Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Εκλογές? Μακάρι, αλλά ποιός/ποιά από τους 150-κάτι βουλευτές της συγκυβέρνης θα έχει τα @@ να μην δώσει ψήφο εμπιστοσύνης?

Το έχουμε δει το έργο πολλές φορές.

Κίνηση συσπείρωσης, για να βγει μετά και να πει "Ορίστε, είμαστε εδώ και έχουμε αυτοδυναμία"

Γιατι ποιος αρχηγος κομματος καθεται και κανει εξαγγελια για ψηφο εμπιστοσυνης, χωρις πρωτα να εχει μετρησει τα προβατα στο μαντρι??

Link to comment
Share on other sites

Ποιον παρακολουθούσε το «ελικοπτεράκι» που εξερράγη το πρωί στη Βουλιαγμένη

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, το «ελικοπτεράκι» χρησιμοποιήθηκε για παρακολούθηση. Στόχος της παρακολούθησης δεν ήταν το σπίτι του Πάνου Καμμένου αλλά φαίνεται πως παρακολουθούσε τη βίλα ενός Ρωσοπόντιου επιχειρηματία, τον οποίο είχαν τραυματίσει το Σεπτέμβριο του 2013 σε περιστατικό στο σπίτι του.
Link to comment
Share on other sites

Στέλεχος της ΓΓΔΕ ανέφερε στο in.gr πως οι νέες προσθήκες «θα βοηθήσουν προς την κατεύθυνση της διατήρησης της φορολογικής διοίκησης σε φόρμα»

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εκλογές? Μακάρι, αλλά ποιός/ποιά από τους 150-κάτι βουλευτές της συγκυβέρνης θα έχει τα @@ να μην δώσει ψήφο εμπιστοσύνης?

Το έχουμε δει το έργο πολλές φορές.

Κίνηση συσπείρωσης, για να βγει μετά και να πει "Ορίστε, είμαστε εδώ και έχουμε αυτοδυναμία"

Η ερώτηση μπορεί να διαβαστεί και ανάποδα. Ποιος βουλευτής της αντιπολίτευσης θα έχει τα @@ να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης ή να ψηφίσει πρόεδρο της δημοκρατίας. Αλλά όχι ξέχασα. Αν δεν δώσει ψήφο εμπιστοσύνης/ ψήφο για πρόεδρο έχει κάτι @@ να με το συμπάθειο, αλλά σε αντίθετη περίπτωση είναι πουλημένος. Τα καλά και συμφέροντα και εντάξει δεν εκπλήσσομαι είναι σύνηθες νόσημα της αριστερά το οποιος δεν πιστεύει ότι πιστεύω εγώ είναι σκάρτος.

Αλλά απο κει και πέρα είσαι σίγουρος για το μακάρι; Και εξηγούμαι:

Πάμε σε εκλογές. Βγαίνετε. Καλά μέχρι εδώ; Το Φεβρουάριο έχουμε Πρόεδρο της Δημοκρατίας. Πιστεύεις ότι θα πιάσετε τους 180; Έτσι όπως βλέπω τις δημοσκοπήσεις (αφήνω στην άκρη τη Public Issue) για να τους πιάσετε χρειάζεστε μαζί σας Ποτάμι και ΠΑΣΟΚ (ΚΚΕ και ΧΑ δε θα συναινέσουν, ΔΗΜΑΡ και ΑΝΕΛ αιωνία τους η μνήμη). Και δω τώρα έχουμε δυο ενδεχόμενα:

α) Παίρνουμε σαν δεδομένο ότι i) Είστε συνεπείς με το πρόγραμμα σας ΚΑΙ ii) δε μας τον έχουν ρίξει μέχρι τα αυτιά οι Ευρωπαίοι (δεν ξέρω αν πρόσεξε κανείς τα συμφραζόμενα του Ντράγκι εχτές). Το πιθανότερο είναι να σας στηρίξουν οι άλλοι δυο, αλλά ακόμα και αν αυτό δε γίνει δεδομένου του i και ii το πιθανότερο είναι να ξαναβγείτε οπότε η εκλογή προέδρου θα είναι τυπική διαδικασία (151).

β) Αν το i) και ii) δεν ισχύσουν τότε ειδικά το ΠΑΣΟΚ με το Βαγγέλα θα μυριστεί αίμα και σιγά μην δεν προκαλέσει εκλογές. Όπου εκεί φαντάζομαι ξέρεις τι θα γίνει έτσι;

Δεδομένου ότι προφανώς και πιστεύω ότι δυστυχώς θα επικρατήσει το β) αν ήμουν Σαμαράς και ήθελα ντε και καλά να ξαναέρθει το κόμμα μου asap στην εξουσία, θα έκανα εκλογές εχτές! Ούτε ουκουμενικές ούτε π@πάρια μέντολες. Εκλογές εχτές να έρθουν στην εξουσία οι Ταλιμπάν να πάμε μέσα σε 6 μήνες 4 χρόνια πίσω για να στρώσουμε χαρακτήρα και ξανά απο την αρχή.

