενείς/δασκάλοι αυτών των παιδιών δεν είναι χειρότερα πρότυπα από την εν λόγω κοπέλα?

Έκαναν καλά που δεν την άφησαν ούτε να απολογηθεί για ένα σαρκασμό που δεν έφτανε ούτε τα παραπάνω ανέκδοτα? Πως μπορείς να είσαι βέβαιος ότι αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που την αποκλείσανε και δεν προέκυψε κάτι στο παρασκήνιο?

Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγηθηκαν νομιζω οι πολιτικες μου αποψεις…δεν υποστηριζω-ψηφιζω κανεναν απο τους γελοιους που βρισκονται αυτη τη στιγμη στη βουλη.Κανεναν ομως.Ουτε φυσικα με εκπροσωπουν οι ανακοινωσεις που εβγαλαν τα κομματα, για το συγκεκριμενο θεμα.

Νομιζω δε θελετε να δειτε οτι το σχολιο ηταν καθαρα ρατσιστικο. Καθαρα ομως. Εχει και ιστορικο η συγκεκριμενη οπως αποδειχτηκε, αρα ναι ειναι ρατσιστρια.

Αρα δε ψαχνει κανεις για ρατσιστες, μονοι τους εκδηλωνονται φιλε μου.

Ρατσιστες-ινδαλματα μικρων παιδιων, που εκδηλωνονται πισω απο ενα πληκτρολογιο, εγω δε τους γουσταρω καθολου. Καλα εκαναν ξαναλεω και την εστειλαν αδιαβαστη.

Δεν με απασχολεί το πως το εννοεί η κοπέλα, με τι συναισθήματα το έγραψε, όπως δεν γνωρίζω αν όταν ποστάρεις εσύ ποστάρεις έτσι :hmm: έτσι :jester: έτσι ;) έτσι :nothing: έτσι :) έτσι :TD: ή κάπως αλλιώς τέλος πάντων.

Αυτό που με απασχολεί είναι τι έγραψε, αν αυτό είναι σωστό, λάθος, προσβλητικό ή όχι. Και η φράση δεν έχεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ το μεμπτό. Βαφτίστηκε ρατσιστικό σχόλιο επειδή κάποιοι άλλοι μας υπαγόρευσαν να το δούμε ως ρατσιστικό σχόλιο. Βαφτίστηκε ρατσιστικό σχόλιο με βάση παλιότερες αναρτήσεις της. Πως θα σου φαινόταν αν κάποιος, όπως εγώ ποιο πάνω, παρεξηγούσε τις πολιτικές σου απόψεις και εν χορό τα περισσότερα μέλη του forum π.χ. υιοθετούσαν αυτή την άποψη και σε δείχνανε με το δάκτυλο για αυτές τις απόψεις που μπορεί να μην έχεις;

Αλλά ας περιμένουμε και τους πολιτισμένους αντιρατσιστές Γερμανούς και Άγγλους να δούμε τι θα κάνουν στις δικές τους αθλήτριες.

Link to comment
Share on other sites

Τα ανέκδοτα με ξανθιές, πόντιους, έγχρωμους, πολιτικούς, την αννούλα καθώς και διάφορα meme είναι περισσότερο ρατσιστικά από εκείνο που έγραψε η αθλήτρια.

Το ιστορικό ποιο είναι ακριβώς? Που μπορεί να έκανε κανα δυο likes στη σελίδα της ΧΑ?

Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλά μικρά παιδιά που την ξέρουν με το ονομά της και σε τι ακριβώς αγωνίζεται για να παραδειγματίζονται από το τι λέει? Ποιος σου εγγυάται ότι οι συγγενείς/δασκάλοι αυτών των παιδιών δεν είναι χειρότερα πρότυπα από την εν λόγω κοπέλα?

Έκαναν καλά που δεν την άφησαν ούτε να απολογηθεί για ένα σαρκασμό που δεν έφτανε ούτε τα παραπάνω ανέκδοτα? Πως μπορείς να είσαι βέβαιος ότι αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που την αποκλείσανε και δεν προέκυψε κάτι στο παρασκήνιο?

