Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Θελεις να μου πεις, αντικειμενικα οπως αναφερεις, σε ποιες εγκληματικες πραξεις αναφερεσαι (συγκεκριμενα) και να μου υποδειξεις σε καθε μια τις εντολες που δωσανε οι "απο πανω"?

Υπάρχει δικογραφία και ο εισαγγελέας έκρινε οτι τα στοιχεία επαρκούσαν για ένταλμα σύλληψης. τώρα το αν και ποιοι θα καταδικαστούν είναι άλλο θέμα. Θα το κρίνει η δικαιοσύνη και όχι εγώ.(Θες να μου πείς οτι δεν ήξερες οτι η χρυση αυγή έχει ομάδες κρούσης που δέρνουν και μαχαιρώνουν πακιστανούς)

Όσον αφορά τις παρακολουθήσεις, δεν νομίζω οτι τους παρακολουθούσαν 6 μήνες πρίν χωρίς εισαγγελική εντολή(αν έχεις πληροφορίες πόσταρέ τις) μπορεί η ομάδα της ευπ υπέυθυνη για την χρυση αυγη να δραστηριοποιείται και να συλλέγει στοιχεία 6 μήνες( υπο τον έλεγχο συγγενη βουλευτή της χρυσής αυγής).

Είναι προφανές οτι η κυβέρνηση με τις πολιτικές τις διόγκωσε την χρυσή αυγή και τώρα την αδειάζει με σκοπό να συσπειρώσει τον κόσμο ενάντια στον "κοινό εχθρό". Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι η κίνηση αυτή καθ'αυτή είναι απαραίτητα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο αστείο από εποχή "εξυχνίασης" της 17Ν.

Δεν μας χρειάζεται, την καταργούμε.

Καλά κάνουν λοιπόν και (ΙΣΩΣ) καταργούν μια τέτοια οργάνωση που ναι μεν λέει κάποια σωστά πράγματα (που λένε όλοι οι Έλληνες σε αυτή τη χώρα), αλλά είναι ντιπ για ντιπ ασυνάρτητη, παλαιομοδίτικη και πάει με το...ποτάμι... με βοήθεια ή χωρίς.

Η επόμενη μέρα ποια είναι;

Οι άλλες παρόμοιες οργανώσεις που εκτός από βουλή λυμαίνονται ΚΥΡΙΩΣ τα ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ, θα ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο;

Οι ψηφοφόροι της ΧΑ που θα στραφούν; Αν συνεχίσει να υπάρχει ΧΑ, σαφώς και θα είναι περισσότερο δυναμωμένη. Το γνωρίζουν αυτό οι διώκτες της Αν δεν συνεχίσει απο την άλλη, σαν κόμμα, ποιος κερδίζει το 12-15%+;

Ποιος ψηφοφόρος της ΧΑ θα πει "Και τώρα που δεν έχει κόμμα, το ρίχνω σε ΝΔ; (να γυρίσει στο ΠΑΣΟΚ το βλέπω απίθανο). Ψηφίζω μπακογιάννη; Ανασταίνω τον Καρατζαφέρη;" Τι;

Σκλήρηνε η ΝΔ περί μεταναστευτικού, διαφθοράς (τομείς που κάνουν την ΧΑ να έχει τέτοια ποσοστά) κτλ; Όχι. ΣΚοπεύει να το κάνει και άρα καλό είναι να βει η ΧΑ από την μέση ώστε να έχουμε και καθαρή βιτρίνα προς τα έξω;

Δεν ξέρω τι θέλουν να κάνουν. Ελπίζω και εύχομαι να μην είναι ένα ακόμα τέχνασμα του συστήματος μας (στο οποίο ανήκει αν μη τι άλλο και η ΧΑ) ώστε να αρχίζουν άλλου είδους παρατράγουδα εντός συνόρων. Επαναλαμβάνω, δεν θέλω να πιστεύω πως τους διαφεύγει ότι αν δεν σταματήσει η ΧΑ αύριο, μεθάυριο θα είναι πολύ ψηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που πέφτουν ορισμένοι από τα σύννεφα που η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση.

