Jump to content



XBMC 10.0 Dharma is out!


dimitris_s

Recommended Posts

Το έβαλε κανείς, πως σας φαίνεται;

Το έβαλα χθες στο νεόδμητο HTPC, και είναι μπόμπα. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δέν έχει ανανεωθεί ακόμη το Aeon skin για την 10.0. Βασικά δε το δοκίμασα ακόμη, μπορεί και να την υποστηρίζει αλλά χλωμό το κόβω...

Άπατο το βλέπω να πηγαίνει το topic, αλλά 'νταξ... :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα κι εγω χθες να το δοκιμασω και οφειλω να ομολογησω οτι μου αρεσε αρκετα...

24p πολυ καλο playback,οπως και με frame interpolation..

υπαρχει κανα plugin για λιγο πιο sharp εικονα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργησα μια λιστα με τις ταινιες. Εκανε αναγνωση του φακελου και κατεβασε οτι πληροφοριες μπορουσε.

Το θεμα ειναι οτι δεν διαβασε ολες τις ταινιες που ειναι μεσα στους φακελους.

Και δεν μιλαμε για ταινιες αγνωστες. Σχεδον ενα φακελο ολοκληρο, εκει που ειχα τα SCI-FI δεν διαβασε τιποτα. Γνωριζει κανεις πως μπορω να το βαλω να ψαξει τις συγκεκριμενες ταινιες χειροκινητα ή πρεπει να καθαρισω τη λιστα και να την ξαναδημιουργησω?

Link to comment
Share on other sites

Ελαχιστο motion blur bγαζει, δεν εχω δοκιμασει τον mpc-hc, το προγραμμα ειναι κορυφη, κυριως για αρχειοθετηση. παιζει τα παντα.

Internal scraping κανει με τον imdb, moviedb, αν θελεις και με third-party apps (ember, mymovies dk).

Δεξι κλικ πανω στην ταινια, ανοιγεις movie information, και του λες να κανει refresh, μολις την βρεις αυτη που θες, κατεβαζεις fanarts κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.