Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Ακομα σε αναζητηση ειμαι. Ψαχνω για ευκαιρια μεταχειρισμενο γιατι 400+ που πανε new απλα δεν θελω να δωσω.

Για το iconia w500 εχει κανεις αποψη;

Απο ηχειο πως παει; (βλεπεις ταινια ανετα ή τζιφος; )

Τελος ρε παιδια με ειχε προβληματισει πολυ εκεινο το thread στις ειδησεις που ανεφερε για τα malwarοπρογραμματα στο android και οτι αυξανονται συνεχως και σκιαχτηκα λιγο.

Εσεις πως το αντιμετωπιζεται αυτο στα android σας;

Υπαρχουν antivirus ή τιποτα white lists σε site για δοκιμασμενες εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Antivirus υπάρχουν πολλά. Προσωπικά όμως πιστεύω ότι εφόσον προσέχεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Με ένα τελείως πρόχειρο search: https://market.android.com/search?q=antivirus&c=apps

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο από αυτά οπότε αν δεν προτείνει και κάποιος άλλος κάτι μάλλον θα πρέπει να βασιστείς στα σχόλια που έχουν αφήσει στο μάρκετ για το καθένα.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω όρεξη αυτές τις μέρες για να το δω λεπτομερώς, από το λίγο που δούλεψα παρατήρησα σημαντική και εμφανέστατη διαφορά στο rendering των σελίδων από τους browsers. Ειδικά ο ενσωματωμένος της google, κοντράρει άνετα ακόμη και τον Opera σε αυτό το θέμα.

Παρατήρησα όμως και πολλά (πολλά όμως) κολλήματα στον dolphin ο οποίος εκτός του ότι κολλάει έχει αρχίσει να κρασάρει επίσης πολύ συχνά ακόμη και με την τελευταία έκδοση.

Crasharei σαν τρελος λεμε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμάμαι...

Ξαναέκανα νωρίτερα δοκιμή με το transformer στην τηλεόραση θέλοντας να δω μήπως άλλαξε κάτι με το update σε ICS (σχετικά με αυτό που είχα γράψει παλιότερα και φαινεται παρακάτω)

αποριούλα:

Δοκίμασα χθες, να συνδέσω το tranformer στην tv μέσω mini hdmi-to-hdmi καλωδίου.

Γενικά και η εικόνα καλή ήταν και ο ήχος επίσης μια χαρά.

Όμως, παρατήρησα καταρχάς ότι δεν φαίνεται ολόκληρη η οθόνη του tablet στην τηλεόραση, καθώς τα άκρα (εκτός από το πάνω) ειναι ελαφρώς κομμένα. Αυτό διορθώνεται ; Αν ναι από που; Από την τηλεόραση ή από το tablet;

Επίσης, αν ξέρει κάποιος, υπάρχει τρόπος όταν ειναι συνδεδμένο στην τηλεόραση να δείχνει μόνο σε αυτή και όχι και στην οθόνη του ;

Με ένα σύντομο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κάτι (ούτε κάν κάποια επιλογή για εξωτερικές οθόνες κλπ) οπότε αν κάποιος γνωρίζει θα μου έκανε μεγάλη εξυπηρέτηση

:)

Eμενα παλι σε παλια 32αρα εχει επιλογη αλλα ειναι greyed out και δεν με αφηνει να την επιλεξω. wtf?

Εχεις δοκιμασει σε ολα τα hdmi ports της TV;

Οι παλιες samsung ειχανε συγκεκριμενο hdmi port optimized for PC. ;)

Γενικα για οποιον εχει ορεξη να το googlaρει το φαινομενο ειδα να αναφερεται ως "overscan" σε διαφορα fora.

