Jump to content



pixmania και κοροιδια!


redbighunter

Recommended Posts

Στις 29/11 παρηγγειλα μια 32αρα τηλεοραση απο το εν λογω ηλεκτρομαγαζο και πληρωθηκε με πιστωτικη! στις 30/11 οπως καταχωρηθηκε και στο συστημα τους η τηλεοραση αποσταλθηκε Ελλαδα! Ελεγαν παραδοση σε 4-5 μερες! Περνω λοιπον τηλ στις 7/12 στην εξυπηρετηση πελατων να ρωτησω τι εγινε η τηλεοραση και με ενημερωσαν οτι στις 4/12 εφτασε Ελλαδα και οτι μεσα στη βδομαδα θα παραλαβω! Περναει λοιπον η εβδομαδα και τιποτα η τηλεοραση! ξαναπερνω τηλ στις 13/12 και προς εκπληξη μου, μου λενε οτι την τηλεοραση την εχω παραλαβει στις 6/12! Αν ειναι δυνατον δλδ!:fie: αφου τους εξηγησα οτι εγω δεν εχω παρει τιποτα, ενω εκεινοι πληρωθηκαν κανονικα, και τους εκραξα ζητωντας λογο με ποιο τροπο ο μεταφορεας παρεδωσε δεμα χωρις να δει ταυτοτητες κτλ, μου ειπαν οτι ανοιγουν καρτελα ερευνας του τι εχει γινει, θα το ψαξουν και εντος 10 ημερων θα με ειδοποιησουν! Επισης μου ειπαν να στηλω και γραπτως το τι εχει γινει στο support τους, πραγμα που εκανα και με ενημερωσαν με e-mail οτι το εχουν λαβει υποψην τους! Στις 21/12 μου στελμουν e-mail και αμεσως περνω ξανα τηλ την εξυπηρετηση πελατων! Με ενημερωνουν οτι οντως ειχε γινει λαθος και αν επιθυμουσα επιστροφη χρηματων ή αποστολη εκ νεου της παραγγελιας! Τους ειπα να την στηλουν ξανα! Εχθες ξαναπερνω τηλ να δω η τιμημενη η τηλεοραση που βρισκεται και με ενημερωνουν οτι στην καρτελα μου υπαρχει μονο το αιτημα επαν-αποστολης του προιοντος και μεχρι εκει! ουτε καν αν εχει σταλει ξανα η τηλεοραση! Τους εχω στηλει απανηλλειμενα e-mail για το τι γινεται με την παραγγελια μου και απαντηση δεν εχω παρει! Συνδεδεμενο με Κα'ι'ρο με εχουν!

Τωρα τι κανουμε? εχει περασει μηνας με ολη αυτη την ταλαιπωρια! ειναι σκετη κοροιδια πια!

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου τύχει... 2-3 φορές που ψώνισα από το κατάστημα όλα καλά.

Αυτό που σου προτείνω είναι να τους στείλεις ένα email που θα ζητάς επιστροφή χρημάτων. Επίσης πες πως θα ενημερώσεις την τράπεζά σου για το ίδιο θέμα, οπότε εαν δεν την κάνουν αυτοί θα γίνει από την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Τους έδωσες δεύτερη ευκαιρία και δεν ανταποκρίθηκαν - ίσως και λόγω εορτών. Τους παίρνεις τηλ. και τους λες για επιστροφή χρημάτων. Άλλωστε σου έχουν δώσει και οι ίδιοι αυτή την επιλογή στην προηγούμενή σου επικοινωνία με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα κοροϊδία, πόσο μάλλον αφού και οι ίδιοι σου έχουν προτείνει επιστροφή των χρημάτων σου. Δυστυχώς σου έκατσε στραβή με την αποστολή. Shit happens.

Μου έχει τύχει και σε μένα σε πιο μικρή αποστολη απο το Expansus-UK. Φυσικά κ τσαντίστηκα με το όλο θεμα. Σκέψου οτι είσαι τυχερός που το παράγγειλες απο website εξωτερικού και έχεις την δυνατότητα να πάρεις τα χρήματα σου πίσω κιόλας !!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ερχομαι με εξελιξεις! επιτελους απαντησαν. Μου ειπαν οτι συνεργαζονται με την Bpost, και αυτη με τη σειρα της με τα ΕΛΤΑ! H Bpost ειχε σημειωσει λεει οτι περασε αλλα ελειπα και οτι αφησε σημειωμα με κωδικο προιοντος ωστε να το παρω απο το τοπικο καταστημα των ΕΛΤΑ! Ψεμματα βεβαια, ουτε περασαν ποτε, ποσο μαλλον για σημειωμα! Και το λεω αυτο γιατι η μανα μου ειναι 24h παντα στο σπιτι! Αν ειχαν χτυπησει κουδουνι ποτε, θα το ηξερα!