Το στενό κομματικό συμφέρον αυτό προτάσσει έτσι όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Ευτυχώς για όλους μας που δεν είμαι ο Σαμαράς.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

ΕυτυχώςΔυστυχώς για όλους μας που δεν είμαι ο Σαμαράς.

fixed

Μακάρι να ήσουν ο Σαμαράς, θα είχες χάσει την εξουσία απο τον πρώτο μήνα..

φαντάζεσαι να έβγαινες και να έλεγες σαν πρωθυπουργός αυτά που γράφεις εδώ? 2-3 μήνες και θα σε έριχναν οι ίδιοι οι βουλευτές σου...

άσε δεν το κατέχεις το επικοινωνιακό...

τι να πρωτοθυμηθώ? πχ: Στο σκηνικό με την 30 χρόνια πολίτη του Ελληνικού κράτους (που δεν ήταν λευκή) και τις φέρθηκαν καλά τα όργανα της τάξης, δηλώσεις LL_NEO (πρωθυπουργού):

"Εντάξει οκ, δεν καταλαβαίνω .. άμα δεν τις αρέσει στην Ελλάδα γιατι δεν πάει πίσω στη χώρα της?"

Να δω μετά σε ποιον θα τον έριχναν μέχρι τα αυτιά οι "πολιτισμένοι"-"δημοκρατικοί"-Πολυπολιτισμικοί Ευρωπαίοι :happy2:

Link to comment
Share on other sites

fixed

Μακάρι να ήσουν ο Σαμαράς, θα είχες χάσει την εξουσία απο τον πρώτο μήνα..

φαντάζεσαι να έβγαινες και να έλεγες σαν πρωθυπουργός αυτά που γράφεις εδώ? 2-3 μήνες και θα σε έριχναν οι ίδιοι οι βουλευτές σου...

άσε δεν το κατέχεις το επικοινωνιακό...

τι να πρωτοθυμηθώ? πχ: Στο σκηνικό με την 30 χρόνια πολίτη του Ελληνικού κράτους (που δεν ήταν λευκή) και τις φέρθηκαν καλά τα όργανα της τάξης, δηλώσεις LL_NEO (πρωθυπουργού):

"Εντάξει οκ, δεν καταλαβαίνω .. άμα δεν τις αρέσει στην Ελλάδα γιατι δεν πάει πίσω στη χώρα της?"

Να δω μετά σε ποιον θα τον έριχναν μέχρι τα αυτιά οι "πολιτισμένοι"-"δημοκρατικοί"-Πολυπολιτισμικοί Ευρωπαίοι :happy2:

Και η μπάλα στην εξέδρα. Ένα απο τα προνόμια του να μην έχεις/αποζητάς εξουσία είναι ότι μπορείς να λες ότι θες και αν δεν παραβιάζεις κάποιο νόμο τότε στα @@ σου. Εκτός και αν έχουμε κάποιο διαγωνισμό για το πιο δημοφιλή χρήστη του thelab, οπότε πείτε το μου να το ξέρω να αρχίσω και γω να κάνω την αγιοποίηση της αφεντομουτζουνάρας μου. Ξέρεις τώρα. Να βρίζω λιμενικούς άμα βουλιάζουν σαπιοκάραβα με μετανάστες και στα @@ μου κιόλας τι λένε οι έρευνες εγω είμαι αριστερός και όλα είναι μαγειρεμένα και έτσι να ουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=48]LL_NEO[/MENTION], θέλω να απαντήσω και να τα πούμε πολιτισμένα, αλλά όταν μιλάς σαν να θέλεις κάθε φορά που γράφω να εξηγώ την σκοπιά που βλέπω τα πράγματα λες και δεν την ξέρεις, και στο ίδιο ποστ κάνεις και εσύ το ίδιο, τότε προτιμώ απλά να κλείσω το tab..

Παρακάτω θέλεις να σου προλόγισω ότι θεωρώ πουλημενους τους βουλευτές της συγκυβέρνησης και να σου πω και γιατί για 25η φορά, και είναι και νόσημα της Αριστεράς να μην το κάνω.

