Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Και ο Καμμένος και η Παπαρήγα.. Αλλά μονο ο Τσίπρας μας πονάει..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

O Τσίπρας είναι σε τροχιά εξουσίας, οι άλλοι όχι. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Την βρίσκετε να με προκαλείτε νομιζω..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Εσύ τη βρίσκεις να μην ακούς ότι δε σου αρέσει:p

Link to comment
Share on other sites

O Τσίπρας είναι σε τροχιά εξουσίας, οι άλλοι όχι. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Εσύ τη βρίσκεις να μην ακούς ότι δε σου αρέσει:p

Καλό είναι να λέει κάποιος όλη την αλήθεια..

Όχι, δεν διαβάζω κάτι που δεν με ενδιαφέρει.

Έχω διαβάσει τι λέει ή χα και άλλοι σε πολλά θέματα, ακόμα χειρότερα, εχω βαρεθει να ψαξω ποια αλλα κανάλια έχουν WebTV και ενημερωνομαι σχεδόν καθημερινά απο το Μέγκα!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

εχω βαρεθει να ψαξω ποια αλλα κανάλια έχουν WebTV και ενημερωνομαι σχεδόν καθημερινά απο το Μέγκα!

ΣΚΑΪ, ΕΡΤ (ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3), είχε και ο ΑΝΤ1 κάποτε δεν ξέρω αν έχει ακόμα. Επίσης το ΣΤΑΡ βάζει το δελτίο ειδήσεών του στο σάιτ, με κείμενο και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι μακαρι να εκαναν κανα τετοιο για παραδειγματισμο και σε κανεναν εδω...

αρκεί λόγου του τελείως αξιοκρατικού συστήματος να μην βρεθείς εσύ στην θέση του χρηστη. ε?

Link to comment
Share on other sites

Από οικόπεδο με σίδερα και μπάζα σε λαχανόκηπο για 40 οικογένειες - NEWS247

Στο οικόπεδο που βρίσκεται στη συμβολή των οδών Ανδρονίκου και Αυτοκράτορος Ηρακλείου, μέχρι πριν δέκα μήνες υπήρχαν μπάζα, λάστιχα αυτοκινήτων, σκουπίδια.

Τώρα υπάρχουν μαρούλια, μπρόκολα, κουνουπίδια, αρακάς, καρότα, κουκιά, όλα καλλιεργημένα χωρίς χημικά και λιπάσματα. Στις αργίες, κάτοικοι με γαλότσες συζητούν, καθώς σκαλίζουν τον λαχανόκηπο, σε εικόνες πρωτόγνωρες για πόλη της Αττικής.

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι η τελευταία φορά που εφαρμόστηκαν παρόμοιες κινήσεις ήταν στην κατοχή.

.... Βλέπεις έκτοτε, το να καλιεργείς την τροφή σου, σε κατέτασσε αυτόματα στη βδελυρή κατηγορία των ''χωριατών''. Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο το να καλλιεργείς την τροφή σου, θα σε κατατάσσει στους παράνομους.

Ψηφίστηκε ο νόμος S510 στην Αμερική που απαγορεύει την ελεύθερη καλλιέργεια φυτώ

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο το να καλλιεργείς την τροφή σου, θα σε κατατάσσει στους παράνομους.

Ψηφίστηκε ο νόμος S510 στην Αμερική που απαγορεύει την ελεύθερη καλλιέργεια φυτώ

θα τα πάρουν εταιρείες για να ταΐζουν σκ@τα τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

αρκεί λόγου του τελείως αξιοκρατικού συστήματος να μην βρεθείς εσύ στην θέση του χρηστη. ε?

Αυτο ειναι στο χερι του καθενος ξερεις.μην κλεψεις.απλο ειναι.δεν σε υποχρεωνει κανεις πιστευω...

και μην μου πεις αν δεν εχεις και και και...γιατι με την ιδια λογικη να δικαιολογησουμε και την αυτοκτονια.

Αν δεν εχεις τραβα στα βουνα κανε μια καλυβα και κυνηγα.εγω θα το εκανα αν εφτανα σε αυτο το σημειο.σε καμια περιπτωση δεν θα τους εκανα τη χαρη να αυτοκτονησω η να παω να κλεβω καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι στο χερι του καθενος ξερεις.μην κλεψεις.απλο ειναι.δεν σε υποχρεωνει κανεις πιστευω...

και μην μου πεις αν δεν εχεις και και και...γιατι με την ιδια λογικη να δικαιολογησουμε και την αυτοκτονια.

Αν δεν εχεις τραβα στα βουνα κανε μια καλυβα και κυνηγα.εγω θα το εκανα αν εφτανα σε αυτο το σημειο.σε καμια περιπτωση δεν θα τους εκανα τη χαρη να αυτοκτονησω η να παω να κλεβω καθε μερα.

αν και δεν εννοούσα αυτό.

αλλα για δες αυτό εδώ το βιντεάκι

LiveLeak.com - [GRAPHIC] Thieves Burned Alive in Kenya for Stealing Potatoes (comments)

πες μου ποσο καθίκια ήταν και ποσο καλά να πάθουν τώρα.

και επίσης όταν σε πιάσουν εσένα γιατί το κλεφτρόνι δεν βρέθηκε αλλα βρέθηκες εσύ πρόχειρος, φαντάσου τον εαυτό σου σε αυτήν την θέση και μάλιστα χωρίς λόγο.

(p.s. τους κάψανε για ένα σακί πατάτες. τι βλάκες που δεν πήγαν στα βουνά, έπρεπε να σου στείλουν ένα p.m. πρώτα να τους πεις)

Link to comment
Share on other sites

Σαφως δε μιλαω για τοσο υπερβολικα πραγματα.

αλλα για αυτους που το εχουν κανει επαγγελμα τη κλοπη.και μετα ξαναβγαινουν και κανουν τα ιδια...

δεν είναι τυχαίο που φύγαμε από μη αναστρέψιμες αποφάσεις.

μπορείς να εγγυηθείς πως δεν θα κοπεί ούτε ένα δάχτυλο αθώου? μπορεί να εγγυηθεί κανεις πως θα δικαστούν όλοι αξιοκρατικά?

Δεν είναι πως μας λείπουν οι νομοι, η ανομία είναι το πρόβλημα μας.

και αυτό είναι από τα βασικά γνωρίσματα που πρέπει να έχει ο κόσμος.

δεν πρέπει ούτε να υπερεκτιμάς τις δυνατότητες τις πολιτείας/κοινωνίας (βλέπε πως θα δικάζονται όλοι σωστά και αποκλεισμό πιθανότητας λάθους καταδίκης)

ούτε να υποτιμάς την κοινωνία (πως άμα αρχίσουμε να κόβουμε χερια/πόδια θα σταματήσει ο κόσμος να κλέβει) είδαμε και όταν υπήρχε η θανατική ποινή, ποσο πολύ δούλεψε ως εκφοβισμός

Edit: Μιας και μιλάμε για αξιοκρατία και για αλαθητο

http://www.liveleak.com/view?i=19f_1354038782

και μην τολμήσει κανεις να πει. A! αυτοί είναι τριτοκοσμικοί και εμείς δεν είμαστε

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.