Δεν εκανε 2 like απλα. Εκανε retweet της ΧΑ συνεχεια. Σχολιαζε γ@#$α τον Τουρκο, ανεβαζε φωτογραφιες με ολπα και τετοια.

Ουτε εγω την ηξερα και πιθανοτατα 8 στους 10 το ιδιο. Αυτο τι σημαινει? Εαν επαιρνε μεταλλιο και την μαθαιναμε? Εαν ηταν π.χ. ο Καραγκουνης που τον ξερει ολη η Ελλαδα. Αυτοι που επηρεαζουν κοσμο,πρεπει να προσεχουν τι γραφουν.

Να απολογηθει γιατι? Ηταν ρατσιστικο σχολιο? Ναι. Στο καλο και να μας γραφεις. Τι θα υποστηριζε στην απολογια της που θα μας επειθε? Οτι δε το εγραψε αυτη?

Για τους λογους που αποκλειστηκε και το παρασκηνιο που λες, και που ξερεις εσυ οτι δεν υπαρχει ουτε παρασκηνιο ουτε τιποτα?

Δεν με απασχολεί το πως το εννοεί η κοπέλα, με τι συναισθήματα το έγραψε, όπως δεν γνωρίζω αν όταν ποστάρεις εσύ ποστάρεις έτσι :hmm: έτσι :jester: έτσι ;) έτσι :nothing: έτσι :) έτσι :TD: ή κάπως αλλιώς τέλος πάντων.

Αυτό που με απασχολεί είναι τι έγραψε, αν αυτό είναι σωστό, λάθος, προσβλητικό ή όχι. Και η φράση δεν έχεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ το μεμπτό. Βαφτίστηκε ρατσιστικό σχόλιο επειδή κάποιοι άλλοι μας υπαγόρευσαν να το δούμε ως ρατσιστικό σχόλιο. Βαφτίστηκε ρατσιστικό σχόλιο με βάση παλιότερες αναρτήσεις της. Πως θα σου φαινόταν αν κάποιος, όπως εγώ ποιο πάνω, παρεξηγούσε τις πολιτικές σου απόψεις και εν χορό τα περισσότερα μέλη του forum π.χ. υιοθετούσαν αυτή την άποψη και σε δείχνανε με το δάκτυλο για αυτές τις απόψεις που μπορεί να μην έχεις;

Αλλά ας περιμένουμε και τους πολιτισμένους αντιρατσιστές Γερμανούς και Άγγλους να δούμε τι θα κάνουν στις δικές τους αθλήτριες.

Εαν δε σε απασχολει πως το εννοει, παει να πει οτι αποδεχεσαι οτι λεει.

Για μενα ηταν καθαρα ρατσιστικο σχολιο, ειδικα οταν διαβασα και το "ιστορικο" της.

Πολιτικες μου αποψεις: τους σιχαινομαι ΟΛΟΥΣ! Δε με εκπροσωπει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

H Sun είναι η αντίστοιχη φυλλάδα της ελληνικής Espresso και του εκάστοτε proktiko.gr

Το βάρος της δημοσιογραφίας τους είναι μικρότερο κι από το βάρος τρίχας προερχόμενης από μέρος του σώματός μου που δεν βλέπει συχνά ο ήλιος, οπότε άμα αρχίσουμε να αναφέρουμε τα "άρθρα" τους ως ειδήσεις, τότε να συμβάλλω και γω λίγο στην κουλτούρα:

6zUd2.jpg

f0ZJd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ τωρα. Ηταν ρατσιστικο το σχολιο και ολοι το καταλαβαινουμε αυτο.

Δεν εχει σχεση το τι εριξε στην καλπη. Ξαναλεω ειναι ινδαλμα και δε μπορει να κανει ρατσιστικα σχολια. Δε μπορει. Αλλιως ας παει σπιτι της, ας γινει σερβιτορα, ας ειναι τελοσπαντων ενας κανονικος ανθρωπος οπως εμας και τοτε ας βγει και με πανο να λεει οτι θελει.

Ναι ειναι γελοιοι αυτοι που την εβγαλαν εκτος. Το γραφω και πιο πανω.

