Jump to content



Θα αντεξει άραγε το βάρος???


brdj13

Recommended Posts

Στο σύστημα της υπογραφής θέλω να τοποθετήσω μία True Copper.

Την μητρική την έχω τοποθετημένη ανάποδα (με τον επεξεργαστή κάτω).

Λέτε να αντέξει τα σχεδόν 2κιλά η Asus M3A79T-Deluxe?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την έβαζα να πώ την αμαρτία μου...

Άν δέν σε ενδιαφέρει η αισθητική, στήριξε την ψύκτρα με κάποιο δεματικό απο την οροφή του κουτιού για να κρατάει κόντρα το βάρος.

Άν έχεις όρεξη φτιάξε λαμάκια που να την στηρίζουν όπου σε βολεύει στο σασί.

truecopper7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσες να βρεις κατι σε uv-reactive σε μεγεθος πετονιας θα ηταν πολυ cool, σαν σκοινια που κρατανε υπερκατασκευες...

Δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα...

Υπερκατασκευή χρειάζεται για να αντέξει.

Σκέφτομαι να βάλω κάτι σαν ποδαράκι αλλά θα το στηρίξω κάπου στο μέσο της true για να μην φαίνεται απ'έξω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χμμμ. Παίζει να την στηρίξω στον πάτο από το κουτί μιας και έχει μικρή απόσταση. Είναι περίπου 6 εκατοστά. Απλά δεν θέλω να φαίνεται η στήριξη.[/QUOTE]

Διακριτικότατη η στήριξη!:p

Έχεις καταλάβει ότι έτσι μείωσες την ροή αέρα από 11 fins της ψύκτρας με την πατέντα σου...δηλ. αλλιώς το 21% της επιφάνειας των fins δέν απαγάγει σωστά την θερμότητα?:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι :dance3: είναι διακριτικότατη. Παίζει και να τα βγάλω τελείως. Πάντως από το παράθυρο δεν φαίνεται τίποτα.

Όσο για την απόδοση είναι στους 18 βαθμούς idle και 27 full load. Είναι και κρύος γενικά ο επεξεργαστής. Θέλω αυτές τις μέρες να επεξεργαστώ λίγο με το κουτάκι για να φτιάξω κάτι όμορφο. Αυτό δεν ήταν καλό αλλά και με την δική σας βοήθεια θα τα καταφέρω!!

Link to comment
Share on other sites

Περνας πετονια απο το mesh panel του κουτιου σου και απο τη ψηκτρα (σα να την κρεμάς).

Θα ελαττώσει την δυναμη που ασκεί η ψήκτρα και δεν θα εχεις πτώση στην αγωγιμότητα ουτε και στην καλαισθησία του κουτιού :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.