Link to comment
Share on other sites

Ειπες τη μαγικη λεξη ΕΛΤΑ αν δεν το καταλαβες...Αυτο τα λεει ολα...

1 μηνα τωρα ειμαι καθε πρωι σπιτι...Παντα βρισκω ειδοποιητηρια κατω απο την πορτα κ παντα ο ταχυδρομος μου λεει οτι χτυπησε κ δεν με βρηκε...Εννοειται οτι μου λεει ψεμματα....Αφου ειμαι καθε πρωι σπιτι....anyway καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Ειπες τη μαγικη λεξη ΕΛΤΑ αν δεν το καταλαβες...Αυτο τα λεει ολα...

1 μηνα τωρα ειμαι καθε πρωι σπιτι...Παντα βρισκω ειδοποιητηρια κατω απο την πορτα κ παντα ο ταχυδρομος μου λεει οτι χτυπησε κ δεν με βρηκε...Εννοειται οτι μου λεει ψεμματα....Αφου ειμαι καθε πρωι σπιτι....anyway καλη τυχη!

Moυ την εχουν δωσει πολυ ασχημα ομως με τα ψεμματα τους! Πες μου κυριε απο την αρχη παραλαβη απο το τοπικο ΕΛΤΑ! Τι με παιδευεις 1 μηνα τωρα? Εν τω μεταξυ στην εξηπηρετηση πελατων οποτε ζητησα να μιλησω ο ιδιος με εναν υπευθυνο-ανωτερο κτλ, παντα μου ελεγαν οτι κι εκεινοι επικοινωνουν μαζι τους με e-mail? Μα καλα για τοσο μα τοσο μ@λ@κ@ με περνανε?

Link to comment
Share on other sites

δεν φταινε αυτοι...(οι της pixmania).

Aυτο ξερουν και ελπιζουν οτι θα παραδωθει σπιτι σου...

Τα τσογλανια των ΕΛΤΑ φταινε που δεν κουβαλανε οτιδηποτε ειναι μεγαλυτερο απο την χουφτα τους..και αφηνουν(πετανε για την ακριβεια) χαρτακια προς το μερος της πολυκατοικιας.

Αν θες να κανεις κατι ουσιαστικο στειλε μυνημα και πες να αλλαξουν συνεργατες..

Παλιοτερα ειχα παρει απο εκει...μου ηρθε με dhl (αν θυμαμαι καλα...) κανενα προβλημα..

Οπως μαλλον δεν θα ειχες προβλημα αν επαιρνες κατι μικρο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

δεν φταινε αυτοι...(οι της pixmania).

Aυτο ξερουν και ελπιζουν οτι θα παραδωθει σπιτι σου...

Τα τσογλανια των ΕΛΤΑ φταινε που δεν κουβαλανε οτιδηποτε ειναι μεγαλυτερο απο την χουφτα τους..και αφηνουν(πετανε για την ακριβεια) χαρτακια προς το μερος της πολυκατοικιας.

Αν θες να κανεις κατι ουσιαστικο στειλε μυνημα και πες να αλλαξουν συνεργατες..

Παλιοτερα ειχα παρει απο εκει...μου ηρθε με dhl (αν θυμαμαι καλα...) κανενα προβλημα..

Οπως μαλλον δεν θα ειχες προβλημα αν επαιρνες κατι μικρο τωρα...

Δεν ειχα αλλη επιλογη στην αποστολη! Παντως e-mail για αλλαγη συνεργατων θα τους στηλω! Απο Αμερικη τοσες φορες που μου εχουν στηλει ποτε δεν ειχα προβλημα! ολα εκαναν με το τελωνιο κοντα στο μηνα να ερθουν αλλα ποτε δεν εχασα τιποτα, ουτε 500 τηλ χρειαστηκε να παρω ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει συχνές δοσοληψίες με τα ΕΛΤΑ πιάνει φιλίες με τον ταχυδρόμο της γειτονιάς του. Κάθε φορά που τον βλέπει ρωτάει για την οικογένεια του. Χριστούγεννα και Πάσχα 10 - 20€ δωράκι είναι απαραίτητο.