τελικά και στην δική μου τηλεόραση υπάρχει τέτοια επιλογή, είναι στο τηλεκοντρολ. όμως οπως αναφέρει και ο φίλος παραπάνω στο hdmi που ήταν το ταμπλετ δεν λειτουργούσε αυτή η επιλογή. (βασικά δοκιμασα σε όλες τις hdmi και πάλι το ίδιο γινόταν. σε όλα τα άλλα modes έπαιζε κανονικα)

Τέλος, με την αναβάθμιση σε ics, είδα ότι έχει κάποιες επιλογές σχετικά με την έξοδο hdmi αλλά αφορούν μόνο την σύνδεση του tablet σε 3d τηλεόραση.

Να υποθέσω πως δεν υπάρχει τρόπος τελικά όταν είναι συνδεδεμένο στην τηλεόραση να δείχνει μόνο σε αυτή ;

Link to comment
Share on other sites

αγορι δοκιμασε ics browser +

Για μενα οτι καλητερο μεχρι στιγμης:)

τον δοκίμασα και οντως ειναι εξαιρετικός. ένα πράγμα με έχει νευριάσει μόνο. κάθε κλικ ανεξαιρέτως, μου το ανοίγει σε νέα καρτέλα ενώ δεν θέλω. υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό; στις ρυθμίσεις με μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι. :)

Link to comment
Share on other sites

wtf?δεν το εχω δει ποτε αυτο...Ο + ειναι σαν τον native με καποια optimizations αλλα αποτι ξερω ειναι stand alone...Τσεκαρω και επιστρεφω....:)

EDIT:Same here.....

Έγινε επεξεργασία από petros@idk$
Link to comment
Share on other sites

παιδια δε ξερω αν εχετε προβλημα εσεις..αλλα απο τη μερα που εβαλα ICS το tablet τα εχει παιξει....lockarei...δεν ανοιγει...αν το καταφερω και ανοιξει...ειναι με μπαταρια στο 0% ενω το ειχα αφησει στο 90% (χωρις wifi ανοιχτο και τα σχετικα)

μετα απο μικρο ψαξιμο αναφερεται οτι το tf101 εχει δραματικο προβλημα με το ICS και προτεινουν 100% να μη το βαλετε (αν δε το κανετε)..οσοι το βαλαμε..περιμενουμε αναβαθμισεις μπας και λυσουν τα προβληματα !

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε ξερω αν εχετε προβλημα εσεις..αλλα απο τη μερα που εβαλα ICS το tablet τα εχει παιξει....lockarei...δεν ανοιγει...αν το καταφερω και ανοιξει...ειναι με μπαταρια στο 0% ενω το ειχα αφησει στο 90% (χωρις wifi ανοιχτο και τα σχετικα)

μετα απο μικρο ψαξιμο αναφερεται οτι το tf101 εχει δραματικο προβλημα με το ICS και προτεινουν 100% να μη το βαλετε (αν δε το κανετε)..οσοι το βαλαμε..περιμενουμε αναβαθμισεις μπας και λυσουν τα προβληματα !

χθες και σήμερα παρατήρησα οτι αν το αφήσω πολλή ώρα (ώρες βασικά) στο ρεύμα κλειδωμένο, όταν πάω να το ανοίξω είναι ή σβηστό (αλλά χωρίς αδεια μπαταρία) ή κολλημένο στο loading του λειτουργικού. τυχαίο ή μέρος των όσων αναφέρεις ;

Link to comment
Share on other sites

sod λεγεται η μ@λ@κια...:(

Ειναι προβλημα του kernel.Σιγουρα στο επομενο update θα το fixaroun.

Ps:Δεν εχω Asus εγω.To Iconia εχω.Οποτε δεν μπορω να προτηνω και καμια custom της προκοπης:hang3:

Link to comment
Share on other sites

αναφερεται παντως οτι με factory reset λυνονται προβλημα συνηθως...ετσι υπονοειται οτι οι εφαρμογες που προυπηρχαν προκαλουν τα κολληματα...

εγω παντως αναμενω το fix

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αγορα το samsung galaxy tab 7.7.Το ειδα τις προάλλες σε ενα μαγαζί και μου έκλεισε το μάτι...Η τιμή του ήταν κάπως αλλα σκέφτομαι να το ψάξω.Τι γνώμη έχετε για το εν λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.