Για τον Τσιπριτς τωρα, δε σχολιασα εγω ποσοστα εκλογων πρωτος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Βρε βρε βρε...για να δούμε τι λένε και οι Ευρωπαίοι φίλοι μας:

"“Το Ολυμπιακό χωριό έχει γεμίσει με ξυπόλητους Έλληνες αθλητές. Μόλις τους βλέπουμε κάνουμε τους μαλάκες, γιατί φοβόμαστε ότι θα μας ζητήσουν δανεικά", τουίταρε η σημαιοφόρος της Γερμανίας Νατάσα Κέλερ, ενώ μια Αγγλίδα αθλήτρια κοροϊδευτικά έγραψε στο twitter της για τους Έλληνες αθλητές ότι: “Ελπίζω οι πεινασμένοι Έλληνες, να μη φάνε όλο το φαί στο Ολυμπιακό χωριό”."

Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε βρε...για να δούμε τι λένε και οι Ευρωπαίοι φίλοι μας:

"“Το Ολυμπιακό χωριό έχει γεμίσει με ξυπόλητους Έλληνες αθλητές. Μόλις τους βλέπουμε κάνουμε τους μαλάκες, γιατί φοβόμαστε ότι θα μας ζητήσουν δανεικά", τουίταρε η σημαιοφόρος της Γερμανίας Νατάσα Κέλερ, ενώ μια Αγγλίδα αθλήτρια κοροϊδευτικά έγραψε στο twitter της για τους Έλληνες αθλητές ότι: “Ελπίζω οι πεινασμένοι Έλληνες, να μη φάνε όλο το φαί στο Ολυμπιακό χωριό”."

Απογοητεύομαι, περίμενα από παιδιά που ασχολούνται με την τεχνολογία να μην πέφτουν τόσο εύκολα θύματα ψευδών ειδήσεων και να ψάχνονται λίγο παραπάνω σε ότι αφορά την εξακρίβωση και διαστάυρωση των 'ειδήσεων' που αναπαράγουν.

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύομαι, περίμενα από παιδιά που ασχολούνται με την τεχνολογία να μην πέφτουν τόσο εύκολα θύματα ψευδών ειδήσεων και να ψάχνονται λίγο παραπάνω σε ότι αφορά την εξακρίβωση και διαστάυρωση των 'ειδήσεων' που αναπαράγουν.

Οι πηγές είναι αρκετές που το αναφέρουν (μερικές το επιβεβαιώνουν μερικές το αναφέρουν ως ψευδή δήλωση), τώρα εάν όντως είναι αληθινή η δήλωση της Κέσλερ , θα πρέπει να αποκλειστεί και εκείνη από τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Αλλά πρέπει να βλέπουμε το πόσο μας αγαπάνε οι γείτονες μας:

Ειρωνικό δημοσίευμα της Sun για την Βασιλική Αρβανίτη - NEWS247

Βρετανικό ντοκιμαντέρ για τη διαφθορά των αρχαίων Ολυμπιακών Αγώνων - NEWS247

Απόλυτος σεβασμός προς την Ελλάδα:

http://www.axortagos.gr/skotsezos-theriaklis-anapse-tsigaro-tin-olimpiaki-floga_2.html

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Εαν δε σε απασχολει πως το εννοει, παει να πει οτι αποδεχεσαι οτι λεει.

Εμμέσως πλην σαφώς με αποκαλείς ρατσιστή. Τίποτα άλλο και ευχαριστώ πολύ.

Για μενα ηταν καθαρα ρατσιστικο σχολιο, ειδικα οταν διαβασα και το "ιστορικο" της.

Δική σου άποψη.

Πολιτικες μου αποψεις: τους σιχαινομαι ΟΛΟΥΣ! Δε με εκπροσωπει κανεις.

Τυπικό

"Τι ομάδα είστε κύριε πρωθυπουργέ;"

"Εθνική Ελλάδος"

και έτσι κανείς δεν μπορεί να μας κατηγορήσει. Τα έχουμε καλά με όλους.

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτος σεβασμός προς αθλήτρια που αγωνίζεται στους Ολυμπιακούς αγώνες:

"Stilatos Btb

Go **** yourself you ugly german piece of shit."

Που θες να καταλήξεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.