Σακιά τσιμέντο να φέρεις θα τα κουβαλήσει στον όροφο σου : )

Η άλλη λύση είναι να κατέβεις στην πολιτική και να διορθώσεις τα κακώς κύμαινα στην Ελλάδα : P

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει συχνές δοσοληψίες με τα ΕΛΤΑ πιάνει φιλίες με τον ταχυδρόμο της γειτονιάς του. Κάθε φορά που τον βλέπει ρωτάει για την οικογένεια του. Χριστούγεννα και Πάσχα 10 - 20 δωράκι είναι απαραίτητο.

Σακιά τσιμέντο να φέρεις θα τα κουβαλήσει στον όροφο σου : )

Η άλλη λύση είναι να κατέβεις στην πολιτική και να διορθώσεις τα κακώς κύμαινα στην Ελλάδα : P

να του τα δωσω του μπαγασα τα 10-20! ουτε καν ομως περναει τρομαρα του! παντως πηγα τωρα στο τοπικο ΕΛΤΑ και δεν ειχαν τιποτα ουτε μεσω αριθμου αποστολης, ουτε μεσω ονοματος μου, ουτε τιποτα!

edit: ουτε στις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ υπαρχει τιποτα στο ονομα μου!

edit 2 : μπηκα στο site της Bpost (Βελγιο) και βρηκα το δεμα μου! και οι κυριοι λενε: Not Delivered - Addressee is absent during short period, left message in letterbox

Link to comment
Share on other sites

δεν φταινε αυτοι...(οι της pixmania).

Aυτο ξερουν και ελπιζουν οτι θα παραδωθει σπιτι σου...

Τα τσογλανια των ΕΛΤΑ φταινε που δεν κουβαλανε οτιδηποτε ειναι μεγαλυτερο απο την χουφτα τους..και αφηνουν(πετανε για την ακριβεια) χαρτακια προς το μερος της πολυκατοικιας.

Αν θες να κανεις κατι ουσιαστικο στειλε μυνημα και πες να αλλαξουν συνεργατες..

Παλιοτερα ειχα παρει απο εκει...μου ηρθε με dhl (αν θυμαμαι καλα...) κανενα προβλημα..

Οπως μαλλον δεν θα ειχες προβλημα αν επαιρνες κατι μικρο τωρα...

Ισχύει αυτο που λές, αλλα μια 32αρα τηλεοραση, δεν νομίζω οτι χωραει ευκολα στο μηχανακι. :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ρε συ το έχουν στείλει σε καμιά άκυρη διεύθυνση, και πάει σε άλλο ΕΛΤΑ;

ετσι που τα εχουν κανει... ο θεος και η ψυχη του το ξερει μονο...:baby:

παντως εστηλα e-mail και στην ιδια την Bpost ζητωντας εξηγησεις!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω κανει 11-12 αγορες απο εκει. Οποτε πληρωνα κουριερ ημουν 100% ευχαριστημενος. Τη μια φορα που εβαλα ελτα το δεμα ηρθε με δυο μηνες καθυστερηση. Εννοειται ειχαν ανοιξει ερευνες, ιστοριες κτλ. Ακομα και υπευθυνη δηλωση οτι δεν παρελαβα το δεμα τους εστειλα.. Καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Με ενημερωνουν οτι οντως ειχε γινει λαθος και αν επιθυμουσα επιστροφη χρηματων ή αποστολη εκ νεου της παραγγελιας!
πλακα μου κανεις φιλε μου??? λεω οτι εχω ηδη πληρωσει με πιστωτικη!

Αφού σου πρότειναν επιστροφή, πάρε τα λεφτά και βρες κάποιο αντίστοιχο μοντέλο τηλεόρασης από Ελλάδα. Εκτός κι αν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω κανει 11-12 αγορες απο εκει. Οποτε πληρωνα κουριερ ημουν 100% ευχαριστημενος. Τη μια φορα που εβαλα ελτα το δεμα ηρθε με δυο μηνες καθυστερηση. Εννοειται ειχαν ανοιξει ερευνες, ιστοριες κτλ. Ακομα και υπευθυνη δηλωση οτι δεν παρελαβα το δεμα τους εστειλα.. Καλη τυχη!

ακριβως τα ιδια εχω κανει κι εγω και ακομη τρεχω!

Αφού σου πρότειναν επιστροφή, πάρε τα λεφτά και βρες κάποιο αντίστοιχο μοντέλο τηλεόρασης από Ελλάδα. Εκτός κι αν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.

η διαφορα ειναι κοντα στα 100€:baby:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.