Αλλά όχι ξέχασα. Αν δεν δώσει ψήφο εμπιστοσύνης/ ψήφο για πρόεδρο έχει κάτι @@ να με το συμπάθειο, αλλά σε αντίθετη περίπτωση είναι πουλημένος. Τα καλά και συμφέροντα και εντάξει δεν εκπλήσσομαι είναι σύνηθες νόσημα της αριστερά το οποιος δεν πιστεύει ότι πιστεύω εγώ είναι σκάρτος.

Και εδώ κάνεις ακριβώς το ίδιο. Μάλλον είναι νόσημα της δεξιάς να θεωρεί Ταλιμπάν την Αριστερά και αφού διαφωνεί μαζί της θα πάει τη χώρα 4 χρόνια πίσω. Μάλλον η δεξιά έχει και το αλάθητο

Εκλογές εχτές να έρθουν στην εξουσία οι Ταλιμπάν να πάμε μέσα σε 6 μήνες 4 χρόνια πίσω για να στρώσουμε χαρακτήρα και ξανά απο την αρχή.

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=48]LL_NEO[/MENTION], θέλω να απαντήσω και να τα πούμε πολιτισμένα, αλλά όταν μιλάς σαν να θέλεις κάθε φορά που γράφω να εξηγώ την σκοπιά που βλέπω τα πράγματα λες και δεν την ξέρεις, και στο ίδιο ποστ κάνεις και εσύ το ίδιο, τότε προτιμώ απλά να κλείσω το tab..

Παρακάτω θέλεις να σου προλόγισω ότι θεωρώ πουλημενους τους βουλευτές της συγκυβέρνησης και να σου πω και γιατί για 25η φορά, και είναι και νόσημα της Αριστεράς να μην το κάνω.

Και εδώ κάνεις ακριβώς το ίδιο. Μάλλον είναι νόσημα της δεξιάς να θεωρεί Ταλιμπάν την Αριστερά και αφού διαφωνεί μαζί της θα πάει τη χώρα 4 χρόνια πίσω. Μάλλον η δεξιά έχει και το αλάθητο

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Όχι αδερφέ. Το γιατί να μην ψηφίσει Συριζαίος πρόεδρο ή να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης το καταλαβαίνω απόλυτα. Ονομάζεται κομματική γραμμή, κομματικά αντανακλαστικά πες το όπως θες. Καμία σχέση με κότσια, @@ ή άλλους αδένες. Αυτό που περιμένω να καταλάβεις ότι το ίδιο ισχύει και για τους βουλευτές της συμπολίτευσης. Διότι όταν λες ότι δεν έχουν @@ να ρίξουν την κυβέρνηση είναι σαν να λες ότι οι ίδιοι βλέπουν ότι η κυβέρνηση πρέπει να πέσει και απλά δεν έχουν τους αδένες να το κάνουν. Αυτό λοιπόν που υπογραμμίζω ως κλασική αριστερή τακτική είναι το γεγονός ότι ακριβώς η ίδια συμπεριφορά (ταύτιση με την κομματική γραμμή that is) είναι κοτίσια ή αδενίστική (θα ξεγελαστώ και θα γράψω @αρχιδάτη να μου το θυμιθείς) ανάλογα με το ποιος την κάνει.

Όσον αφορά το αλάθητο της δεξιάς χμμμμμ το έχει όσο το έχει και η αριστερά. Δηλαδή καθόλου. Πχ αν όντως ισχύει η είδηση για αθλητές στη ΓΓΔΕ και δεν είναι τρολιά τότε πρέπει να πάνε στο ΥΠ.ΟΙΚ. άνεργοι πτυχιούχοι οικονομικών σχολών και να ανοίξουν καινούργια τωλοτρυπίδα σε όποιον μιλάει ελληνικά.

Και τώρα κοίτα ένα τσουβάλιασμα που κάνεις. Εγώ δε συμφωνώ με μια πολιτική (του ΣΥΡΙΖΑ) και προβλέπω ότι θα πάει τη χώρα 4 χρόνια πίσω. Μόνο που το λες ανάποδα. Εκτιμώ ότι η πολιτική που θέλει να εφαρμοσει θα πάει τη χώρα 4 χρόνια πίσω και ως εκ τούτου δε συμφωνώ μαζί της ή για να το θέσω καλύτερα πηγαίνω με το μη χείρον βέλτιστον. Εσύ απο την άλλη επειδή δε συμφέρει η επιλογή των βουλευτών της κυβέρνησης (btw ανέλυσα γιατί κατα τη γνώμη μου θα πρέπει να παρακαλάς να περάσει η ψήφος εμπιστοσύνης) τους θεωρείς μπαμπέσηδες. Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

