Jump to content



game needs to be closed...


Warlord

Recommended Posts

παιδια προσφατα πηρα τη VGA που βλεπετε στη sig την οποια εχω φτασει στα ορια της ειτε με το flash ειτε με το o/c.

το προβλημα ειναι πως πολλες φορες ενω παιζω καποιο game μου κολλαει ξαφνικα κ μου λεει π.χ. Counter-Strike experienced a problem and needs to be closed κ τα λοιπα γνωστα.

ειναι θεμα(bug η ξερω γω τι αλλο) των catalyst η φταιει κατι αλλο?

διοτι με τη παλια geforce4 ti 4200 πουχα δε συνεβαιναν αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού όπως είπες έχεις φτάσει τα όρια της κάρτας σου σε O/C τότε ρίξε λίγο τους χρονισμούς μπορεί να φταίει και αυτό.

Και γενικά ότι έχεις υπερχρονίσει ρίξε το λίγο ή βαλε τα όλα στα defaults για να καταλάβεις αν το πρόβλημα είναι software η hardware

Αν και στα defaults υπάρχει πρόβλημα τότε ψάξε το με τους drivers και δες αν έχει βγάλει κανένα patch ο δημιουργός του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστης δε νομιζω ναχει προβλημα.2 χρονια ετσι τον εχω me o/c.ουτε τα Win.εβαλα τη radeon στα default ρολογια της αλλα σε ΧΤ(επειδη ειχα κανει το flash) κ παλι εκει που παιζω κολλαει κ βγαζει μπλε οθονη.......λετε να φταιει το flash?ειχα κανει backup το original bios.πως το επαναφερω?δε θυμαμαι την εντολη...

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπετε τετοια μηνηματα λογικα ειναι καθαρα θεμα DRIVERS.

Ψαξε διαφορα σετ μηπος πετυχεις καποιο με λιγοτερα προβληματα.

Κοιτα στο www.driverheaven.net

Εκει ειναι ο φιλος μου ο OMEGA και στα σετ του παντα κοιταει να φτιαξει αρκετα game bugs.

Kane account και διαβασε λιγο και στο radeon φορουμ...

Και κατι ακομα (αυτο για ολους)

Σε τετοιες περιπτωσης να δοκιμαζετε να κλειστε τα FAST WRITES Τα οποια ειναι υπευθηνα για πολλα απο τα graphic related προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

τους τελευταιους omega εχω με fast writes οff....δεν το κανε μονο στο NFS...την εχω ξεφλασαρει τωρα σπαρτιατη γιατι φοβομουν πωσ εκει ηταν το προβλημα...να την ξαναφλασαρω λες αφοβα??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.