Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη για το τρίτο ποστ στη σειρά) ;

Υπάρχει τρόπος το δεξί κλικ στο τρανσφορμερ (στο πληκτρολόγιό του για την ακρίβεια να λειτουργεί όπως στα windows ; Εμφανίζοντας δηλαδή τις διάφορες επιλογές, μενού κλπ;

Αυτή τη στιγμή έχω τσεκάρει την σχετική επιλογή από το μενού των ρυθμίσεων αλλά στην πράξη λειτουργεί ακριβώς όπως και το αριστερό κλικ και τίποτα περισότερο

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι την αγορά tablet και είμαι ανάμεσα στο νέο ipad και το asus transformer prime. Όμως για το 2ο έχω διαβάσει κάποια μεγάλα προβλήματα σε σχέση με το wifi του. Ποιό θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε κι εμενα την ενημέρωση πριν λίγο τελικά. Την εγκατέστησα και ελπίζω να δω και στην πράξη αποτελέσματα άμεσα :)

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Lol

Πριν απο λιγο μου ξανακανε τα ιδια, για δευτερη φορα :p

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξανω...ενω για 1 βδομαδα μου πηγαινε καλα..μετα αρχισε τα γνωστα..και μαλιστα γινεται παντα..ακομα και μετα απο factory reset ... απο οσο ξερω παλευουν ασχημα στην asus να βγαλουν ενα σοβαρο update

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε kindle fire και nook tablet, τι θα διαλέγατε; Custom rom, είναι προφανής κίνηση μετά το άνοιγμα του κουτιού :p οπότε λαμβάνεται σοβαρά υπ'όψιν η ύπαρξη αξιόπιστης και γρήγορης rom.

Link to comment
Share on other sites

ίδια τιμή, 199 δολάρια. μιλάω για το 8άρι το nook tablet. Δεν προσδιόρισα, βέβαια, και τη χρήση που θέλω να κάνω, η οποία είναι τα πολύ βασικά:

Ταινίες, κυρίως, το pulse για τις ειδήσεις, κανένα pdf με σημειώσεις της σχολής, και λίγο browsing. Παιχνίδια κλπ δε με πολυνοιάζουν (άντε, κανένα worms να παίξω). Αυτά νομίζω :p

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί μεταχειρισμένο iPad; :p

ωπ, ξεχάστηκα... Ναι, το είχα σκεφτεί. Αλλά δε βρίσκεις εύκολα ipad με 150€, κι αν βρεις θα είναι 3 ετών, και ποιος ξέρει σε τι κατάσταση. So, nope :p

Για να μην αναφέρω το itunes :p

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς κοίτα κάποιο tablet στο οποίο ο κατασκευαστής να σου προσφέρει αναβαθμίσεις ή να υπάρχει κίνηση στο XDA. Μην μείνεις ξεκρέμαστος 5 εκδόσεις του λειτουργικό πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα σε έναν δεύτερο ξάδερφο σήμερα που όσο του λέω να μην αγοράζει τις Κινεζιές Turbo-X του πλαισίου, τόσο αγοράζει αυτός. Έχει πάρει λοιπόν το

Turbo-X Tablet Spice 8" - Tablets-iPAD - plaisio.gr

Από το λίγο που κοίταξα. Τυπικό ταμπλετάκι ΧΩΡΙΣ android market και με το android 2.3. Τίποτα το τρελό, ίσα ίσα για να βολτάρεις στο Internet και άντε και σαν media player. Flash παίζει, αλλά αν υπάρχουν αρκετά στην σελίδα, σε slow motion. Η οθόνη μια χαρά για να πατάς τα εικονίδια, αλλά έβαλα ένα προγραμματάκι ζωγραφικής απλά για να δω πως συμπεριφέρεται και δεν εντυπωσιάστηκα. Ναι μεν μπορείς να σχεδιάσεις μια καμπύλη γραμμή με ολίγον κόπο, αλλά έχει αρκετά μεγάλο lag (εκτός και αν έφταιγε το σχεδιαστικό).

Μου έκανε εντύπωση το HDMI. Μόλις το ενεργοποιήσεις σβήνει η οθόνη του tablet και από το πλαίσιο είπαν ότι αυτό είναι φυσιολογικό!!! Έχει επιλογή για μέχρι 1080p (δεν το δοκίμασα), αλλά τι να το κάνεις αν ψάχνεις που να πατήσεις σε μια μαύρη οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για μέχρι 1080p (δεν το δοκίμασα), αλλά τι να το κάνεις αν ψάχνεις που να πατήσεις σε μια μαύρη οθόνη;

ξέρεις πόσο θα το ήθελα να υπάρχει αυτό, έστω σαν επιλογή, στο δικό μου ?!?! (Tranformer TF101)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.