H Σουηδία θα αναγνωρίσει την Παλαιστίνη

H νέα κυβέρνηση της Kεντροαριστεράς θα αναγνωρίσει το Kράτος της Παλαιστίνης, προβαίνοντας σε μια ενέργεια η οποία θα την καταστήσει την πρώτη μεγάλη χώρα της Ευρώπης που θα προχωρήσει σε αυτό το βήμα, δήλωσε ο σοσιαλδημοκράτης πρωθυπουργός Στέφαν Λέφβεν

Η γενική συνέλευση του ΟΗΕ ενέκρινε την ντε φάκτο αναγνώριση του κυρίαρχου Κράτους της Παλαιστίνης το 2012, ωστόσο η Ευρωπαϊκή Ένωση και οι περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες δεν το έχουν ακόμα αναγνωρίσει επίσημα.

Πρόωρη χαρακτηρίζουν «οποιαδήποτε διεθνής αναγνώριση ενός παλαιστινιακού κράτους» οι ΗΠΑ μετά την ανακοίνωση της Σουηδίας ότι πρόκειται να προχωρήσει στην ενέργεια αυτή.

Link to comment
Share on other sites

2,5 πλανήτες τρώει στην καθισιά του ο Έλληνας! - ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ

Και αυτό, στη χώρα που γέννησε το μέτρο...

Δε λέω, καλά κάνεις και το μεταφέρεις, αλλά η WWF είναι και λίγο ο Ψινάκης των ΜΚΟ. Μπορεί να έχουν απόλυτο δίκιο, αλλά σκοπίμως εξυφαίνουν την αναφορά προβοκατόρικα, για να καταλήξει σε πρωτοσέλιδα.

Όταν σου λέει πχ ότι αν ζούσαμε όπως οι Μογγόλοι, θα επιβαρύναμε μόνο με τη βόσκηση όσο το ανάλογο 4 πλανητών, αναρωτιέσαι τι άλλο θα έπρεπε να κάνουν οι άνθρωποι με τις στέπες για να είναι χαρούμενοι στη WWF.

Για την ιστορία, σύνδεσμοι για την αναφορά (και παλιότερες):

http://wwf.panda.org/about_our_earth/all_publications/living_planet_report/

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις παπαριές γιατί δεν τις απαγορεύει κάποιος;

Είναι σαν τις ειδήσεις των αθλητικογράφων. Δεν έχουμε τι να πουλήσουμε σήμερα, ας θυμηθούμε το γκολ του Βαν Μπάστεν το 88 με τη Σ. Ένωση, ας γράψουμε πως έφτασε ο Μαραντόνα στα ναρκωτικά, κτλ κτλ.

Πληρώνονται αδρά και πουλάν αέρα ενημέρωσης κοπανιστό, οι ιδιώτες...

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω, καλά κάνεις και το μεταφέρεις, αλλά η WWF είναι και λίγο ο Ψινάκης των ΜΚΟ. Μπορεί να έχουν απόλυτο δίκιο, αλλά σκοπίμως εξυφαίνουν την αναφορά προβοκατόρικα, για να καταλήξει σε πρωτοσέλιδα.

Όταν σου λέει πχ ότι αν ζούσαμε όπως οι Μογγόλοι, θα επιβαρύναμε μόνο με τη βόσκηση όσο το ανάλογο 4 πλανητών, αναρωτιέσαι τι άλλο θα έπρεπε να κάνουν οι άνθρωποι με τις στέπες για να είναι χαρούμενοι στη WWF.

Για την ιστορία, σύνδεσμοι για την αναφορά (και παλιότερες):

WWF - Living Planet Report

Κοίτα, δεν είχα κατά νού να δεχτώ ως θέσφατο ότι θα δημοσίευε η WWF ή οποιαδήποτε άλλη ΜΚΟ. Ωστόσο αυτό που βλέπω γύρω μου (και ειδικά προ κρίσης) ήταν μια διαρκής και άλογη σπατάλη. Δε σου κρύβω πως τα ''σκουπίδια'' μερικών τότε, αποτελούσαν τα πισια 2 φίλων μου, καθώς και μερικές δικές μου αναβαθμίσεις. Δεν χρειάζεται νομίζω καμμία WWF για να σκεφτούμε το αυτονόητο: Οι πόροι δεν είναι ανεξάντλητοι. Τώρα οσον αφορά το ''προβοκατόρικο'' πιθανότατα έχεις δίκιο. Το ζήτημα όμως που ανακύπτει είναι και το με ποιόν τρόπο μπορείς να αφυπνίσεις κάποιον που δεν καταλαβαίνει απο ευγενικές παραινέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.