Εδώ αν βάλεις στο ίδιο cart στο Amazon μαζί αναπτήρα + μπλουζάκι με την φάτσα του Τσε, ανάβουνε κόκκινα λαμπάκια σε 10 μυστικές υπηρεσίες, και σας φάνηκε περίεργο που 5 κυβερνήσεις θέλουν όλες τις συνομιλίες μιας οργάνωσης που εξυμνεί τον Ρούντολφ Χες;

Που μέχρι να γίνουνε "mainstream" και "κόμμα", η έντυπη και ηλεκτρονική παρουσία τους ήταν πίτα στην σβάστικα;

Δεν θα εκπλαγώ αν μαθευτεί ότι η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση από την επόμενη μέρα που ιδρύθηκε. Ετσι γίνεται παντού. Από την Ελβετία μέχρι την Βραζιλία, πήγαινε να φτιάξεις εθνικιστική οργάνωση και να τυπώνεις φυλλάδες που να λένε πόσο παρεξηγημένος και χαρισματικός ήταν ο Αδόλφος, να δεις για πότε θα έχει μέχρι και δείγμα των ούρων σου η τοπική ΚΥΠ.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που πέφτουν ορισμένοι από τα σύννεφα που η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση.

Εδώ αν βάλεις στο ίδιο cart στο Amazon μαζί αναπτήρα + μπλουζάκι με την φάτσα του Τσε, ανάβουνε κόκκινα λαμπάκια σε 10 μυστικές υπηρεσίες, και σας φάνηκε περίεργο που 5 κυβερνήσεις θέλουν όλες τις συνομιλίες μιας οργάνωσης που εξυμνεί τον Ρούντολφ Χες;

Που μέχρι να γίνουνε "mainstream" και "κόμμα", η έντυπη και ηλεκτρονική παρουσία τους ήταν πίτα στην σβάστικα;

Δεν θα εκπλαγώ αν μαθευτεί ότι η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση από την επόμενη μέρα που ιδρύθηκε. Ετσι γίνεται παντού. Από την Ελβετία μέχρι την Βραζιλία, πήγαινε να φτιάξεις εθνικιστική οργάνωση και να τυπώνεις φυλλάδες που να λένε πόσο παρεξηγημένος και χαρισματικός ήταν ο Αδόλφος, να δεις για πότε θα έχει μέχρι και δείγμα των ούρων σου η τοπική ΚΥΠ.

Ούτε εγώ θα εκπλαγώ "αν μαθευτεί ότι η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση από την επόμενη μέρα που ιδρύθηκε" Για την ακρίβεια θα το θεωρήσω φυσιολογικό.

Εκπλήσσομαι επειδή άρχισε η παρακολούθηση πριν 6 μήνες, έσκασε τώρα και σε λίγους μήνες πάμε σε εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα που χρειάστηκε να θυσιαστεί αυτό το παιδί για να θεωρήσουν ότι οι συνθήκες ήταν κατάλληλες ώστε να επέμβει ο εισαγγελέας. Αν δεν είχε γίνει αυτό δεν θα είχαμε καμιά απολύτως επέμβαση όπως δεν είχαμε και τις προηγούμενες μέρες. Φαντάζομαι μέχρι πρόσφατα θα σκέφτονταν τις όποιες αντιδράσεις του κόσμου και μάλιστα όχι μόνο ψηφοφόρων της ΧΑ. Δεν θα ήταν λίγοι αυτοί που θα λέγανε - και εγώ μαζί - ότι γιατί δεν μπαίνει εισαγγελέας και στα άλλα κόμματα; Η δολοφονία αυτού του παιδιού τους έδωσε αυτό ακριβώς που χρειάζονταν. Μια αφορμή η οποία μάλιστα αφήνει αυτούς απέξω από το κάδρο, διότι εδώ έχουμε δολοφονία όχι π.χ. δωροδοκία από καμιά Siemens.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίει ότι είναι αργά, αλλά δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω. Φαντάστηκα ότι κάνεις έναν ιστορικό παραλληλισμό, οπότε αντιπρότεινα έναν δικό μου, που μου φάνηκε πιο ενδιαφέρων. Σίγουρα δεν ήταν πρόβλεψη. Αν κάτι, ήταν ιστορική αναφορά μετ' επιμυθίου. :T:

Καλημέρα

Ναι έχεις δίκιο. Η δική μου έκφραση ήταν άστοχη (και για εμένα ήταν αρκετά αργά για ορθή αντίληψη). Ενα γεγονός πρώτα πρέπει να συντελείται και μετά να παραλληλίζεται με κάποιο άλλο στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που πέφτουν ορισμένοι από τα σύννεφα που η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση.

