Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

σκεφτομαι να παρω ενα ταμπλετακι να κανω τον χαβαλε μου και δεν θελω να ξεφυγω απο τα 150-160 ευρω.

Βρισκομαι αναμεσα σε αυτο [ame=http://www.amazon.com/Ainol-NOVO-Elf-Multi-touch-Capacitive/dp/B006WOJZ68]Amazon.com: Ainol NOVO 7 Elf - Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) Tablet PC Allwinner A10 1.2ghz - 5-point Multi-touch Capacitive Screen - 1.3mp Camera: Electronics[/ame]

και αυτο Ainol NOVO Aurora IPS HD screen ICS 4.0 8GB 1GB RAM 1.5GHz CPU HDMI 1080p + Free Hdmi Cable

αξιζει να προτιμησω το δευτερο που εχει ips οθονη?? θα δω διαφορα?? επισης ποιο καταστημα απο κινα μερια ειναι αξιοπιστο οτι θα μου στειλει αυτο που παραγγειλα και οχι "σοκολατακια"??(εχω διαβασει οτι με το merimobiles κανουν οι περισσοτεροι νταλαβερι..)

Τελος υπαρχει πιθανοτητα για τελωνειο αν το παραγγειλω απο κινα??Και αν το παραγγειλω απο κει τι τροπο αποστολης να προτιμησω?

Αυτα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο TF101 εχω ηδη περασει (ερχεται και στους υπολοιπους) η 9.2.1.24.

Φερνει σταθεροτητα σε λειτουργικο και εφαρμογες αλλα και καινουρια πραγματα (δε το δοκιμασα ακομα πριν καμια 1 ωρα την εβαλα) οπως το face unlock

Link to comment
Share on other sites

Στη προσπαθεια μου να βρω ενα τροπο φορτισης του tf101 χωρις να κουβαλαω μαζι μου παντα το φορτιστη βρηκα τη παρακατω λυση :

Αγορασα αυτό

$(KGrHqJ,!lYE9H7Ed7dEBPUF,+mf5g~~60_12.JPG

Δινει εξοδο usb 12v και φορτιζει μια χαρα το tf101

Βεβαια εχει και εξοδο 5.5mm

Με ενα τετοιο

5-1.jpg

περνεις και 15v που ειναι το nominal

Να μη ξεχασω...προφανως φορτιζει και notebook αυτο το power bank (κλειστο βεβαια γιατι δε μπορω να δωσει 5Α !!!)

Κυκλοφορει και σε 2 αλλες εκδοσεις το powerbank

αυτην αλλα και αυτην αναλογα με τον συνοδευτικο εξοπλισμο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε νομίζω να χρειάζεται να ανοίξω νέο θέμα οπότε θα ρωτήσω εδώ. Λέω να πάω σε ταμπλέτα με τις εξής απαιτήσεις

  1. Ανάλυση > W x 768
  2. GPS
  3. Windows
  4. USB port
  5. >4 ώρες μπαταρία

Τι προτείνετε;

Δεν με ενδιαφέρουν μάρκες, gpu, αν σηκώνει φωτοσοπ. Η χρήση του θα περιορίζεται σε Internet, ταινίες, GPS και να συνδέω το διαγνωστικό του αμαξιού. Επίσης δεν με πειράζει να είναι android αν μπορώ να του περάσω windows.

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τη Δευτέρα αναμένεται να ανακοινωθεί έκδοση και υποστήριξη των windows 8 σε ARM επεξεργαστές και θα γίνει παρουσίαση αντίστοιχων ταμπλετών.

Όταν με το καλό, βλέπω να παίξει dual-boot στο galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα αναμένεται να ανακοινωθεί έκδοση και υποστήριξη των windows 8 σε ARM επεξεργαστές και θα γίνει παρουσίαση αντίστοιχων ταμπλετών.

Όταν με το καλό, βλέπω να παίξει dual-boot στο galaxy.

