Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

[MENTION=122]aristos87[/MENTION]

Για πες λίγο πιο συγκεκριμένα για την αυτονομία του :)

Τώρα το φορτίζω για 2η φορά απο προχθές. Δεν έχω μετρήσει με κάποιο πρόγραμμα αυτονομία αλλά έπαιξα αρκετά και με video και παιχνίδια οπως gta 3 κτλ και δεν μπορώ να πω οτι μου έδωσε την αίσθηση οτι δεν κρατάει. Ιδικά σε Pdf reading σίγουρα η αυτονομία του θα είναι πολυ πολυ μεγαλύτερη με το brightness στο auto. Τώρα μόλις τελειώσει η φόρτιση θα μετρήσω πόσο θα κρατήσει μέχρι την επόμενη και θα σου πώ.

Πόσα θες να μου φέρεις 1? :daisy:
Θα μου φέρεις ένα;

Κερνάω πιτόγυρα μετά.:dirol:

Παίδες μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω αλλά θα είμαι ήδη τίγκα απο θέμα βαλιτσών αλλά πέρα απο αυτό δεν θα έρθω Ελλάδα σύντομα μιας και μένω Γερμανία. Σορρυ :o

Αν έχετε κάποια απορία όμως ευχαρίστως να σας την λύσω.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ταμπλέτα 10 ιντσών την οποία την θέλω για τους 2 παρακάτω λόγους και μόνο:

Να παίζει τα βίντεο από megatv.com κοινώς υποστήριξη flash.

Να είναι άνετο και smooth στο browsing όσο γίνεται.

Κάτι σε κινεζιά πιστεύω θα μου ταιριάξει αλλά είναι άπειρες οι επιλογές.

Δεν με ενδιαφέρει φυσικά ούτε να έχει 12345 cores,ούτε εάν αναβαθμίζεται σε 5.6789 club sandwich(android) κλπ.

Κάτι απλό,φθηνό και εύκολο στη χρήση.

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω το Kindle touch ...:help:

Νομιζω θα με βολέψει για pdf κυρίως (οχι πολλες εικονες κλπ) απλα απο οτι κατάλαβα θα πρεπει να μετατρέπω σε αρχεια που μπορείς να αλλαζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω το Kindle touch ...:help:

Νομιζω θα με βολέψει για pdf κυρίως (οχι πολλες εικονες κλπ) απλα απο οτι κατάλαβα θα πρεπει να μετατρέπω σε αρχεια που μπορείς να αλλαζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς.

.epub: fbreader σε android / calibre για convert και διάβασμα στο pc. Έχω διαβάσει τουλάχιστον καμιά 50ρια epubs σε 3.5" του blade, το fbreader είναι τελειώς lightweight - θα παίζει σχεδόν σε ότι ταμπλέτα και να το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω android φιλε volrath

Εντάξει, 10 κυρ' ελέησον και μία εβδομάδα νηστεία και συγχωρείσαι. :p

Όχι, βασικά αναφερόμουν στο γεγονός, άμα σκεφτόσουν για καμιά "φτηνιάρικη" android ταμπλέτα για ebooks, ότι δε χρειάζεσαι και ιδιαίτερο hardware, και λαμβάνοντας το γεγονός ότι σε 3.5" διαβάζονται οκ τα βιβλία, στις 7" δε θα σε προβληματίσει.

Link to comment
Share on other sites

η "ξεχναω" ποτε το φορτισα αυτονομια της συσκεης και η ξεκουραστη οθονη στα 100 ευρα ειναι λουκουμι. Αμα ξεφυγω παω για ipad μαλλον.

Κορυφαιο και το δωρεαν 3g internet για ebooks αλλα και wikipedia που σερφαρω πολλες φορες ειναι δελεαρ μεγαλο

Το nook αποσο ξερω δεν εχει κατι τετοιο ε; Αν και σα συσκευει φενεται καλυτερο :/

Πφφφ

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω στον [MENTION=4482]LevelOne[/MENTION] που φαγαμε ολο το βραδυ (τωρα ξεμπερδεψαμε) για να ξεκλειδωσουμε το samsung galaxy 10.1V (ναι αυτο που μου χε βγαλει την πιστη)

πλεον μπορω να αναγνωρισω usb stick , mouse , keyboard ολα χωρις προβλημα..(ναι παιζουν και ταυτοχρονα με usb hub)

Μπηκε η ICS.

Ευγε..Τελεια!

Να ρωτησω..Κατεβασα το ntfs mount αλλα δεν αναγνωρισε το στικακι.Ενω σαν fat32 το ειδε κανονικα.Πρεπει να κανω κατι αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια κυκλοφορούν στο Ebay από Κίνα με 60-70€, δεν το λες κακό και με 2 χρόνια εγγύηση. Στην τιμή των 85€ της προσφοράς βέβαια, όχι στα 130€ που έχει αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.