Νομίζει κανείς ότι δεν παρακολουθούνται παρακολουθούμαστε όλοι; άλλοι περισσότερο κι άλλοι λιγότερο, ανάλογα με το τι λέμε και τι κάνουμε; και μιλάω για την ευπ, όχι για σίες μίες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που πέφτουν ορισμένοι από τα σύννεφα που η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση.

Εδώ αν βάλεις στο ίδιο cart στο Amazon μαζί αναπτήρα + μπλουζάκι με την φάτσα του Τσε, ανάβουνε κόκκινα λαμπάκια σε 10 μυστικές υπηρεσίες, και σας φάνηκε περίεργο που 5 κυβερνήσεις θέλουν όλες τις συνομιλίες μιας οργάνωσης που εξυμνεί τον Ρούντολφ Χες;

.

εγώ ρε man προχθές έψαχνα ένα εξώφυλλο απο μια τσόντα στο google, "weapons of ass destruction'' λες να βαρέσανε λαμπάκια σε μυστικές υπηρεσίες??? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε man προχθές έψαχνα ένα εξώφυλλο απο μια τσόντα στο google, "weapons of ass destruction'' λες να βαρέσανε λαμπάκια σε μυστικές υπηρεσίες??? :hehe:

Μάλλον θα βάρεσαν λαμπάκια σε εταιρίες προώθησης σεξουαλικών ειδών.

Ετοιμάσου αύριο να λάβεις καμιά 20 spam περί enlargment pils και για live chat. :o:o:o

Link to comment
Share on other sites

Ο Στάλιν πήρε τη "φτωχή ευρώπη". Στην ουσία οι Αμερικάνοι νίκησαν

Χωρις την ΕΣΣΔ η ευρωπη θα ηταν γερμανικη αυτοκρατορια.

Οσες ταινιες κ να γυρισουν οι Αμερικανοι για την Νορμανδία, ο πολεμος κριθηκε στη Ρωσια και ειναι ιστορικο γεγονος.

Το πως μοιραστηκε ο κοσμος ειναι αλλη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την ΕΣΣΔ υποψιάζομαι ότι η Ευρώπη θα ήταν Αγγλοσαξονική Αυτοκρατορία, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση. Δεν ξέρω αν το αντίπαλο δέος και ο ψυχρός πόλεμος ήταν καλύτερα τελικά, αλλά παραφράζοντας τον Κλεμενσώ, η πολιτική είναι πολύ σπουδαία υπόθεση για να την αφήσουμε στους πολιτικούς.

Όμως, πάντα είχα την ιστορική περιέργεια τι θα συνέβαινε αν κάτι τύποι σαν τον Τσώρτσιλ έκαναν το κομμάτι τους με τη λήξη του πολέμου και ορμούσαν στην ΕΣΣΔ με 47 μεραρχίες (οι 12 κατάλοιπα του ναζιστικού στρατού) και πυρηνικά, όπως σχεδίαζαν...

Γι αυτό, η λύση σε όλα τα προβλήματα είναι όσοι παίρνουν αποφάσεις να αναγκάζονται να υποστούν τις συνέπειες. Πχ σήμερα, ας υποχρεώσουμε τους πολιτικούς να χρησιμοποιούν τον ΕΟΠΥΥ, τα δημόσια σχολεία, τα δημόσια πανεπιστήμια και να δεις για πότε διορθώνονται όλα.

Link to comment
Share on other sites

και αλλοι ηταν για την φυλακη αλλα ποτε δεν τους ειδαμε εκει.

Η Βουλή είναι βαθιά δημοκρατικό όργανο. Ενίοτε επιλέγει 1-2 καμμένα χαρτιά και αίρει την ασυλία τους για να τους εκπροσωπούν στη φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εκπλαγώ αν μαθευτεί ότι η ΧΑ ήταν υπό παρακολούθηση από την επόμενη μέρα που ιδρύθηκε.

Οι περίεργοι με τα μπλοκάκια ή χωρίς είχαν πιάσει δουλειά απο το '75 σε συνδικαλιστικές και περισσότερο σε εργατικές συλλογικές συγκεντρώσεις. Έπαψε ποτέ αυτό;

Διέγραψα το '75 γτ μπορείς και να πεις ότι απλά δε σταμάτησαν...

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

απολαμβάνει την ελευθερία του τώρα που μπήκαν οι πραγματικοι ιδεχθείς εγκληματίες στην φυλακη
Μετακομισαν στην εκαλη αυτες?

Αν ειναι να παω να κλεψω και εγω μαρκαδορους να με βαλουν εκει

Που τα διαβάζετε αυτά ωρέ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.