Δλδ και τα κινεζακια με τα Α8-Α11 θα περνουν και windows???Ποση ραμ χρειαζονται ξερουμε???

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλα πολλα νευρα!

εχω το ρημαδι το ταμπλετ (το βριζω οχι οτι μου φταιει σε κατι) αλλα βριζω απο την συμπεριφορα της εταιριας!!!

προσπαθω σε αυτο το ρημαδι το ταμπλετ να συνδεσω ενα usb OTG καλωδιο για να μπορω να συνδεω usb συσκευες..

(εχω δοκιμασει 3 καλωδια και ΚΑΝΕΝΑ δε δουλευει)

το ενα απο αυτα τα καλωδια σε samsung 10.1 tab2 παιζει.

μπορω να μαθω που @#$@#%@ μπορω να βρω το επισημο της SAMSUNG και οχι 3ης εταιριας ;

μιλαω με την samsung και βγηκε μια ξανθια (εικαζω) που την ενοχλησαμε απο το βαψιμο των νυχιων της (εικαζω και σε αυτο) αλλα ενιωθα οτι μιλαγα με ρομποτ

γνωριζετε κυρια μου ΣΕ ΠΟΙΟ καταστημα μπορω να βρω ; εχω παει στα μεγαλυτερα και δεν υπαρχει πουθενα.

βεβαια οταν της ειπα OTG USB νομιζε οτι τετραγωνιζα τον κυκλο και ζοριστηκε να καταλαβει τι εννοοουσα...

να επιμενω που να μπορω να βρω..η που #@$@% πουλανε τα προιοντα τους και να μη μπορω..

μπορει καποιος να με help ??!?!

Samsung Galaxy Tab USB OTG Καλώδιο Σύνδεσης Dock σε Θυληκό USB - λευκό - 3.90*€ E-MATRIX, Tv Mobile Phones, Car Dvd, Dvd Αυτοκινήτου, Gadgets, κινητά τηλέφωνα, adult toys

για αυτο προκειται αλλα θελω το ΕΠΙΣΗΜΟ της samsung.

οχι κινεζικο(εχω δοκιμασει 3 και δεν)

samsung galaxy tablet 10.1V p7100

λυσεις για custom roms δεν τις δεχομαι.θελω να βρω το επισημο της samsung αν ΔΕΝ παιζει το παω για RMA.

η συμπεριφορα του ειναι απολυτως νεκρη

βαζω συσκευη και ουτε καν παιρνει ρευμα.οποτε μη με ρωτησετε αν το αναγνωριζει και δεν εχω προσβαση.

ειναι σα να του λες φωνητικα "αναγνωρισε το" αλλα με τι ΑΙ να σε καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

από το μαγαζί του λινκ τα είχες πάρει τα καλώδια που έχεις δοκιμάσει ;

Μπορεί να γίνω σπαστικός το ξέρω, αλλά εγώ από ebay που πήρα τα δικά μου για το galaxy note παίζουν απολύτως άψογα.

Ενδεικτικό λινκ για το δικό σου: samsung galaxy tab 10.1V p7100 otg | eBay

Με ποιο τμήμα μίλησες στη samsung ;

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει 2 καλωδια απο ebay και ενα απο το ematrix

του ematrix δεν παιζει

οπως επισης και ενα καλωδιο του ebay ,σε galaxy tab 2 παιζει.(πηγα απο το πλαισιο να δοκιμασω)

επισης το ταμπλετ μου φορτιζει , οπως επισης υπαρχει και μεταφορα δεδομενων μεσω usb data (ολα περνανε απο την ιδια θυρα)

σπαστικος εισαι ετσι κιαλλιως :p

θα μου βρεις original ? μπορεις ;

εδιτ

Για εξυπηρέτηση πελατών από Ελλάδα.

Από σταθερό: 80111-SAMSUNG (80111 7267864),

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.